איך הגיע האלוף לחובות עתק: עלייתו ונפילתו של מייק טייסון

קשה למצוא מתאגרף טוב יותר ממייק טייסון בשיאו. הוא שלט כאלוף העולם הבלתי מעורער במשקל כבד, וניצח את 19 הקרבות הראשונים שלו בנוקאאוט. איך בכל זאת הגיע האלוף לחובות:

קשה למצוא מתאגרף טוב יותר ממייק טייסון בשיאו. הוא שלט כאלוף העולם הבלתי מעורער במשקל כבד, וניצח את 19 הקרבות הראשונים שלו על ידי נוקאאוט. הוא גם מחזיק בשיא של המתאגרף הצעיר ביותר שזכה בתואר במשקל כבד, כשהוא היה רק ​​בן 20, ארבעה חודשים ו 22 יום. בסך הכל, טייסון ניצח 50 מתוך 58 קרבות, כאשר 44 מהם בנוקאאוט. מאמר דומה: המתאגרפים העשירים והגדולים בכל הזמנים

זה לא סוד שטייסון חי בפזרנות, וכשרואים את סך הרווחים שלו, אתה יכול לראות מדוע הוא פיזר כל כך בחופשיות כספים. הוא הרוויח סכום כולל של 413 מיליון דולר במהלך הקריירה שלו וכל זה בעשרים שנה, ובכל זאת הגיש עדיין לפשיטת רגל בשנת 2003, לפי הדיווחים, עם כ -23 מיליון דולר בחובות.

עם זאת, האלוף לשעבר במשקל כבד ניהל כמה קרבות ענק לאורך הקריירה שלו. להלן מבט לחמשת הקרבות הרווחים והמובילים של טייסון.

5: פיטר מקנילי – 42 מיליון דולר (25 מיליון דולר בשנת 1995)

בשנת 1991 טייסון נעצר באשמת אונס ואז הורשע בשנה שלאחר מכן. הוא ישב שלוש שנים בכלא לפני שחזר לזירה.  השידוך נגד פיטר מק'נלי הידוע היה בקרב הראשון של טייסון זה יותר מארבע שנים.

בקרב הרוויח אז שיא של 63 מיליון דולר ברכישת תשלום לפי צפייה (PPV), אך אפילו לא נמשך דקה וחצי. טייסון הפיל את מקנילי פעמיים; לאחר הפעם השנייה, המנהל מקניאלי, ויני וקשיונה, נכנס לזירה כדי למנוע מהמתאגרף שלו לסבול מנזק נוסף. כתוצאה מכך, מקנלי נפסל, וטייסון ניצח תוך 89 שניות בלבד.

4: מייקל ספינקס – 43 מיליון דולר (20 מיליון דולר בשנת 1988)

זה היה הקרב הראשון של טייסון ב PPV הראשון אי פעם. שני הגברים לא היו מובסים וכל אחד מהם היה במצב נהדר להיות האלוף במשקל כבד. טייסון כבר החזיק חגורות תואר במועצת האגרוף העולמית, איגוד האגרוף העולמי והפדרציה הבינלאומית לאגרוף. 

באותה תקופה, הקרב היה הקטטה העשירה ביותר בתולדות האגרוף, בסכום של כ -70 מיליון דולר. בדומה לקרב עם מקנילי, טייסון עשה עבודה מהירה של ספינקס. בוץ 'לואיס, מנהלו של ספינקס, הבחין בבליטה בכפפותיו של טייסון ודרש להפסיק את הקרב. מכעס מהעיכוב אמר טייסון על פי הדיווחים למאמנו "אתה יודע, אני אפגע בבחור הזה" בדרך לזירה. מאמר מומלץ: איך לעשות כסף מכתיבת בלוג מהבית

טייסון קפץ מיד לספינקים, תקף אותו באגרופים והפיל את ספינקס אל הריצפה. ספינקס התרומם, אך בשילוב של שמאל-ימין לראש הפיל אותו שוב. הוא לא קם הפעם, ונתן לטייסון את הניצחון באמצעות נוק-אאוט אחרי 91 שניות בלבד.

3: ברוס סלדון, איוונדר הוליפילד הראשון והשני – 49 מיליון דולר (30 מיליון דולר לחלק בשנת 1996 ו -1997)

בפרק זמן של פחות מעשרה חודשים, היו לטייסון שלוש קרבות אגרוף שהעלו אותו באותה תקופה כמעט 100 מיליון דולר. ההתמודדות הראשונה, משחק מול ברוס סלדון, הייתה לאליפות WBA במשקל כבד. טייסון הטיל את סלדון בדקה ו -49 שניות בלבד, והשיג את הניצחון באמצעות נוק-אאוט טכני (TKO). אולי אפילו יותר בולט מהקרב היה נוכחותו של טופאק שאקור בקהל. הראפר נורה שעות ספורות לאחר שעזב את האירוע הזה, ונפטר כעבור שישה ימים.

בנקודה זו בקריירה, טייסון היה 45-1. אבל עברו יותר משלוש שנים עד שיזכה שוב. שתי ההתמודדות הבאות שלו היו נגד איוונדר הוליפילד, הראשון בניסיון להגן על תואר ה- WBA. הוליפילד היה בעיצומו של סיבוב ההופעות שלו, לאחר שפרש בשנת 1994, אם כי כמעט ולא ניתן לו סיכוי לנצח על ידי מרבית הפרשנים והצופים. במקום זאת, הוליפילד ניצח על ידי TKO בסיבוב ה -11.

בקיץ שלאחר מכן, ב- 28 ביוני 1997, קיבלו טייסון והוליפילד את החידוש שלהם מחדש, כ"הצליל והזעם " . הוליפילד למעשה קיבל יותר כסף מטייסון עבור הקרב הז (35 מיליון עד 30 מיליון דולר) והיה 1.99 מיליון צפיות ב PPV, שהייתה שיא במשך יותר מעשור. 

קטטה זו הפכה במהרה לאחד מאירועי הספורט השנויים במחלוקת בכל הזמנים. טייסון נשך את אוזניו של הוליפילד פעמיים, והנגיסה הראשונה הייתה מספיק אגרסיבית בכדי להסיר חתיכת סחוס מהאוזן הימנית של הוליפילד. טייסון טען שהנגיסות היו בהוליפילד על רקע אישי. עם זאת, השופט מילס ליין עצר את המשחק לאחר הסיבוב השלישי, פסל את טייסון והעניק את הניצחון להוליפילד. זו הייתה הפעם הראשונה זה למעלה מ- 50 שנה שקרב במשקל כבד הסתיים בפסילה. טייסון קיבל השעיה קבועה מאיגרוף וביטלו רישיונו ללא הגבלת זמן. מהלך זה התהפך קצת יותר משנה לאחר מכן.

כיום טייסון והוליפילד הם חברים קרובים. אבל היריבות שלהם באמצע שנות ה -90 הייתה מהאינטנסיביות ביותר שעולם הספורט אי פעם ראה.

2: פרנק ברונו – 50 מיליון דולר (30 מיליון דולר בשנת 1996)

טייסון נלחם נגד פרנק ברונו שבע שנים קודם לכן, עם אליפות העולם הבלתי מעורערת על הקו. טייסון זכה בהתמודדות ההיא, אך ברונו היה מקבל אותו בקרב פצוע, לאליפות WBC. לרוע המזל, החזרת המחזור הייתה מהירה עוד יותר עבור ברונו. טייסון נתן לברונו חתך מעל עינו בסיבוב הראשון, ובראשית הסיבוב השלישי, טייסון העביר משולבת של 13 אגרופים שהסתיימה את המשחק בנוק-אאוט טכני.

המאבק הוכיח את עצמו כאחרון בקריירה של ברונו. הוא התעניין בקרב שלישי פוטנציאלי עם טייסון אך הוזהר שהוא יכול לאבד עין אחת אם ימשיך להילחם. כתוצאה מכך, ברונו פרש מהאגרוף לחלוטין. מאמר נצפה: איך להרוויח כסף מפייסבוק ללא השקעה כספית

מספר 1: לנוקס לואיס – 148 מיליון דולר (103 מיליון דולר בשנת 2002)

אחד הקרבות האחרונות בקריירה של טייסון, ההתמודדות הזו עם לואיס הייתה כמה שנים בתהליך. לואיס דחה ערבות של 13.5 מיליון דולר לקרב מול טייסון בשנת 1996, ואז קיבל 4 מיליון דולר כדי לתת לטייסון להילחם בסלדון. עד שלואיס וטייסון נלחמו בשנת 2002, לואיס כבר החזיק בתארים WBC, IBF, IBO ו- Lineal.

מלכתחילה, המתיחות הייתה גבוהה בין שני הלוחמים. טייסון ולואיס נקלעו לקטטה במהלך מסיבת העיתונאים שלהם, כשטייסון נשך את רגלו של לואיס וצעק גסות רוח על מספר כתבים. הקרב התחיל בהתאמה שווה, אך ככל שהסבבים נמשכו, טייסון החל להיחלש, ובסופו של דבר קיבל חתכים בשתי עיניו, כשפניו התנפחו לאורך כל הדרך. בסיבוב 8 שיחרר לואיס צלב ימני כבד, והפיל את טייסון על הקרקע בפעם השנייה בסיבוב. טייסון שכב על גבו כשהוא מעולף, והעניק לואיס את הניצחון על ידי KO. טייסון נלחם מאז רק שלוש פעמים נוספות בקריירה שלו, וניצח רק פעם אחת.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: