3 תעודות סל s&p 500 מומלצות

גלה לאילו קרנות אינדקס (תעודות סל) עוקבות אחר ה-S&P 500 יש את העמלות הנמוכות ביותר, את הנכסים המנוהלים הגבוהים ביותר, ועוקבות באופן מדויק ביותר אחר השוק.

אם אתה רוצה שערך התיק שלך יגדל עם הכלכלה העולמית ולא רוצה לבחור במניות בודדות, קרן אינדקס \ סל S&P 500 יכולה להיות בחירה חכמה. למעשה, המשקיע האגדי וורן באפט אמר שהשקעה בקרנות אינדקס S&P 500 בעלות נמוכה היא הימור על עתיד הצמיחה הכלכלית בארה"ב והדרך הטובה ביותר עבור רוב האנשים לבנות עושר.

מהן קרנות אינדקס S&P 500 ומדוע הן פופולריות?

קרן סל נועדה לשקף את הביצועים של מדד מניות. קרן אינדקס S&P 500 משקיעה בכל אחת מ-500 החברות ב- S&P 500 (SNPINDEX: ^GSPC). הוא לא מנסה להעלות על המדד; במקום זאת, היא משתמשת במדד כמבחן המדד שלו ומטרתה לשכפל את הביצועים שלו בצורה קרובה ככל האפשר.

קרנות S&P 500 הן ללא ספק הסוג הפופולרי ביותר של קרנות אינדקס . אבל קרנות אינדקס יכולות להתבסס כמעט על כל שוק פיננסי, אסטרטגיית השקעה או מגזר שוק המניות . 

קרנות אינדקס פופולריות בקרב משקיעים ממספר סיבות. הם מציעים פיזור קל של מניות, כאשר קרנות מסוימות מאפשרות חשיפה לתיק למאות או אפילו אלפי מניות ואג"ח. אינך מסתכן בהפסד של כל כספך אם חברה אחת מניבה ביצועים גרועים או תקרוס כפי שהיית עושה עם השקעות בודדות. עם זאת, אתה גם לא מקבל חשיפה לתשואות האסטרונומיות הפוטנציאליות שיכולות לנבוע מבחירת מנצח ענק אחד.

קרנות אינדקס מנוהלות באופן פסיבי , מה שאומר שאתה לא משלם למישהו כדי לבחור השקעות באופן אקטיבי. הדבר מביא ליחס הוצאות נמוך יותר מדמי ניהול השקעות נמוכים יותר בהשוואה לקרנות המנוהלות באופן אקטיבי.

  • הכסף שלך יעקוב אחר ביצועי השוק. היסטורית, התשואות השנתיות של S&P 500 היו בטווח של 9% עד 10%. כמה שנים, המדד יאבד מערכו, כמובן. במהלך המיתון הגדול , מדד S&P 500 איבד כמחצית מערכו. נכון ל-10 במאי 2022, מדד S&P 500 ירד ביותר מ-20% בשנה עד היום. אבל בטווח הארוך, זה תמיד מתאושש. מעולם בהיסטוריה של S&P 500, השקעה של 20 שנה לא הביאה להפסד.
  • אתה שומר יותר מרווחי ההשקעה שלך בכיס . המקרה של באפט עבור קרנות אינדקס S&P 500 בעלות נמוכה מתמקד בעמלות הנמוכות שלהן. בעוד שמנהלים פעילים צפויים להתאים את ביצועי השוק לאורך זמן, העמלות שלהם אוכלות את התשואות שלך. באפט זכה באופן מפורסם בהימור של מיליון דולר נגד מנהל ההשקעות טד זיידס, לפיו קרן סל S&P 500 בעלות נמוכה יכולה לנצח תיק קרן גידור שנבחר ביד במשך 10 שנים.
  • אתה משקיע ב-500 מהחברות הרווחיות ביותר בארה"ב התאגידים המיוצגים ב-S&P 500 כפופים לקריטריוני רישום מחמירים. כדי להצטרף למדד, לחברה צריכה להיות שווי שוק של 11.8 מיליארד דולר , וסכום הרווחים של ארבעת הרבעונים האחרונים שלה חייב להיות חיובי. כל חברה חייבת לקבל גם אישור מוועדת אינדקס. האחזקות הגדולות ביותר של S&P 500 כוללות את אפל ( נסד'ק AAPL ), אמזון ( נסד'ק AMZN ), מיקרוסופט ( נסד'ק MSFT ), וג'ונסון אנד ג'ונסון ( NYSE:JNJ ).
  • אתה יכול לשים את החלטות ההשקעה שלך על טייס אוטומטי. ל-S&P 500 יש רקורד ללא רבב של מתן רווחים לאורך תקופות החזקה ארוכות, כך שתוכל להשקיע מבלי לדאוג לתנודות בבורסה או לחקור חברות בודדות. אתה יכול פשוט לתקצב סכום מסוים ולהשקיע אותו אוטומטית בלוח זמנים קבוע. נוהג זה ידוע בשם ממוצע עלות דולר . גם אם אתה בוחר מניות בודדות, קרנות S&P 500 מהוות בסיס טוב לתיק ההשקעות שלך שכן מובטחות לך התשואות של שוק המניות.

3 קרנות סל S&P 500 הטובות והמומלצות ביותר

שלוש קרנות S&P 500 עיקריות אלו דומות מאוד בהרכבן מאחר שכל אחת מהן עוקבת אחר הביצועים של אותו מדד:

  1. Vanguard S&P 500 ETF (VOO )
  2. iShares Core S&P 500 ETF (IVV )
  3. SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY )

כל שלוש הקרנות הנסחרות בבורסה (ETF) – סוג של קרנות סל – משקיעות ב-500 החברות המרכיבות את מדד S&P 500. כל אחד מהם שיכפל מקרוב את ביצועי המדד:

ישנם הבדלים זניחים בין הביצועים של מדד S&P 500 לבין כל אחת משלוש הקרנות הללו שעוקבות אחריו. ה-S&P 500 השיג ביצועים מעט גבוהים יותר מכל קרן, כפי שניתן היה לצפות כאשר מתייחסים ליחס ההוצאות של כל קרן.

בשיעור התשואה של S&P 500, השקעה של 10,000 דולר שנעשתה בתחילת 2017 הייתה גדלה ל-23,340 דולר עד סוף 2021. כפי שמראה הטבלה שלהלן, אפילו קרן המדדים עם הביצועים הגרועים ביותר מבין השלוש הייתה מגדילה את ההשקעה של 10,000 דולר ל-23,230 דולר. באותה תקופה של חמש שנים.

עם כל אחת משלוש הקרנות הללו, אתה יכול לצפות שההשקעה שלך תספק ביצועים זהים כמעט ל-S&P 500. לאפשרויות Vanguard ו-iShares יש את יחסי ההוצאות הנמוכים ביותר . עם זאת, אם אתה חובב מוצרי SPDR, יחס הוצאות של 0.0945% אינו גבוה בשום אופן. יחס הוצאות של 0.0945% פירושו ש-$9.45 מכל 10,000$ שהושקעו נגבים מדי שנה כדמי ניהול.

דבר אחד שכדאי לדעת הוא שבדומה למדד S&P 500, כל שלוש הקרנות המפורטות לעיל משוקללות לפי שווי שוק. זה אומר שההשקעה שלך מרוכזת מאוד בחברות הגדולות ביותר. בכל אחת משלוש קרנות אינדקס S&P 500 המובילות, 10 החברות המובילות מייצגות כ-30% מאחזקותיה.

אם אתה רוצה להשקיע בחברות המניות האיכותיות ב-S&P 500 תוך פיזור הסיכון שלך קצת יותר, תוכל לבחור בתעודת הסל Invesco S&P 500 Equal Weight ( RSP ). מכיוון שמדובר בקרן שווה משקל, היא שואפת להשקיע את אותו סכום דולר בכל אחת ממניות S&P 500. כתוצאה מכך, אתה מצפה ש-10 האחזקות המובילות יהוו רק 2.5% בכל זמן נתון. 

קשור: איך טכנולוגיית מסחר בינה מלאכותית AI הופכת את המשקיעים בשוק המניות לחכמים יותר

יש לברוח מקרנות סל S&P 500 ממונפות

היזהר מקרנות ממונפות המפורסמות כתעודות סל של S&P 500. תעודות סל ממונפות משתמשות בכסף שאול ו/או בניירות ערך נגזרים כדי להגביר את תשואות ההשקעה או להמר כנגד המדד. לדוגמה, תעודת סל S&P 500 ממונפת פי 2 שואפת להחזיר פי שניים מהביצועים של המדד בכל יום. כך שאם המדד עולה ב-2%, ערך תעודת הסל עולה ב-4%. אם המדד יורד ב-3%, תעודת הסל מפסידה 6%.

מוצרים ממונפים אלו נועדו להיות מכשירי מסחר יום ויש להם הטיה צדדית אינהרנטית בטווח הארוך. במילים אחרות, תעודת סל S&P 500 ממונפת פי 2, בטווח הארוך, לא תחזיר פי שניים את ביצועי המדד.

השקעה בקרנות אינדקס S&P 500 היא אחת הדרכים הבטוחות ביותר לבנות הון לאורך זמן. אבל תעודות סל ממונפות, אפילו כאלו שעוקבות אחר ה-S&P 500, הן מסוכנות ביותר ואינן שייכות לתיק לטווח ארוך.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!