כמה כסף שווה המיליארדר מייסד אמזון ג'ף בזוס

מה השווי נטו של המיליארדר ג'ף בזוס: ג'ף בזוס הוא פילנטרופ, יזם, איש עסקים ובשנים האחרונות "יזם חלל". מוכר בעיקר דרך הרשת הקמעונאית הגדולה בעולם שהוא ייסד בעצמו – אמזון. כמה כסף שווה המיליארדר מייסד אמזון ג'ף בזוס:

בזוס היה עד לא מזמן נשיא ויו"ר הדירקטוריון של המותג הקעונאי אמזון. 2017 הוא היה האיש העשיר בעולם לראשונה וקצת מעל ביל גייטס ובין אוקטובר 2017 לינואר 2021 הוא היה ברצף במקום הראשון. נכון לכתיבת המאמר הזה, השווי נטו של ג'ף בזוס עומד על 194 מיליארד דולר.

לפי הדוחות האחרונים של מותג אמזון, בזוס בעלים של כ -58 מיליון מניות בשוק של אמזון, זאת אומרת כ- 12% מכמות המניות. בעבר היה בבעלותו של ג'ף כ – 80 מיליון מניות של אמזון. במסגרת הסדר הגירושין של ג'ס ושל מקנזי באפריל 2019, בזוס שילם לגרושתו כ – 19.7 מיליון מניות בלבד. 

השווי של המניות בזמן ההעברה כ – 36 מיליארד דולר בלבד. הסדר הגירושין המפלצתי הזה הפחית את השווי נטו של בעלי אמזון מ -150 מיליארד דולר ל -114 מיליארד דולר בלבד. דבר שהרבה לא יודעים שבזוס היה אחד המשקיעים הראשונים של גוגל ביום ההנפקה ובבעלות מייסד אמזון לפחות מיליארד דולר במניות במותג שמכונה כיום בשם – Alphabet Inc.

בעשור הקודם ג'ף אפילו לא גירד את עשרת האנשים העשירים בעולם. מניית אמזון החלה לעלות בסוף שנת 2014. ביולי 2015 השווי נטו של בזוס הגיע ל 50 מיליארד דולר בלבד, שנתיים לאחר מכן השווי שלו כולל המניות הוכפלו בשווי שלהם. באמצע 2017 מייסד אמזון התגבר על האיש העשיר בעולם דאז ביל גייטס. ב – 2018 שווי נטו השוק של הקמעונאית אמזון הגיע לשווי מטורף של טריליון דולר. לפי הערכת שווי הללו, ג'ף היה שווה בשיא שלו 170 מיליארד דולר.

כמייסד ובעלים של 12% סה"כ ממניות אמזון בשוק, ג'ף שווה רק 120 מיליארד דולר תכל'ס על הנייר, לפי שווי שוק של 1 טריליון דולר. במילים אחרות, כדי שג'ף יהפוך למיליארדר המבוססים אך ורק על המניות שלו באמזון, שווי נטו של שוק המותג שלו יצטרך להגיע לשווי ענקי של 8.3- טריליון דולר.

קשור: כמה כסף שווה היזם והמשקיע המיליארדר ביל גייטס

כמה כסף שווה המיליארדר מייסד אמזון ג'ף בזוס
תמונה מתוך אינסטגרם

חיים אישיים:

המיליארדר ג'ף בזוס נולד ב- 12 בינואר בשנת 1964 באלבוקרקי שבניו מקסיקו, ארצות הברית. אמא של ג'ף ילדה אותו כשהייתה תלמידת תיכון בת 17 ואביו היה בעלי חנות לתיקון אופניים לאחר מספר שנים הוריו התגרשו ואמו התחתנה בשנית כשהיה בן 4 עם מהגר קובני בשם מיגל בזוס. זמן קצר לאחר הנישואין השניים של אמו, ג'ף אימץ את שם משפחתו של אביו החורג באופן חוקי מג'ורגנסון לשם בזוס. לאחר מכן המשפחה עברה להתגורר ביוסטון שם התקבל לעבודה כמהנדס באקסון. 

לאחר שגדל, בזוס החליט להשתמש במוסך של הוריו כדי להקים את העסק הראשון שלו. ג'ף מספר שהוא נהג לבלות בתקופת הקיץ בחווה של סבו. מאוחר יותר סיפר בזוס כי את מוסר העבודה שלו קיבל מעבודת החווה של סבו. במרוצת השנים הוא רכש את החווה והגדיל אותה מ -25,000 ל -300,000 דונם.

המשפחה שלו עברה להתגורר במיאמי, כאשר ג'ף נכנס ללמוד בבית הספר התיכון. במהלך לימודיו בזוס עבד כטבח במקדונלדס אקספרס. ג'ף היה ראש ועד התלמידים בתיכון. באחד הנאומים שלו ג'ף אמר שיש לו חלום שבני האדם יתיישבו יום אחד על החלל.

עם סיום לימודיו של ג'ף בקולג הלך לעבוד בחברת טכנולוגיה בתחום הפיננסים. לאחר מכן עבר לענף הבנקאות כאשר קיבל משרה לניהול מוצרים בבנקרס טראסט. בשנת 1990 הוא קיבל משרה כאנליסט בתחום הפיננסי אצל קר הגידור DE Shaw & Co., אשר הוקמה דאז עבור חיזוי רווחי שוק ההון. ג'ף התפטר בשנת 1994 מחברת – DE Shawזאת לאחר שהוא כיהן כסגן נשיא של החברה והוא היה רק בן 30.

באותה השנה ג'ף "התלהב" מעידן הנט שהולך ומתפתח והוא רצה למכור בעצמו מוצרים דרך האינטרנט עד שלבסוף החליט על מכירת ספרים אונליין. מספר בזוס כי הוא כתב את התוכנית העסקית שלו על אמזון במהלך טיול בין מדינות ניו יורק לסיאטל. הוא פתח את המותג רשמית בשנת 1994.

קשור: כמה כסף שווה אושיית רשת האינסטגרם קיילי ג'נר

הנדל"ן של ג'ף בזוס:

בתחילת שנת 2020 דווח כי מייסד אמזון ג'ף רכש ב – 255 מיליון דולר שני נכסים בבוורלי הילס היקרתית. הנכס אחד בשם אחוזת ג'ק ל 'וורנר, בתג מחיר של 165 מיליון דולר, האחוזה אשר גודלה משתרע על פני 10 דונם בלב בוורלי הילס שבארצות הברית אשר כולל בתוכו בית ענקי בגודל 13,600 מטרים רבועים. 

המוכר הוא המפיק המוזיקה האגדי איל דייוויד גפן אשר רכש ​​את הנכס בתחילת שנת 1990 תמורת 47.5 מיליון דולר בלבד. נכס הנדל"ן הנוסף אשר רכש ג'ף ​​בזוס קצת אחרי תחילת שנת 2020, גבעה ענקית בגודל 120 דונם בשם Enchanted Hill. מוכר הנכס היוקרתי של האחוזה הוא שותף ומייסד מיקרוסופט המנוח פול אלן, פול רכש הקרקע בשנת 1997 תמורת סכום 20 מיליון דולר בלבד. 

נכסי נדל"ן נוספים של ג'ף הם – אחוזה בעלות של 12 מיליון דולר שרכש בשנת 2018, אחוזה נוספת בעלות של 24 מיליון דולר בוורלי הילס, דירה ענקית בוושינגטון הבירה העלות של 23 מיליון דולר, 300 אלף דונם בטקסס, מספר יחידות בסנטרל ווסט, נכס נוסף ב 10 מיליון דולר בוושינגטון שרכש ב 1999 ואחוזה בעלות של 50 מיליון דולר שרכש בשנת 2005.

סיכום:

לג'ף בזוס יש שווי נטו של 183 מיליארד דולר. נכון לכתיבת מאמר זה, מה שהופך אותו לאיש הכי עשיר בעולם. הוא הבעלים, המייסד (והמנכ"ל לשעבר) של אמזון קום. עובדה נוספת, ג'ף ירד בהון שלו בכ – 36 מיליארד דולר זאת לאחר גירושיו ממקנזי בזוס גרושתו ומיליארדרית בעצמה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.