מי זאת המחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין?

כורה הביטקוין הרשום בארצות הברית ייצר לפחות 1,231 ביטקוין מאז תחילת יולי ולא מכר אף אחד מהם עד כה.

חברת הכרייה מרתון דיגיטל הולדינגס נתפסת כיום כמחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין בעולם מבין החברות הציבוריות.

במהלך שיחת הרווחים של החברה לרבעון השלישי ב-8 בנובמבר, מנכ"ל מרתון דיגיטל, פרד ת'יל, חשף כי החברה מחזיקה כעת ב-11,300 ביטקוין – בשווי של כ-205 מיליון דולר – "מה שהופך את מרתון למחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין מבין החברות הציבוריות הנסחרות ברחבי העולם", בהתייחסו לנתוני צד שלישי ללא שם.

על פי CoinGecko, כורה הקריפטו הנסחר בנאסד"ק מדורג שני רק ל- מיקרוסטרטג'י., המחזיקה בכמעט 130,000 ביטקוין בסך הכל. אחריה בורסת הקריפטו קוינבייס וחברת התשלומים בלוק אינק שייסדה ג'ק דורסי.

החברה דיווחה על רווחי הרבעון השלישי שלה ב-8 בנובמבר, וציינה כי הוסיפה 616 ביטקוין לאחזקותיה ברבעון, בעוד 615 ביטקוין נוספים נוספו בחודש אוקטובר לבדו – החודש הפורה ביותר בתולדות החברה.

@fgthiel: "שיפרנו ברצף את ייצור הביטקוין שלנו, מ-72 ביטקוין ביולי, ל-184 באוגוסט, ואז ל-360 בספטמבר, ואז לשיא של 615 באוקטובר. אוקטובר היה החודש הפורה ביותר בתולדות החברה שלנו..

"השיפור העקבי בייצור הביטקוין שלנו הוא תוצאה ישירה של הגדלת שיעורי ה-HASH שלנו על ידי הבאת שרתי ביטקוין נוספים לאינטרנט ושיפור שרתים אלה", אמר ת'יל במהלך שיחת הוועידה.

מנכ"ל מרתון דיגיטל אישר גם כי עד כה, החברה עדיין לא מכרה אף אחד מהביטקוין שלה, ותמשיך לנקוט בתפקיד זה אלא אם כן תיחשב "הכרחית לכיסוי הוצאות תפעוליות או הוצאות אחרות".

זאת בשונה מכורים גדולים אחרים כמו ארגו, ביטפארמס, Core Scientific ו-Riot Blockchain, שכולם דיווחו על מכירת מטבעות כדי לשלם את החשבונות.

ת'יל גם השתמש בקריאה כדי להזכיר את "הקרב" בין מנכ"ל ביינאנס, צ'אנגפנג ז'או, לבין סם בנקמן-פריד – שלדבריו גורם ל"מהומה" על מחיר הביטקוין, אך אמר כי סביר להניח שהוא יחזור לטווח של כ-18,000 עד 20,000 דולר, שבו הם "מרגישים מאוד בנוח".

עם זאת, רווחיו של כורה הביטקוין ספגו מכה ברבעון השלישי, כאשר ההפסד הנקי שלו כמעט שילש את עצמו בהשוואה לשנה הקודמת, והגיע ל-75.4 מיליון דולר, בעוד ההכנסות צנחו ב-75.5% משנה לשנה ל-12.7 מיליארד דולר.

התוצאות הכספיות של MARA לרבעון השלישי של 22 יצאו לאור:

– שיפור עקבי בייצור

#BTC – שיעור – hash מוגבר של 84% מה-30 בספטמבר עד ה-1 בנובמבר – 69,000 שרתים פעילים נכון ל-1

בנובמבר – ייצור מוגבר של YTD BTC 27% YoY נכון ל-31

שני המדדים לא הצליחו לעמוד בציפיות האנליסטים שכן יציאת הכורה מהמתקן שלו במונטנה וירידת מחירי הביטקוין הובילו לירידה בייצור BTC ברבעון.

ת'יל כינה את הרבעון השלישי תקופה של "מעבר ובנייה מחדש" לאחר יציאתו מהרדין והוא מתחיל ביכולות במקומות חדשים, כולל חוות הרוח קינג מאונטיין בטקסס.

קשור: איך לבנות הכנסה פסיבית מכריית ענן – קריפטו (ביטקוין)?

ב-7 בנובמבר, חברת כריית הביטקוין המתחרה Riot Blockchain דיווחה גם היא על רווחים ברבעון השלישי שפספסו את ציפיות האנליסטים.

סך ההכנסות של החברה ירדו ב-28.5% ברבעון השלישי בעוד ההפסד הנקי שלה התרחב ב-139.2% בשל "פעילויות צמצום משמעותיות" הקשורות לפעילותה בטקסס, וירידה משמעותית במחיר השוק של הביטקוין בהשוואה לשנה שעברה.

גם הבלוקצ'יין של Riot וגם מחירי המניות של מרתון דיגיטל ירדו בחמשת הימים האחרונים, כאשר המניות של Riot Blockchain ירדו ב-17.62% ושל מרתון דיגיטל ירדו ב-18.02% בחמשת הימים האחרונים, לפי גוגל פייננס.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.