אתה לא צריך להיוולד עם כפית זהב בפה כדי להשיג דברים גדולים בחיים – אם כי זה בהחלט היה עוזר. אנשים שהצליחו למרות שלא האמינו בהם ובכל זאת, לרבים מהמיליארדרים של ימינו היו התחלות צנועות מאוד בחיים. גדלו כעניים, לא הפריע למנכ”לים, ידוענים ומומחים עסקיים להגיע לשיא ההצלחה – וגם זה לא אמור לעצור אתכם. בין אם אתם זקוקים השראה בכדי לפתוח עסק משלכם, ובין אם אתם רוצים ללמוד איך להפוך למיליארדר , הסתכלו כיצד האנשים המפורסמים הללו הגיעו מעוני לעושר ולתהילה עולמית.

"סיפורי הצלחה של עשירים"

קשור: תכונות אופי של עשירים

ג’יי קיי רולינג

בראיון ל”דיילי מייל ”הלונדוני ב -2013, ג’יי קיי רולינג שיתפה את המאבקים שלה כהורה יחידני, לפני שספרי הארי פוטר הפכו אותה לסופרת בעלת השכר הגבוה בעולם.

″אני זוכר, שלפני 20 שנה לא אכלתי כדי שהבת שלי תאכל,” אמרה. ″אני זוכרת לילות שבהם ממש לא היה לי מיטה לישון.”

עבר זמן רב, מכיוון שהסופרת הרוויח 95 מיליון דולר בין יוני 2016 ליוני 2017, לפי פורבס. כעת, כפילנתרופית, רולינג נהנית להחזיר כל כך הרבה, עד כי הערכה תרומות הצדקה שלה כ -160 מיליון דולר תרמה מאז הפכה לעשירה בשנת 2012.

כיום, הונה של רולינג מעורך כמיליארד דולר, לפי נתוני סלבריטאי נט וורת ’.

הרולד האם

הרולד האם, הצעיר מבין 13 אחים, גדל על ידי "מחלבי אוקלהומה", שהכניסו אותו לעבודה בכריתת כותנה בילדותו.  הפך למייסד, ליו”ר ומנכ”ל חברת הנפט קונטיננטל משאבים , שווי נטו של 10.1 מיליארד דולר, בגיל 16 הוא נאלץ לקחת עבודה בתחנת דלק כדי לפרנס את משפחתו.

למרות המאבקים הכלכליים של משפחתו, בראיון שפורסם ב –2017 עם פורבס, חשף הרולד כי הוא שאב השראה מחבריו אניד, ואוקלה. האחד היה קדר מקומי שדיבר עם הרולד וחבריו לכיתה בעצרת בית הספר.

″חברו היה עוסק בחימר ” אמר הרולד. ″היה ברור שהוא היה מוכשר זו הייתה התשוקה שלו, האומנות שלו, והמסר היה שכולנו יכולים לעשות טוב אם נלך אחר התשוקה שלנו בחיים.”

קשור : סיפורי ההצלחה של הנשים העשירות בעולם

ג‘ון פול דז’וריה

הקמת חברת הטקילות המתקדמת, Patrón Spirits Co., וחברת התספורות פול מיטשל מערכות הפכו את ג‘ון פול דז’וריה עם שווי נטו של 3.3 מיליארד דולר. בראיון ל- Forbes משנת 2011, דז‘וריה – שהייה בעבר במשפחה אומנה – התבגר כעני בשכונת אקו פארק בלוס אנג’לס.

″לא ידענו שאנחנו באמת עוברים זמנים קשים, כי כולם עברו את אותו הדבר,” אמר. ″אני זוכר פעם בחטיבת הביניים, ביום שישי, אמא שלי חזרה הביתה מהעבודה ואמרה לאחי ואני, ‘אתה יודע, יש לנו רק 27 סנט, אבל יש לנו אוכל במקרר, יש לנו הגינה הקטנה שלנו ואנחנו שמחים, אז אנחנו עשירים. ’”

סיפור אמיתי מהסמרטוטים לעושר, הוא היה חסר בית פעמיים בחיים לפני שחבר יחד עם פול מיטשל בשנת 1980 כדי ליצור את מותג התספורת המיליארד דולר. כעת הוא משתמש בהונו בכדי להחזיר לעולם, ואף זכה לתואר פילנתרופ השנה של וראייטי 2017.

קשור : סיפורים על אנשים שהתעשרו

שלדון אדלסון

הוא היו”ר והמנכ”ל של לאס וגאס חולות, חברת הקזינו הגדולה באמריקה, אבל שלדון אדלסון נאלץ להרוויח את הונו בסך 35.2 מיליארד דולר בדרך המיושנת. נולד למהגרים יהודים ממזרח אירופה, גדל בשכונה קשוחה בבוסטון, כשהוא חולק דיור בחדר אחד עם הוריו ושלושת אחיו.

בראיון ”קו הלילה” משנת 2010, אדלסון הסביר כיצד חינוכו המחוספס עזר לו להפוך לאיש עסקים ממולח.

″ההורים שלי היו עניים,” הוא אמר. ″כשהם נפטרו בשנת 1985, בהפרש של 11 יום, לא היה להם בבנק 100 דולר. כל חייהם. הם נתנו הכל לילדיהם. אז אני מדבר לא מרקע מיוחס. אני מדבר [כ] מישהו שלבש את עורו על אצבעותיו אשר מנסה לטפס בסולם ההצלחה. ”

כדי לכבד את מורשתו, הוא תרם למעלה מ 50 מיליון דולר לבתי ספר יהודיים באזורי לאס וגאס ובבוסטון, ועוד 50 מיליון דולר למרכז הזיכרון לשואה יד ושם, כך מדווח הניו יורק טיימס.

קנת לנגון

איש העסקים והמשקיע המיליארדר קנת לנגון, מייסק הום דיפו, התחיל כאיש צנוע מאוד.

בראיון ל- OneWire, שהתפרסם ב- Business Insider ב –2013, אמר לנגון שיש לו ”חיים מקסימים” בילדותו – אך לא בגלל רכושו החומרי. למעשה, אמו הייתה עובדת קפיטריה. ובכל זאת, לנגון נהנה מאהבה ללא תנאי, מה שלבסוף עזר לו להתגבר על כישלונותיו ולא לאפשר להם להפיל אותו.

″כשאתה בעסק של נטילת סיכונים ברמה שאני חיי בה, לא כל מה שאתה הולך לעשות זה לעבוד,” אמר. ″איפה שאתה באמת מפסיד זה כשזה לא עובד, ואתה מתחיל להתעלל בעצמך מבחינת התכונות והיכולות שלך.”

על פי פורבס, כיום יש לנגון שווי של 3 מיליארד דולר. והוא גאה בעובדה זו, אמר בראיון ל”רחוב סמארט ”בבלומברג.

″עבדתי כמו כמו מטורף כדי להפוך לחלק מהאחוז האחד של עשירי העולם”, אמר לנגון.