הרשימה מתחילה ב -110.5 מיליון דולר !! אז אלא אם כן אתה מיליארדר, בעל קרנות גידור או בעל הון רציני, כל ציור ברשימה זו יהיה לא יותר מחלום רחוק. עם זאת, חלומות יכולים להתגשם אז הנה רשימה של 20 הציורים היקרים והמפורסמים ביותר בעולם:

רשימת ציורים ודמויות שהוזכרו להלן נערכו ממקורות שונים ברחבי האינטרנט, כגון עבודה, כסף & הפורום הכלכלי העולמי. אלה 20 הציורים הכי יקרים בעולם ויש אומרים שהכי יפים:

20. ז'אן-מישל בסקיאט – 110.5 מיליון דולר "Untitled"

במקום העשרים יש לנו את "Untitled" מאת אמן הגרפיטי של ניו יורק ז'אן-מישל בסקיאט. הציור המפורסם שלו של גולגולת, באמצעות צבע ריסוס, נמכר ביותר מ- 110.5 מיליון דולר בשנת 2017. המכירה הפכה את האמנות למחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור יצירת אמנות שנוצרה לאחר 1980. בסקיאט עבד עם אמנים כמו אנדי וורהול והציג את עבודותיו בכמה מהגלריות היוקרתיות בעולם. יוסאקו מעזאווה, מיליארדר יפני, רכש את היצירה שנקראת בעברית "ללא שם" לאוסף שלו. ז'אן הוא אחד האמנים הכי גדולים של כל הזמנים. מאמר: האמנים הכי גדולים ועשירים של כל הזמנים

19. כרית כחולה – Amedeo Modigliani – 118 מיליון דולר

הבא הוא היצירה משנת 1917 – כרית כחולה מאת אמדאו מודיגליאני. זהו אחד מכמה דיוקנאות נשים שהוא ידוע כמי שיצר. מודיגליאני ידוע גם בזכות אופיו המעניין וההתנהגות שלו, מכיוון שלעתים קרובות היה מחליף או סוחר בציוריו באלכוהול, אוכל או סמים. כרית כחולה נרכשה על ידי מיליארדר רוסי, דמיטרי ריבולובלן בשנת 2012.

18. הצעקה – אדוארד מונש – 119.9 מיליון דולר

בנוסף להיותו אחד מהציורים היקרים ביותר , "הצעקה" הוא גם אחד המפורסמים והאיקוניים ביותר. ישנן ארבע גרסאות של הצעקה, והדבר הזה פחות חשוב מעריכה של ציור שמן משנת 1893, המוצג כיום באוסלו, הגלריה הלאומית של נורווגיה. "הצעקה" נרכש על ידי משקיע מיליארדר בשם ליאון בלק בשנת 2012. מאמר: אמני ההיפ הופ הכי מרוויחים ועשירים

17. דיוקן אדל בלוך-באואר הראשון – גוסטב קלימט – 135 מיליון דולר

הבא ברשימה הוא "הגברת בזהב", שצייר האמן האוסטרי, גוסטב קלימט. הציור הוא של אשת בנקאי יהודי שהוקמה בשנת 1907 ונרכשה על ידי רונלד לאודר, מיליארדר רוסי, בשנת 2006.
דיוקנה של אדל בלוך-באואר מוצג בימים אלה בניו גאלרי בניו יורק.

16. אישה III – וילם דה קונינג – 137.5 מיליון דולר

האישה ה – III, שצוירה על ידי אקספרסיוניסט ההולנדי וילם דה קונינג בראשית שנות החמישים, מכרה האישה ה – III תמורת 137.5 מיליון דולר בשנת 2006. הוא שוכן בעבר במוזיאון לאמנות עכשווית של טהרן, איראן. עם זאת, זה נחשב ללא צנוע מבחינתם והורד. לאחר זמן קצר דייויד גפן, מנהל קרנות הגידור המיליארדר סטיבן א. כהן רכש את זה לאוסף הפרטי שלו.

15. מס '5, 1948 – ג'קסון פולוק – 140 מיליון דולר

אם היו לך 140 מיליון דולר להשקיע, הציור "מספר 5" ב -1948 של ג'קסון פולוק יכול היה להיות רק ההשקעה שחיפשת. עם זאת, הוא נמכר לקונה לא ידוע בשנת 2006 ומעניין, למעשה לא היה היצירה המקורית. הוא נמכר קצת יותר משנה לאחר מכן לאמן אלפונסו א 'אוסוריו תמורת 1,500 דולר בלבד. לאחר שהיצירה נפגעה בבית אוססוריוס, פולוק הציע לתקן אותה, אך בסופו של דבר צבע מחדש את כל ההאמנות!

14. "שלושה מחקרים" של לוסיאן פרויד – פרנסיס בייקון – 142.4 מיליון דולר

פרנסיס בייקון צייר את היצירה הזו, של חברו ויריבתו לוסיאן פרויד, בשנת 1969. זה הפך לאחד הציורים היקרים והמפורסמים ביותר אי פעם, ובסופו של דבר תפסו את עיניה של איליין ווין, שקנתה אותו במכירה פומבית בשנת 2013. המכירה הייתה באותה עת מחיר שיא של מכירות פומביות, מאז עברה חלק מהציורים האחרים ברשימה.

13. דיוקן אדל בלוך-באואר השני – גוסטב קלימט – 150 מיליון דולר

המופיע במספר שלוש עשרה ברשימת הציורים היקרים ביותר שלנו הוא ציור נוסף של גוסטב קלימט. נמכר בסכום של 150 מיליון דולר בשנת 2016, "דיוקן אדל בלוך באואר II" הוא המפורסם פחות מבין שני הדיוקנאות שצייר בבלוך באואר. למרבה הצער, שני הציורים נגנבו על ידי הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה. אך למרבה המזל הם הוחזרו ותרמו למוזיאון הגלריה בלוודרה של וינה. לאחר שאחוזת בלוך באואר חזרה על הבעלות, הם מכרו אותה לאופרה ווינפרי, שמכר אותה אז לקונה סיני לא ידוע. מאמר: 21 דברים שאתה יכול לעשות כדי להגיע להצלחה בחיים

12. לה רווה – פבלו פיקאסו – 155 מיליון דולר

Le Rêve או "החלום" כפי שהוא מתרגם, הוא אחד הציורים האיקוניים ביותר של פיקאסו. יצירת האמנות היא של מארי-ת'ריס וולטר, שהייתה פילגשו של פיקאסו. טייקון הקזינו סטיב ווין היה בבעלות על הגרפיקה במשך 12 שנים והסכים למכור אותה לסטיבן א. כהן. עם זאת, לאחר פליטת מרפק ממר ווין, הערך של הצבועים פוחת בסכום של 55 מיליון דולר והעסקה הושמה עד ששוחזרה במלואה. כהן קנה בסופו של דבר את הציור אך בהרבה פחות ממה שהוסכם בעבר.

11. האשה – Amedeo Modigliani – 157.2 מיליון דולר

ציור של האישה על ספה אדומה בשנת 1917 של מודיליאני הפך ליצירת תפארת אמנות שוברת שיאים כאשר הוא נמכר במכירה פומבית של סות'בי בניו יורק לקונה אנונימי במאי 2018. האמנית ציירה גם ציור דומה מאוד, אך זה גדול בהרבה וכובש את כל הדמות הנשית מכף רגל ועד ראש. מיליארדר שוק המניות הסיני ליו יקיאן קנה את היצירה שתוצג במוזיאונים שלו בשנגחאי. אתרי מכירות פומביות אונליין הטובות בעולם

10. יצירת מופת – רוי ליכטנשטיין – 165 מיליון דולר

הציור העשירי היקר ביותר בעולם הוא 1962 של ליכטנשטיין – "יצירת מופת". הציור נוצר בהשראת איורי חוברות הקומיקס, ומתחרה לצד כמה מיצירותיו המפורסמות האחרות כולל "וואם!" ו- "תראה מיקי". בשנת 2017, מיליארדר קרנות הגידור ואספן האמנות המושבע סטיבן א. כהן, קנה את היצירה בסכום הכבד של 165 מיליון דולר!

9. Amedeo Modigliani – 170.4 מיליון דולר

זהו ציור האשה המפורסם ביותר של מודיליאני, שהתפרסם בשנת 1917 בתערוכת היחיד שלו בפריס. זה מתאר אישה על ספה אדומה, דומה לזו שהזכרנו קודם. עם זאת גרסה זו נרכשה תמורת סכום אסטרונומי על ידי המיליארדר הסיני ליו יקיאן. דווח כי הוא רכש את היצירה בעסקה יחידה באמצעות כרטיס אמריקן אקספרס שלו.

8. נשים מאלג'יר ("גרסה O") – פבלו פיקאסו – 197.4 מיליון דולר

Les Femmes d 'Alger ("גרסה O") היה חלק מסדרת 1954-55 של פיקאסו בשם "Les Femmes d'Alger" ("נשים מאלג'יר"). זו הייתה האחרונה מבין 15 הגרסאות בסדרה, שנחשבה כמחווה לחברו הנרי מאטיס. עד שסאלבטור מונדי שבר את השיא, Les Femmes d 'Alger ("גרסה O") היה הציור היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית במשך שנתיים. את היצירה רכש חמד בן ג'אסים בן ג'אבר אל תאני, ראש ממשלת קטאר לשעבר.

7. מסלולי תליון של מרטן סולמנס ואופין קופיט – רמברנדט – 180 מיליון דולר

שני ציורי הרמברנדט לא נפרדו מעולם לאחר שנרשמו לחתונתם של מרטן ואופג'ן בשנת 1634. מומחי אמנות והיסטוריונים מסכימים כי הציורים צריכים להיות מוצגים תמיד יחד ולא בנפרד. הם נרכשו על ידי הלובר והמוזיאון רידקס בשנת 2015 כמיזם משותף, כשכל אחד מהם שילם 50%.

6.  (סגול, ירוק ואדום) – מארק רותקו – 186 מיליון דולר

זה אולי לא לפי טעמם של כולם, אבל מספר 6 (ויולט, ירוק ואדום) השפיע רבות על האמנות העכשווית מאז שחרורו לציבור. ייתכן שהציור מפורסם עוד יותר בגלל היותו אחד מ -36 יצירות ב"פרשת בובייה ". זהו קרב בית משפט מתמשך בין איל ההון הרוסי דמיטרי ריבולובלב לסוחר האמנות שלו, איב בובייה. דמיטרי טוען כי איב הונתה אותו מתוך מאות מיליוני דולרים, תוך שהוא גובה על חשבונו יותר מדי ציורים , דבר שאיב מכחיש בתוקף! 

5. מספר 17A – ג'קסון פולוק – 200 מיליון דולר

הציור הזה ב -1948 של ג'קסון פולוק היה היצירה השנייה שנקנתה בעסקה בסך 500 מיליון דולר על ידי מנהל קרנות הגידור קנת C גריפין בשנת 2015. "מספר 17A" אינו מוצג כרגע, אולם ישנם אוספי פולוק יוצאי דופן המוצגים במוזיאונים ברחבי העולם, כולל המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MOMA). מאמר: הסיבות העיקריות לכישלון מאת נפוליאון היל

4. חתונות – פול גוגן – 210 מיליון דולר

הפוסט-אימפרסיוניסט הצרפתי פול גוגן צייר את היצירה הזו כשהיה בנסיעתו הראשונה לטהיטי. זה היה אחד מיני רבים שצייר את הילידה באי ותוארו מתואר ל"מתי תתחתן? ". הגרפיקה נקראה בעבר גם הציור היקר ביותר בעולם, ונמכרה תמורת 210 מיליון דולר בשנת 2015 לאחר שנתיים של משא ומתן.

3. נגני הקלפים – פול סזאן – 250 מיליון דולר

הציור השלישי היקר ביותר בעולם הוא "שחקני הקלפים", מאת פול סזנה.  זה אחד מחמישה ציורים הכלולים בסדרה של המאסטר הצרפתי משנת 1890 עם אותו שם. היא נרכשה על ידי המשפחה המלכותית מקטאר בשנת 2011, ולפי הדיווחים שילמה כפליים מהשיא שקיים עבור כל יצירות אמנות שנמכרו במכירה פומבית.

2. מחלף – וילם דה קונינג – 300 מיליון דולר

היצירה המפורסמת של וילם דה קונינג משנת 1955 נוצרה בהשראת סביבתו בזמן שגר בניו יורק ופיקדה על המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם במכירה פרטית. מיליארדר קרנות הגידור קנת C גריפין קנה אותה לצד רכישת ג'קסון פולוק מספר 17A שלו, בעסקה של 500 מיליון דולר. אם אתה רוצה להסתכל על אחד הציורים היקרים בעולם, "המחלף" מוצג כעת במכון האמנות בשיקגו.

1. סלווטור מונדי – לאונרדו דה וינצ'י  – 450.3 מיליון דולר

תיאורו של לאונרדו דה וינצ'י של ישו הנוצרי אוחז במעגל גביש הוא הציור היקר ביותר בעולם! הציור הוזמן על ידי המלך לואי ה -12 מצרפת בשנת 1605, באותה תקופה של המונה ליזה. עם זאת, איפשהו בין 1763 ל 1900, הוא נעלם מכל הרשומות עד שהתגלה מחדש בשנת 2005, על ידי קבוצה של סוחרי אמנות בריטים.

כשרכשו את הציור בסכום של 10,000 דולר, בילו שש שנים בשחזור ובחקירת ההיסטוריה שלו לפני שהודיעו בסופו של דבר שמדובר במקור של Da Vinci. הציור הוצג בשנת 2011 על ידי הגלריה הלאומית של לונדון ונודע בכינוי "לאונרדו האבוד", מכיוון שהיה התגלית הראשונה של דה וינצ'י מאז 1909. "מושיע העולם" (Salvator Mundi) נרכש על ידי יורש העצר של ערב הסעודית, מוחמד בן סלמאן מטעם המחלקה לתיירות באבו דאבי. מאמר נצפה: אתרי העיצוב אתרי חמשת אתרי העיצוב הכי טובים בארץ ובעולם