מניית רובין הוד (HOOD) מזנקת ב-30% לאחר שסם בנקמן-פריד רכש נתח של 650 מיליון דולר

מניות המסחר הפופולרית רובין הוד זינקה ביותר מ-30% במסחר לאחר שעות המסחר כאשר המיליארדר סם בנקמן-פריד רכש נתח של 7.6% בחברה.

סם בנקמן-פריד, המיליארדר ומייסד בורסת הקריפטו FTX רכש נתח משמעותי של 7.6% בברוקר המקוון הפופולרי רובין הוד (Robinhood).

החדשות התקבלו בברכה על ידי השוק, כאשר מחיר המניה של רובין הוד (HOOD) זינק בתחילה מעל 30% במסחר לאחר שעות העבודה. בעת כתיבת שורות אלה המחיר ברווח כולל של 24%.

לפי הגשת המסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך ביום חמישי, בנקמן-פריד רכש בסך של 648 מיליון דולר את מניות רובין הוד במחיר ממוצע של 11.52 דולר. לפי הדיווחים, הרכישות שנחשפו על ידי בנקמן-פריד החלו באמצע מרץ ונמשכו עד יום רביעי.

בהגשת ניירות הערך הבהיר בנקמן-פריד כי "אין בכוונתו לנקוט כל פעולה לשינוי או השפעה על השליטה ב[Robinhood]", וכי המהלך נבע רק משום שהוא רואה ברובין הוד "השקעה אטרקטיבית".

צוות הדוברים של רובין הוד פנה לטוויטר כדי לומר את מה שבנקמן-פריד אמר בהגשת ניירות הערך שלו – וצייץ ל-82,000 העוקבים שלהם, "כמובן שאנחנו חושבים שזו גם השקעה אטרקטיבית".

העסקה בוצעה על ידי חברה אנטיגואה בשם Emergent Fidelity Technologies Ltd, אשר בנקמן-פריד הוא הדירקטור היחיד ובעל הרוב.

נראה כי ההודעה סיפקה למשקיעי רובין הוד הקלה מסוימת לטווח קצר, לאחר שמחיר המנייה הגיע לשפל חדש של כל הזמנים של 7.73 דולר ב-12 במרץ, יום אחד בלבד לאחר שחברת הברוקרים חשפה כי הכנסותיה מעסקאות קריפטו ירדו ב-39% משנה לשנה (YOY).

רובין הוד כבר לקחה צעדים משמעותיים לתוך שוק מטבעות הקריפטו, כמו הכנסות ממסחר הקשורים למניות ירד באופן דרסטי. רובין הוד מספקת כיום למשתמשים יכולות מסחר במטבעות קריפטו, מה שמביא אותה לתחרות מיידית עם בורסות קריפטוגרפיות אחרות בארה"ב כגון קוינבייס ו- Gemini.

לפי הדו"ח של רובין הוד לרבעון הראשון של 2022, כ-18% מהרווח הנקי שלה ברבעון הראשון הגיעו מעסקאות הקשורות לקריפטו, אולם ההכנסות מבוססות העסקאות ממטבעות קריפטו ירדו ב-39% ל-54 מיליון דולר, בהשוואה ל-88 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2021.

באפריל בשנה שעברה, רובין הוד הודיעה על תוכניות להתרחב לתיווך מטבעות הקריפטו על ידי רכישת חברת הקריפטו הבריטית זיגלו.

מוקדם יותר החודש, רובין הוד גם השיקה את ארנק הקריפטו הצפוי שלה ל-2 מיליון משתמשים ברשימת המתנה, התוותה תוכניות לשילוב רשת הברק, ורשמה את שיבא אינו (SHIB) לאחר חודשים של קמפיין מצד תומכיה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.