הסבר מלא: איך להשתמש ב- גוגל סליידס Google Slides

גוגל סליידס היא תוכנית חינמית מבוססת אינטרנט לבניית מצגות. הסבר מלא: איך להשתמש ב- גוגל סליידס Google Slides:

אם אתה משתמש באופן קבוע במצגות בפגישות, הרצאות או שיעורים, אתה בהחלט צריך תוכנת שקופיות כדי להפיק אותן. גוגל סליידס | Google Slides הפך לאופציה עבור אנשים רבים בשנים האחרונות. אבל למה? מדוע אנשים עוברים מ-פאוור פוינט לחלופה זו של גוגל?

אולי אתה תוהה אם יש לו את מה שנדרש כדי להחליף את אפשרות מיקרוסופט אופיס, ואנחנו בוודאי יכולים לומר שכן. 

לאחר קריאת ה- הסבר המלא הזה, אתה הולך לגלות את כל העולם החדש ש- גוגל סליידס מציע. בואו נצלול אל היתרונות שלו, כיצד להשתמש בדרך הטובה ביותר, וכמה טיפים וטריקים שייתכן שתמצאו שימושיים.

מה זה גוגל סליידס ומדוע להשתמש בו?

Google Slides היא תוכנית חינמית מבוססת אינטרנט לבניית מצגות, באותו אופן כמו התוכנות האחרות הכלולות ב- G Suite , כגון Google Docs ו- Google Sheets . במילים אחרות, אתה מפתח את המצגות שלך בתוך דפדפן האינטרנט שלך, ואתה לא צריך להתקין אותו במחשב שלך.

כמו כל אפליקציית G Suite אחרת, ל- גוגל סליידס יש תכונות שמקיפות היבטים כמו שיתוף פעולה, עריכה מקוונת, שמירה אוטומטית והתאמה אישית. 

בואו נבדוק את הסיבות שבגללן כדאי להתחיל להשתמש ב- גוגל סליידס בהקדם.

שיתוף פעולה בזמן אמת

משהו שלא תמצאו בבוני שקופיות רגילים הוא האפשרות לעבוד על מצגות עם אנשים אחרים במקביל. תכונה זו אידיאלית עבור צוותים שצריכים לעבוד יחד על פגישת מצגת, למשל. או אפילו באותם זמנים שאתה צריך לערוך שקופיות להרצאה עם שני אנשים או יותר מעורבים.

ישנם שלושה אלמנטים שיתופיים ש-Google Sheets מציע: שתף, הערות וערוך.

לַחֲלוֹק

כמה פעמים היית צריך לשלוח מצגות בדוא"ל לעמיתיך, כדי שיוכלו לבצע את השינויים הדרושים, ואז להחזיר אותן אליך? או כמה פעמים היית צריך לשלוח מייל עם המצגת כדי שתוצג או לשאת אותה בהתקני אחסון חיצוניים? הכאבים האלה מסתיימים ברגע שאתה מתחיל להשתמש בכלי מבוסס אינטרנט מכיוון שאתה יכול לשתף אותו בקלות עם אנשים אחרים. 

עם גוגל סליידס, אתה יכול לשתף את המצגות שלך עם הצוות שלך ישירות מהכלי, ואז הם יוכלו להציג או לערוך אותן באופן מקוון.

כדי לשתף מצגת, גש לכרטיסייה "קובץ" ולאחר מכן לחץ על "שתף". חלון השיתוף ייפתח, ותוכלו להקליד את כל כתובות המייל של האנשים שאיתם אתם רוצים לשתף את המצגת שלכם. 

ישנה אפשרות נוספת שהיא לשלוח קישור לאנשים האלה. פשוט לחץ על "קבל קישור ניתן לשיתוף" בחלק העליון של החלון הקופץ. לאחר מכן תוכל לשלוח את הקישור הזה דרך ערוצים אחרים, כגון מדיה חברתית. בחלון קופץ זה, אתה יכול להגדיר את ההרשאות עבור כל אחד מהאנשים שאתה משתף את הקובץ. האפשרויות הזמינות הן הצגה, הערה ועריכה. 

כאשר אתה נותן הרשאה "הצג" למישהו, הוא יוכל רק לדמיין את תוכן המצגת. מלבד צפייה, אדם יכול גם להגיב על המצגת, כאשר אתה בוחר בהרשאה "תגובה". ועריכה נותנת גישה מלאה לאנשים שאיתם אתה משתף אותו.

אתה יכול להגדיר עוד כמה מכשולים, כדי שהמצגות שלך לא יפלו לידיים הלא נכונות. וכדי לעשות זאת, בחלון השיתוף, לחץ על "מתקדם". בחר באפשרות "מנע עורכים לשנות גישה". שלב זה ימנע מהאנשים שכבר יש להם גישה למצגת לשתף אותה עם אנשים מחוץ לארגון שלך. אגב, אתה יכול לראות למי יש א

הערות

כשאתה מייצר תוכן יחד עם הצוות שלך, תכונה כמו זו יכולה להיות שימושית. לפעמים אתה צריך להוסיף הערות או הצעות הערות, להדגיש חלקים ספציפיים בשקופית, וכאן נכנסת תכונת ההערות. 

כדי להוסיף הערה, אתה יכול לבחור כל חלק בשקופית שתרצה. לאחר מכן לחץ עליו עם הכפתור הימני של העכבר. בחר באפשרות "תגובה". דרך נוספת לעשות זאת היא על ידי לחיצה על קיצור המקשים Ctrl+Alt+M.

כל ההערות מוצגות בתיבות בצד ימין של המסך שלך, עם התמונה והשם של מי שהגיב. תיבות אלו פועלות כדרך אינטראקטיבית לפתרון המצב שהוזכר בהערה. אתה יכול להשיב או להזכיר מישהו שצריך לראות את זה ולעשות משהו בנידון. אם תבחר להפנות אדם, פשוט לחץ על כפתור "+" במקלדת שלך והקלד את כתובת הדוא"ל של חבר הצוות שלך.

לאחר פתרון מה שהתבקש, אתה יכול פשוט ללחוץ על "פתור", והתגובה תיעלם.

הסבר מלא: איך להשתמש ב- גוגל סליידס Google Slides:

(יש סרטון הדגמה מלא בתחתית המדריך)

לַעֲרוֹך

דיברנו על אחת הבעיות שתוכניות שקופיות רגילות עשויות להציע. אחד מהם הוא כאשר אתה צריך לשתף אותו עם אנשים אחרים, בדרך כלל על ידי שליחתם בדוא"ל. אבל Google Slides מציעה מהדורה בזמן אמת, שהיא פתרון משמעותי לבעיה זו. 

אתה יכול לחסוך זמן רב מכיוון ש- גוגל סליידס מאפשר עד 50 אנשים לערוך מצגת בו-זמנית. לכן צוות גדול יותר יכול ללא ספק להרוויח מכך. 

אתה עשוי לחשוב שזה יכול להיות מבלבל ולבלגן אמיתי אם כל כך הרבה אנשים משתמשים בו בבת אחת. זו הסיבה שיש כמה כלים חינם שבהם אתה יכול להשתמש כדי למנוע בעיות: הצ'אט החי וההערות. כך כולם ידעו מה צריך לעשות במצגת.

עבוד גם באינטרנט וגם במצב לא מקוון

העניין באפליקציה מבוססת ענן הוא שאתה מבטל דברים שיכולים להיות כאב אמיתי בעולם העסקים. ראשית, כאשר אתה עורך משהו באופן בלעדי באופן מקוון, אתה לא צריך להשתמש בשטח מאחסון המחשב שלך. אתה גם מצמצם זמן ושלבים תוך כדי שיתוף פעולה בתוכו, ומקבל ניידות עם הקבצים שלך.

מכיוון שאינך צריך להתקין תוכנה במחשב שלך, אינך משתמש ב-GB יקרים מהכונן הקשיח שלך. עשרות המצגות שאתה בונה יכולות גם לתפוס מקום במחשב הנייד שלך, אבל זה כעת אופציונלי כשאתה בוחר באפליקציה מבוססת אינטרנט כמו גוגל סליידס Google Slides. 

יתר על כן, אתה יכול לערוך את המצגות שלך עם חברי הצוות בזמן אמת, כדי להפוך את העבודה שלך לקלה ומשולבת יותר. 

ולבסוף, אתה צובר ניידות לגשת לגיליונות האלקטרוניים שלך מכל מקום שאתה הולך, בכל מכשיר, אפילו אלה שאינם שלך. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות הוא להיכנס לחשבון גוגל שלך ​​ועבור לאתר של Google Slide כדי לבחור את הקובץ הרצוי.

במקביל, אתה יכול גם לעבוד על המצגות שלך אפילו באותם רגעים שבהם האינטרנט קורס. פשוט התקן את התוסף הזה של Chrome כדי שתוכל לערוך כל מסמך של גוגל במצב לא מקוון. לאחר התקנתו, עבור ללשונית "קובץ" הממוקמת בשורת התפריטים העליונה, ולאחר מכן לחץ על "הפוך לזמין במצב לא מקוון". 

חלופה נוספת היא הורדת הקובץ כדי לערוך אותו בתוכנות שקופיות אחרות, כגון PowerPoint או Libre Office Impress, או Keynote.

אין צורך לשמור קבצים

אם אתה תמיד לוחץ על כפתור השמירה כדי למנוע אובדן קבצים, החדשות הטובות הן של- גוגל סליידס יש פונקציית שמירה אוטומטית. אז בכל פעם שאתה מבצע שינוי כלשהו במצגת שלך, Slides שומר אותה מיד. זוהי תכונת שמירה שנייה אחר שנייה. 

היבט זה משותף לכל אפליקציות G Suite.

התאם אישית את גוגל סליידס שלך

ישנן דרכים רבות לבנות מצגת. לכל אדם יש את הדרכים שלו להעניק סגנון חזותי או להשתמש באלמנטים ספציפיים כדי להפוך את השקופיות שלו בדיוק איך שהוא רוצה. זו הסיבה העיקרית לכך ש- גוגל סליידס מאפשר לך להתאים אישית את החוויה שלך באפליקציה, באמצעות תוספות.

אם ברצונך לראות את התוספות הזמינות, לחץ על הכרטיסייה בעלת אותו השם, הממוקמת בשורת התפריטים העליונה. החלון הקופץ של G Suite Marketplace ייפתח, עם כל תוספות התכונות ושורת חיפוש. בחרו באלה שיהפכו את המצגות שלכם לדינמיות יותר, ושיתאימו למטרות שאתם צריכים להגשים.

הסבר מלא על גוגל סליידס

עכשיו כשאתה יודע את כל היתרונות של בחירת גוגל סליידס, הגיע הזמן ללמוד איך לבנות מצגת מאפס. 

1 – יצירה או ייבוא ​​של מצגת

כדי ליצור מצגת חדשה ב-Google Slides, עבור אל גוגל דרייב Google Drive שלך , לחץ על "חדש" ובחר "Google Slides". לאחר מכן לחץ על "מצגת ללא כותרת" בחלק העליון של האפליקציה כדי להוסיף את הכותרת של המצגת שלך.

אבל אם אתה רוצה לייבא מצגת קיימת מתוכנה אחרת ל-Google Slides, גש ללשונית "קובץ", לחץ על "פתח" ובחר את הקובץ.

2 – הוספת תוכן למצגת שלך

כאשר אתה רוצה להוסיף תוכן בשקופית, פשוט לחץ עליו. השקף הראשון בדרך כלל מעוצב מראש עם כותרת ותיבת כתוביות, שבה אתה יכול לשים את שם המצגת שלך. 

לפעמים השקופיות האחרות לא יוצגו כשאתה יוצר מצגת חדשה, אז פשוט לחץ עם הכפתור הימני על הראשון, ובחר "שקופית חדשה". כמו כן, תוכל ללחוץ על סמל הפלוס בסרגל הכלים, ולבחור את הסגנון הרצוי לשקופית הבאה. בדרך כלל, לשקופית החדשה יש תיבת כותרת ותיבת קלט גדולה יותר ממש מעל. שם אתה יכול להוסיף טקסטים ומדיה.

3 – הכנסת מדיה ואלמנטים אחרים

כאשר אתה צריך להוסיף תמונות, סרטונים ופריטים אחרים, לחץ על הכרטיסייה "הוסף" בשורת התפריטים. אתה יכול לבחור מבין ההיבטים הבאים:

 • תמונה
 • וִידֵאוֹ
 • שֶׁמַע
 • צוּרָה
 • תיבת טקסט
 • שולחן
 • תרשים
 • אומנות מילים
 • קַו
 • אנימציה
 • תווים מיוחדים

אתה יכול למקם את האלמנטים האלה כמו שאתה רוצה מכיוון שכולם ניתנים לעריכה.

4 – ארגון שקופיות

זכור שבכל פעם שאתה צריך להוסיף שקופית חדשה למצגת, אתה רק צריך ללחוץ על כפתור "+" שהוא הראשון בסרגל הכלים.

אתה יכול פשוט להזיז שקופית, לשנות את מיקומה על ידי גרירתה. פשוט לחץ והחזק, גרור ושחרר היכן שאתה רוצה למקם אותו. במקרה שאתה צריך להעביר שקופיות מרובות בו זמנית, לחץ על כפתור "Ctrl" ובחר את השקופיות שברצונך לבצע פעולה זו.

באופן דומה, אם אתה רוצה לשמור על אותו עיצוב, בדרך כלל מומלץ לשכפל את השקופיות. כדי לעשות זאת, לחץ עם הכפתור הימני בשקופית ובחר באפשרות "שכפל שקף". 

במקרה שאתה צריך למחוק שקופית, לחץ עליה עם הלחצן הימני של העכבר ובחר "מחק".

5 – בחירת נושא

כבר הוספת את התוכן שאתה צריך, אז הגיע הזמן לבחור ערכת נושא ופריסה. אלמנטים אלה עוזרים להפוך את המצגת שלך למושכת יותר מבחינה ויזואלית ולהרשים את מה שאתה רוצה לשדר דרכה. 

לחץ על "נושא" הממוקם בסרגל הכלים, ומגוון נושאים יופיעו בצד ימין של המסך. אם אינך רוצה להשתמש באף אחד מהערכות נושא של גוגל סליידס, תוכל לייבא אחד שאתה נהנה ממנו. כדי לעשות זאת, עבור לחלק התחתון של ערכת הנושא המוקפצת ולחץ על "יבא ערכת נושא". 

השתמש בכל אחד מהנושאים ממצגות קודמות שהיה לך איתם קשר. זה יכול להיות ממצגת שזה עתה צפית, למשל. או שאתה יכול גם להעלות ערכות נושא של פאוור פוינט PowerPoint ששמרת.

6 – הוספת הערות דובר

אל תשכח שום דבר שאתה צריך לומר במהלך המצגת שלך. הוסף הערות דובר בתחתית הדף שלך כדי לעקוב אחר התסריט שלך כהלכה.

7 – הצגה 

לאחר עריכת כל השקופיות הגיע הזמן להציג אותן. לחץ על כפתור "הצג" בפינה השמאלית של המסך. אתה יכול גם ללחוץ על כפתור "Ctrl" ו- F5 בו-זמנית.

יש תכונה שימושית בתוך Google Slides שנקראת "Pointer". על ידי שימוש בו, אתה יכול להפוך את מצביע העכבר שלך ללייזר, בזמן שאתה מציג את מצגת השקופיות שלך. כדי לעשות זאת, פשוט לחץ על כפתור "המצביע" הממוקם בתחתית העמוד.

8 – הורד את המצגת שלך

לאחר מצגת, אנשים רבים מחליטים לשתף אותה עם הקהל שלהם לצורך הפניות עתידיות. זו הסיבה שאתה יכול להוריד אותו בפורמט אחר כדי לשלוח לאנשים אחרים, במקום רק לשתף את ההדמיה ב-Google Slides. בדרך כלל, זה אידיאלי לבחור פורמט שכולם יוכלו לפתוח.

כדי להוריד כפורמטים אחרים, עבור ללשונית "קובץ" ובחר "הורד בשם". אתה יכול להוריד את המצגת שלך בכל אחד מהפורמטים שלהלן:

 • Microsoft PowerPoint (.pptx)
 • ODP (.odp)
 • קובץ טקסט
 • PDF
 • JPEG
 • PNG
 • גרפיקה וקטורית ניתנת להרחבה (.svg)

טיפים וטריקים לגוגל סליידס Google Slides

לפעמים אתה רק צריך טריק טוב כדי ליצור מצגת מרשימה, או כדי להקל על תהליך בנייתה. הנה כמה מהטיפים והטריקים הטובים ביותר שיעזרו לך לשלוט ב- גוגל סליידס כמו שצריך.

ייבא שקפים ממצגות אחרות

תכונה זו שימושית כאשר אתה צריך לשים קצת מידע במצגת הנוכחית שאתה עורך, שנמצאת במצגות אחרות בעבר. שים לב שאתה צריך לפחות שתי מצגות בגלריית Google Slides שלך: קודמת וזו שאתה עורך עכשיו.

כדי לייבא שקפים ממצגות קיימות אחרות, בצע את השלבים הבאים:

1 – במצגת שאתה עורך כרגע, לחץ על הכרטיסייה "קובץ" ולאחר מכן בחר באפשרות "ייבא שקפים".

 2 – לאחר מכן, ייפתח חלון קופץ עם כל המצגות הזמינות שיש לך. בחר את המצגת המכילה את השקופיות שברצונך לייבא.

3 – בחר כל אחת מהשקופיות שברצונך לייבא, ולאחר מכן לחץ על " ייבא שקופיות" . זכור שאתה יכול לבחור אם אתה רוצה לשמור על הנושא שיש לשקופיות אלה במצגת המקורית. כדי לעשות זאת, אתה רק צריך לסמן את תיבת הסימון "שמור את העיצוב המקורי" הממוקמת מעל לחצן "ייבוא ​​שקופיות".

חסוך את הזמן שלך עם Master Slides

אם אין לך הרבה זמן, עליך לייעל את העריכה של השקופיות שלך. עם הכלי Master Slides, אינך צריך לבקר ולערוך כל אחת מהשקופיות שלך אלא לערוך מגוון מהן.

אתה יכול להשתמש בכלי זה גם לשינוי עיצוב המצגת כולו, כגון הרקע, למשל, או ערכת הנושא.

כדי לגשת לכלי זה, עבור ללשונית "תצוגה" ובחר באפשרות "מאסטר".

כיצד להוסיף מוזיקה ל-Google Slides שלך

חלק מהמצגות דורשות אודיו ומוזיקה, שהם אלמנטים שיכולים למשוך יותר תשומת לב מהציבור. בואו ללמוד כיצד להוסיף מוזיקה לשקופיות שלכם.

ישנה אפשרות להכניס אודיו ל-גוגל סליידס, אבל רק להוסיף אודיו שכבר יש לך ב-Google Drive, או שמישהו שיתף איתך. עם זאת, אנו יכולים לעזור לך בדרך אחרת:

 • ראשית, עבור אל YouTube, Spotify או כל שירות סטרימינג לאודיו, והעתק את הקישור מהשיר או האודיו שברצונך להכניס לשקופית שלך.
 • הדבק את הקישור בשקופית שלך.
 • האודיו או השיר יופעלו אוטומטית כאשר תלחץ על הקישור במהלך מצגת. אם אתה מרגיש צורך להסתיר את הקישור הזה, אתה יכול להשתמש בתמונה שתתאים לעיצוב ולנושא שלך.
  • דבר ראשון, עבור לסרגל הכלים ולחץ על סמל התמונה כדי להוסיף תמונה.
  • לאחר מכן חפש תמונה במחשב שלך, באינטרנט, ב-Google Drive, ב-Google Photos, או השתמש בכתובת האתר או במצלמת המחשב שלך. 
  •  שנה את גודל התמונה והזז אותה לאן שתרצה.
  • בחר את התמונה ולאחר מכן לחץ על סמל "הוסף קישור" הממוקם בסרגל הכלים. הדבק את כתובת האתר של האודיו בתיבה ולחץ על החל.
  כדי להפעיל את האודיו, פשוט לחץ על התמונה במהלך המצגת. 

נהל גרסאות קודמות של המצגות שלך

אפילו בהיותו כלי מקוון, ל-Google Slides יש משאב לשמור את הגרסאות הקודמות של המצגות שלך. זה אומר שכל שינוי בו מוקלט, ואתה יכול לשחזר אותם מתי שתרצה.

תכונה זו שימושית כאשר מספר אנשים עורכים את אותו קובץ. אם מישהו עושה טעות, הפתרון הפשוט הוא ללכת להיסטוריית הגרסאות ולשחזר גרסה קודמת לפני שזה נעשה.

כדי לגשת לכרטיסייה זו, עבור לראש הדף ולחץ על "כל השינויים שמורים ב-Drive". תמצא יומן פעילות מלא עם שמות המשתמשים, השעות ותאריכי השינוי. לחץ על כל תאריך כדי לראות את הגרסה שהייתה לך באותו זמן. שימו לב שהחלקים במצגת ששונו יודגשו.

במקרה שאתה רוצה לשחזר גרסה, פשוט לחץ עליה ולחץ על הכפתור "שחזר גרסה זו".

קיצורי מקשים שימושיים

קיצורי מקשים עוזרים להקל על התהליכים שלך באינטרנט. ואתה יכול לסמוך גם על התכונה הזו ב-Google Slides. לכן, באמצעות קיצורי הדרך הללו, אתה חוסך זמן ויכול להתמקד במה שחשוב יותר: התוכן בשקפים שלך.

אז הנה רשימה של העיקריים שבהם, שיכולים להיות שימושיים עבורך:

קיצורי מקשים שימושיים
הצג את מקשי הקיצור הנפוצים ביותרCtrl + /
הוסף שקופית חדשהCtrl + m
שכפול שקופיתCtrl + d
למצואCtrl + f
עבור לשקופית הקודמתחץ דף למעלה או למעלה
עבור לשקופית הבאהחץ עמוד למטה או למטה
העבר את המיקוד לשקופית הראשונהבית
העבר את המיקוד לשקופית האחרונהסוֹף
עבור לשקופית ספציפית (5 ואחריו Enter עובר לשקופית החמישית)מספר ואחריו Enter
לְהִתְמַקֵדCtrl + Alt + ו-+
להקטין את התצוגהCtrl + Alt ו-
פתח את לוח הערות הדוברCtrl Alt + Shift + s
הפעל את הסרטון שנבחרלהיכנס
הצג מצגתCtrl + F5
צא ממצב התערוכהיציאה
הוסף תגובהCtrl + Alt + m

סיום

לסיכום, אין דבר טוב יותר מאשר לקבל כלי חינמי לבניית המצגות שלך, שמתאים לכל המטרות שאתה צריך. זו הסיבה ש- גוגל סליידס בסופו של דבר היא בחירה מצוינת עבור אנשים שהם חלק מצוות, מכיוון שהוא מקדם את שיתוף הפעולה הדרוש לך, ועוזר לך לשפר תהליכי שיתוף.

מעל לכל, המשאלה שלנו היא שתמצא את המדריך הזה שימושי כדי לשפר את החוויה שלך בבניית מצגות חדשות מעתה ואילך.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.