3 טיפים לדיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי

רובנו ממהרים להכיר ולהודות בפגמים שלנו. אנו רואים את כל הדברים השגויים בעצמנו. לשליליות זו השפעה רבה על בריאות הנפש שלנו. איך יוצאים מזה? 3 טיפים לדיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי:

רובנו ממהרים להכיר בפגמים שלנו בעצמנו. אנו רואים את כל הדברים שגויים ולא טובים, או חסרים, או שאינם טובים מספיק עבורנו. לשליליות הזו יש השפעה רבה על בריאות הנפש בחיים שלנו. האם לא הגיע הזמן לתרגל 3 טיפים לדיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי?

דיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי

מה מספר הקול הפנימי שלנו?

כשמשהו מסתדר כשורה בחיים שלך, האם אתה מברך את עצמך נפשית? או שאתה ממהר להצביע על פרטים שיכולים היו להיות טובים יותר עבורך? רבים מאיתנו שומעים את הקול הקטן הזה בראש שלנו כל הזמן, אך לרוב ההפך הפנימי הוא הפוך מחיובי ומרומם. למה?

קשור: 5 דרכים איך לפתח ולשפר ביטחון עצמי

כשאנחנו יושבים וחושבים, לרוב אנו מהרהרים בכל מיני דברים שאנו צריכים לעשות, ואנו חוקרים במוח שלנו כיצד ומדוע עלינו לבצע את המשימות האלה. למרבה הצער, אנו דואגים אם הכל יושלם כשורה או לא. מדענים בדרך כלל מחלקים חשיבה שלילית לשלוש צורות, דאגות, תגובתיות וממוקדות רגש. כל שלושת הסוגים נקשרו חזק לדיכאון וחרדה יומית. 

3 טיפים לדיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי
תמונה – unsplash דיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי

שלוש דרכים לקידום שיחה עצמית חיובית
לשיפור הביצועים

ללמוד כיצד להתגבר על הפטפוט השלילי המתמיד במוחנו חשוב להבטיח את בריאות המוח. אם אנו רוצים לעודד מקומות עבודה ידידותיים למוח, עלינו לעודד את העובדים שלנו (ואת אלה בתפקידי מנהיגות שונים) להדגיש את החשיבות של טיפול בדבר עצמנו, פיזית ונפשית. איננו יכולים להופיע במיטבנו אם אנו חשים שקועים, מיואשים או מובסים, במיוחד כאשר הקול שלנו משוחח.

קשור: מחשבה יוצרת מציאות – מיינדסט התפתחות והעצמה אישית

כדי לקדם דיבור עצמי חיובי:

  1. דמיינו את ההצלחה שלכם. הקול הקטן הזה בראש שלך שכנראה ממהר להצביע על כל מה שעלול להשתבש בחיים שלכם. תפסיק להקשיב לזה ובמקום זאת, תרגל את עצמך חזותית להצלחה. ראה את כל הדברים הנפלאים שיכולים לקרות בראש שלך. האמרה הישנה, ​​"לראות זה להאמין" נכונה, לכן הקדיש זמן לתרחיש בו מתרחשים רק דברים חיוביים.
  1. רשמו את המחשבות השליליות שלכם. אם אתה כל הזמן מוטרד מדאגות וספקות בחייך, רשום אותם. אפשר למחשבות שלך לשפוך לתוך הדף את המחשבות הרעות שלך. לאחר שהוצאתם את כל הדאגות הללו מדעתכם, דמיינו את עצמכם מנגבים את מוחכם ומנקים אותו. ואז, התחל באופן סמלי את הדאגות הללו על ידי צריבה או מחזור של הנייר. הזכיר לעצמך שהדאגות האלה כבר לא משתוללות ורצות במוח שלך.
  2. להתאמן, כל הזמן, להתאמן! לא תוכל לשנות את הדיאלוג הפנימי שלך מאחד שחרד לתומך כמו שאתה יכול להדליק או לכבות מנורה בין רגע. זה ייקח קצת תרגול. מדיטציה, פעילות גופנית בנשימה, בילוי פנאי בטבע ורדיפה אחר התחביבים שלך והעסקים שלך – כל אלה יכולים לעזור להרגיע את המחשבות הביקורתיות והחסומות הנמצאות בתוכך.

קשור: איך להגיע ליעדים שלך בחיים במהירות (הצבת מטרות)

המוכנות הנפשית והבריאות הנפשית הולכים יד ביד כל הזמן

מוכנות נפשית פירושה שיש לנו ביטחון מוחלט בעצמנו, יכולת מיקוד ויכולת לראות ולתכנן את העתיד שלנו.  חזותיות של ההצלחה היא שימוש הרבה יותר טוב בזמננו מאשר לדאוג ולהרגיש לחץ על מה שיכול להיות לנו כבר מזמן ואיננו. 

האזן לקול הפנימי השלילי היא מנהג קשה לשבירה ולהתעלמות מוחלטת, אך כאשר אנו מודעים להשפעות המזיקות על מוחנו אנו יכולים למקד את האנרגיה שלנו בשיפור הביצועים שלנו, בריאותנו הפסיכולוגית הנפשית, ובנוסף לרווחתנו הפיננסית.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: