מה ההבדל בין אפסייל לקרוס סייל (Cross Sale – Up Sale)

אם יש לכם חנות אלקטרונית (איקומרס) ואתם לא שמעתם על המושגים הללו אתם מפסידים הרבה כסף. מה ההבדל בין אפסייל לקרוס סייל (Cross Sale – Up Sale):

מה זה: אפסייל up sale- תפקידה לעודד לקוחות לקנות פריט יוקרתי התואם יותר לפריט הנרכש, ואילו קרוס סייל Cross Sale תפקידה לעודד לקוחות לרכוש פריטים הקשורים למוצר או משלימים אותו. אם כי לעתים קרובות משתמשים בשני הדברים יחד, שניהם מעניקים יתרונות משפרים אשר יכולים להיות יעילים ביחד. אפסייל וקורס סייל משולבת ביחד משפרות זו לזו כאשר הן נעשות כמו שצריך, ומספקות ערך מקסימלי ללקוחות שלכם והגברת ההכנסות ללא עלויות חוזרת של קמפיינים שיווקים רבים.

קשור: מה זה אפסייל (upsell-upsale) ולמה זאת הדרך הטובה ביותר לעושר

קרוס סייל

קרוס סייל רואה פריטים העונים על הצרכים הנוספים של הלקוח ומשלימה פריטים שאינם נרכשו על ידו וכל זה על ידי הפריט המקורי. לדוגמה, חולצה יכולה להימכר בין לקוחות ללקוח הרוכש ג'ינסים. לעתים קרובות, קרוס סייל משתמש בהצלבה לפריטים שהם היו רוכשים בכל מקרה; על ידי הנראות שלהם בזמן הנכון, חנות מבטיחה שהם מבצעים את הקניה.

מה ההבדל בין אפסייל לקרוס סייל (Cross Sale - Up Sale)
תמונה – Pexels.com

קרוס סייל נפוצה בכל סוג של מכירות באינטרנט ופרונטלי, כולל קניונים שווקים וסוכנויות רכב. כרטיסי אשראי נמכרים גם כן בקרוס סיילינג לאנשים המקימים חשבון חיסכון חדש, בעוד שבדרך כלל מציעים ביטוחי חיים ללקוחות שקונים אביזרים נלווים לאופנוע.

קשור: כל הדרכים הטובות והיעילות לעשות כסף גדול באינטרנט

בתקופת המסחר , לעיתים קורבות משתמשים בקרוס סייל על דפי המוצר או בדפי נחיתה של שיווק שותפים, במהלך תהליך "הבריחה" של הלקוח מהדף או בעמוד ביצוע הרכישה, דרך נוספת היא מעקב לקוחות (עכביש) בקמפיינים של גוגל ופייסבוק. זוהי טקטיקה טובה ביותר ליצירת קניות חוזרות, המדגימה את רוחב המוצרים והשירותים ללקוחות. קרוס סייל – Cross Sale יכולה להדליק "נורה אדומה" למשתמשים על מוצרים שלא הכירו כלל אשר הצעתם בעבר, ולהשיג את ביטחונכם בתור "המוכר" הטוב ביותר שיספק ערך טוב ללקוחות שלו.

אפסייל

אפסייל – Upselling לעתים קרובות משתמשת בדוגמאות השוואה כדי לקדם פריטים משודרגים יותר ללקוחות. הצגת מוצרים למבקרים כמוצרים שונים או גרסאות משודרגים נוספים אשר עשויים למלא טוב יותר את הצרכים שלהם ויכולה להגדיל את ה- AOV ולעזור לאותם מבקרים לצאת מרוצים מהעסקה שעשו על ידי תוספות בקניה. עסקים אשר יודעים לעשות זאת ביעילות עוזרים ללקוחות לדמיין את הערך שיקבלו על ידי הזמנת מוצר במחיר גבוה יותר.

קשור: איך לעשות כסף דרך הזנת נתונים עבור חברות באינטרנט

אפסייל וקרוס סייל דומים מאוד בכך ששניהם מקדמים מתן ערך נוסף עבור הלקוחות, במקום להגביל אותם לפריטים שכבר נתקלו בהם. בשני המקרים, כל המטרה העסקית היא לשפר את ערך המכירות בחנות או בדף נחיתה ולהראות ללקוחות אופציות נוספות על ידי מוצרים חדשים שאולי לא הכירו או נתקלו בהם קודם. המפתח להצלחה בשניהם הוא לדעת באמת את מה שהלקוחות שלכם רוצים ואז להגיב באמצעות פריטים ותכונות מתאימות העונות על הצרכים שהם באמת זקוקים להם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: