יש לכם עסק? למה אתם חייבים תוכנה לניהול לידים CRM

ניהול לידים או ניהול רשימת לקוחות הוא אוסף של דרכים יעילות ותהליכים ליצירת לקוחות חדשים לעסק. הכלים לניהול לידים, המשמשים עסקים קטנים ומותגים כאחד, התפתחו סביב הצורך הזה. יש לכם עסק? למה אתם חייבים תוכנה לניהול לידים CRM?

כל עסק תקין דורש כלי פשוט לניהול רכישות ותחזוקת מאגר לקוחות וליווי המכירות. מאמר זה מדבר על למה אתם כעסק צריכים כלי לניהול הלידים.

על פי סקר שנערך על ידי אתר Hubspot, 65% מהעסקים הגדולים מצהירים כי הדאגה העיקרית והאתגר השיווקי שלהם הוא לייצר תנועה והפניות לידים.

יש לכם עסק? למה אתם חייבים תוכנה לניהול לידים CRM
מקור הסקר – hubspot

היתרונות ומהו מעקב וניהול לידים?

ישנם לקוחות המגיעים ישירות או בעקיפין למוצרים ולשירותים שאתם נותנים. בהתחלה עסקים משכנעים לקוחות ישירים בעלי ערך הניתן להמרה. המכירות הללו שאנו מתייגים כלידים חמים.

כל העניין של מעקב וניהול אחר לידים הוא לסווג את רמת העניין של הלידים כלפי מה שאתם מוכרים.

קשור: מדריך: איך ליצור טופס לידים בגוגל דוקס בקלות – google docs

היתרונות של ניהול לידים ב CRM:

 1. מגדיל את היעילות בקליטת הלידים
 2. מעקב אחר ההפניות
 3. טיפוח הלידים
 4. סינון שלבי ההפניות
 5. סיווג זיהויים / סטטוסים
 6. הגדרת זרימת העבודה
 7. הדגשת לידי מתעניין
 8. נתונים, דוחות ותחזיות אונליין
 9. ניתוח נתונים
 10. עבודת צוות

מהו ההבדל בין תוכנה לניהול לידים סי אר אם – CRM

כל תהליך איסוף הנתונים, זיהוי לקוחות פוטנציאליים וסגירת העסקה נכללת בתוך מערכת ניהול הלידים. לעומת זאת ב – CRM – ניהול קשרי לקוחות מחייב שיהיה לכם מאגר לקוחות קודם לכן, ולאחר מכן ניתן להתחיל את תהליך המכירות.

הפניה חדשה היא כמו לקוח עתידי. אם הכל עובד בצורה נכונה בין שני הצדדים אז הפניית הליד הזו תהיה הלקוח הקונה שלכם.

כלי תוכנה מסוימים באינטרנט משלבים גם את שירותי ניהול לידים ו- CRM בו זמנית, סי אר אם לעולם לא יכול להיות חלק מניהול לידים. ניהול לידים לעומת CRM דומה ללקוחות עתידיים לעומת מאגר לקוחות קיימים.

הסבר נוסף לכך הוא כמו בידול השימוש בהנחות הקידום והצעות הקיימות, כאשר הלקוחות מקבלים את היתרון של שניהם, בניגוד ללקוחות הפוטנציאליים.

יש לכם עסק? למה אתם חייבים תוכנה לניהול לידים CRM
תמונה-unsplash

מהו תהליך (איסוף הלידים) ההפניה?

תהליך ההפניה הוא צעד הראשון לקראת המרת פוטנציאלית ללקוח. שלב חשוב ותהליך שיטתי שיש לו מפת דרכים לאיסוף, הסמכה ולמעקב אחר לידים. הוא מתעד אינטראקציות התחלתיות, אשר כוללות הדגמת ערכים או פתרון שאילתות להקפאת משלוח.

קשור: מדריך המשך: 6 טיפים לאיסוף / יצירת לידים חמים לעסקים

תכונות בסיסיות לתוכנת ניהול לידים

להלן רשימת התכונות השונות של כלי ניהול לידים. (CRMׂ) סי אר אם

'1) איסוף לידים אוטומטי: עסקים המשתמשים במגוון ערוצי שיווק כמו אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר, בלוג, צ'אט, דיוור בדור אלקטרוני, תחרויות אונליין, מחקרים וסקרים, שיטות לא מקוונות אופליין אחרות וכו' לצורך איסוף נתוני לידים.

2) ניהול מערך נתונים: ערוצים מרובים אוספים נתונים שיש לאחסן, למיין, לתייג, לעצב, לסנן, לזהות את המקור, ביטול לידים כפולים ולקלוט אותם כדי להנגיש אותם. אנשי הקשר וההיסטוריה שלהם צריכים להיות מנוהלים ברמה טובה עבור משלוח הצעות מחיר, דיוור בדואר אלקטרוני ושילוב ברשתות החברתיות וכו '.

3) הקצאה וניהול משימות: עיקר ההפניות שמגיעות זקוקות לפעולה מיידית לכל בדיקה ובירור. הפעולות בזמן של הפניות הלידים והעלאתם לרמה חדשה הכרחית כמעט כמו צריכת מזון עם תוקף של מספר ימים.

4) תגובה להפניות: הפניות הלידים הטריות והתגובה המהירה אליהם הם הגורמים החשובים לעתיד ההפניה ההיא.

5) תזמון ומעקב אחר ההפניות: אפשר להשיג את הרמה המשנית של תזמון הפעולות הנדרשות בתאריך ושעה ספציפיים. מעקב אחר המערכת עוזר לצוות לתכנן את ההתקשרות עם הלידים. תזמון הוא שילוב לוח שנה והוא יכול להיות תזכורת למענה השיחה, פעולות עתידיות נדרשות, משימות ממתינות, שיחות מעקב חשובות, קביעת פגישה אחת על אחת ועוד ועוד.

6) היכרות: רובנו יודעים כי זה מאוד מיושן לנהל תקשורת חד צדדית עם הלקוח. אנו מתמודדים עם אנשים שיש להם אין סוף אפשרויות והעדפות כיום. אפשר לצבור ידע ברגע שאתם עושים מאמצים לתקשר להוביל את הלקוח.

7) תקשורת: ניהול ההפניות אם משתמשים בה בחוכמה יכולה להעניק לנו את זיהוי הזמן והדרך לגישה שמובילים לשלב מסוים של ההפניה. הידיעה מה לעשות מתי הפעולה מתרחשת בזמן אמת, יוצרת אינטראקציה טובה יותר.

8) אוטומציה של תהליכים: היא מאפשרת לכם לקיים שייח מהיר יותר עם הלקוח העתידי והמשכיות הקשר איתם. הסיכוי להחמרת ההובלה קטן יותר עקב פעולות מהירות שבוצעו על ידי הקבוצה. האוטומציה לא רק חוסכת לכם את המאמץ, אלא גם מגלגלת את הכדור המכירה מהר יותר.

9) משפך מכירות: כל המאמצים בסופו של עניין הם עבור מכירות, הפניות והמרות ללקוח. העסק נמצא במירוץ נגד הזמן עם המתחרים, ניצול משאבים כמו שצריך, כלים וניהול זמן המשפיעים על איסוף הלידים. הזמן שנחסך לכם בדרך הוא כסף עבורכם, ומכאן הדרכים החכמות בותר לסינון והערכת הלידים עוזרות ליצור משפך מכירות איכותי.

10) פעילויות מכירה: לאחר המכירה המוקדמת, פעילויות המכירה כמו הפקת החשבונית, לוח הזמנים לתשלומים, תזכורת לתשלומים, הפקת קבלות אונליין וכו 'הן היכולות הכי יעילות של מערכת ניהול הלידים.

11) ניתוח מדוייק: מותגים משתמשים בכלים לניהול לידים וCRM (סי אר אם) על מנת לנתח לפרטים את רמת האוטומציה של הלידים, הקצאה, תעדוף, תכנון פעילויות עתידי, מעקב המרות וכו '. זו תכונה חזקה המאפשרת חישוב שיעורי הרכישה, זמן ההובלה, ירידת ריבית, נקודות יציאה, עלויות המרה, החזר השקעה ROI, יחסי סגירה, ועוד הרבה יותר.

12) דוחות סטטיסטיקה: דוחות מסייעים לכם כעסק בהערכת המאמצים ויחס ההחזר על לידים טובים וזיהוי דפוסי ההתנהגות הלקוח אשר נותנים את התוצאות הרצויות. מדידת ביצועי דף הנחיתה, הניהול והשיפור למקסימום האפקטיביות מאפשרים לעסקים להוביל את המירוץ.

13) פעולות ניתוח שיווק וקידום: ההצלחה של פעילות שיווק וקידום היא להמיר את ההפניות שלכם, כלומר המערכת זקוקה לפעולות נכונות בזמן, על סמך הניתוח הפרטני. הניתוח הוא מבחן המשקף של המאמצים שלכם עד כה.

14) אבטחת לידים: התהליכים של שיטות הפעולה המשמשות לידים ומידע בסיסי בו הם חסויים ואינם נגישים לאף גורם פנימי או חיצוני שאינו קשור למערכת או לניהול.

15) בהירות תפקידים: התפקידים והאחריות נקבעים מראש ולא ניתן לשנות אותם חיצונית ולא קיים שום סיכוי לאותו מוביל או כפול שיוקצה לחבר צוות אחר. הלידים הם לקוחות עתידיים, ובכך מצילים אותם מהפצצה של אותו מידע וחוזר על עצמו על מוצר או שירות.

קשור: הדרכים החכמות ביותר ליצירת לידים איכותיים לעסקים קטנים

מדוע עסק חייב מערכת ניהול לידים?

עסק קטן

 • הם מתמודדים עם תחרות ענקית אשר קיימת בשוק הפתוח. עסקים קטנים יכולים לבחור מספר גרסאות חינמיות של כלים לניהול לידים. הם יכולים להשיג החזר השקעה ROI טוב בתקציב קטן.
 • אחסון, ביצוע של ניהול צינור הלידים והתגובה בזמן אמת. משאבים ואילוצי זמן מוגבלים פוגעים בתהליכים אם הם מוגדרים ומלאים אחריהם.
 • השילוב של אמצעי משיכה שונים של המרות והרווחים מוגבלים, מה שמביא חשיבות לעסקים הקטנים שיהיה להם כלי לניהול לידים וסי אר אם (CRM).

עסקים בינוניים

 • התחרות קשה ויש כל הזמן מצטרפים חדשים לשוק ותחרות המחירים גומרת את העסקים ברמה הבינונית. זה מחייב אותם להתמודד עם תחרות מצד חברות קטנות כמו גדולות.
 • הם חייבים לענות על ציפיות הלקוח וזה אומר שצריך למתוח את עצמו מבחינת מחיר ואיכות השירות שלהם.
 • בהיותהם טובים יותר מהעסקים הקטנים, יכולת ההשקעה ROI ועם מיקוד על ההזדמנויות חדשות וטרנדים, מערכת ניהול ההפניות הופכת להיות חיונית עבור ארגונים בינוניים.

עסקים גדולים ומותגים

 • הגורמים אשר מחייבים עסקים גדולים ומותגי על, הדרישה לאפשרויות טובות יותר, ציפייה גבוהה ללקוחות פוטנציאליים וכו
 • הבנה, שליטה ומיקוד מעמיק בשוק, יכולת חיזוי טובה, מעורבות של מספר דברים וגורמים וערוצי יצירת לידים מרובים.
 • חיבורים ושיתופי פעולה חזקים עם הפלטפורמות של הרשתות החברתיות, תדמית המותג והרבה יותר מסתם אספקה ​​בזמן של המוצר או השירות הם הכרחיים עבור עסקים ומותגים גדולים.

איך לבחור את המערכת הטובה ביותר לניהול לידים?

עליכם לבחור תוכנה אשר מתאימה לצרכי העסק שלכם, בין אם מדובר בחברה או עסק קטן או גדול.

התחילו לסמן את הדרישות מהרשימה תחתינו.

 1. עדכונים אחרונים
 2. תהליכי אופטימיזציה
 3. אוטומציה
 4. ידידותיות לניהול
 5. ניתן להתאמה ועריכה אישית
 6. שיפור חוויית הרוכש
 7. יכולת הרחבה עם צמיחת העסק
 8. יכולת לעבוד במצב לא מקוון (ללא אינטרנט)
 9. שילוב עם מערכות נוספות – רשתות חברתיות
 10. צרכים ספציפיים נוספים

בהצלחה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: