מה ההבדל בין השקעות למסחר בשוק ההון? ואיזה סוג משקיע אתם

השאלה הנשאלת לעיתים קרובות ידי אנשים חדשים בתחום ואף מנוסים, שאלה זו היא כיצד מבדילים בין מסחר להשקעה ואיזה סוג משקיע עליכם להיות:

השקעות לעומת מסחר ומה ההבדל

יש שאלה שנשאלת לעיתים על קרובות ידי אנשים חדשים בשווקים הפיננסיים, ואף גם מדי פעם על ידי משקיעים וסוחרים מנוסים בשוק. שאלה זו היא כיצד מבדילים בין מסחר להשקעה. מכיוון שגם סחר וגם השקעה הוא דבר אשר רואים אותו מנקודת המבט של השווקים הפיננסיים – נעשים בזירות דומות מאוד זה לזה, לרוב הם נחשבים כפעולות הניתנות להחלפה.

קשור: איך לעשות כסף מהשקעות קטנות באינטרנט

בספרי "סודות המסחר" עקבנו יחד אחר הנושא הבסיסי הזה והבאתנו את הרעיון שמה שמבדיל בין השניים הוא הגדרת ההיקף. בסופו של דבר גם מסחר וגם השקעה הם ברמה הפשוטה ביותר של לקיחת הון במרדף אחר רווחים. אם אני קונה מניות ב- X, אני מצפה לראות את המחיר עולה או מניב רווחי דיבידנדים – ואולי שניהם. אולם מה שמפריד בין מסחר להשקעה הוא שבאופן כללי במסחר יש ציפייה לשים כסף ולצאת בזמן לפני הפסד. בדרך כלל זה נעשה בצורה של יעד למחיר או מבחינת משך הזמן שהסחר מתקיים. כך או כך, נראה כי לסחר יש חיי מדף. השקעה, לעומת זאת, היא פתוחה יותר. משקיע יקנה מניה של חברה ללא שום מושג מוגדר מראש מתי הוא או היא ימכרו, אם בכלל.

אנו נשתמש במספר דוגמאות כדי להדגים את ההבדל. וורן באפט הוא משקיע ענקי. הוא קונה מניות של חברות שאותן הוא רואה איכשהו כלא מוערכות מספיק ושומר עליהן כל עוד הוא ממשיך להאמין בסיכויים שלהם לעלות ולהניב לו רווחים. הוא לא חושב במונחים של מחיר או מתי המניה תיפול. ג'ורג 'סורוס הוא (או לפחות היה בזמן שהוא עדיין פעיל בקרן הגידור שלו) סוחר. המסחר המפורסם ביותר שלו הפיל את הלירה הבריטית כשחשב שהמטבע היה מוערך יתר על המידה ועזב בזמן את מנגנון שער החליפין האירופי. העמדה שנקט התבססה על נסיבות מסוימות. ברגע שהותר ל פאונד לצוף בחופשיות, והיא פחתה במהירות בשוק, יצא סורוס ברווח נאה (שורט). תהליך זה עומד בקריטריונים של יציאה מוגדרת מראש בשם שורט, מה שהופך את התהליך לסחר ולא להשקעה.

קשור: איך להקים עסק אינטרנטי – עסקים מהבית למתחילים

קיימת דרך נוספת בה ניתן להגדיר מסחר כשונה כנגד השקעה. זה קשור לאופן בו ההון המיושם צפוי לייצר תשואה. במסחר הערכת ההון היא המטרה. אתה קונה X מניות בסכום 10 ומצפה שהיא תגיע ל -15 ובכך תייצר רווח הון מאותה המניה. אם משולמים דיבידנדים או ריביות לאורך הדרך, זה בונוס נוסף, אך ככל הנראה רק תרומה קלה לרווחים העתידיים.

לעומת זאת, השקעה מסתכמת בדרך כלל עם הכנסות לאורך זמן. זה הופך את תהליך ההכנסה הפסיבית, כמו דיבידנד ותשלומי ריבית באג"ח, למוקד המרכזי. האם משקיעים חווים הערכת הון? בטח, אך בניגוד למסחר, זו לא המוטיבציה העיקרית.

מה ההבדל השקעות למסחר בשוק ההון? ואיזה סוג משקיע אתם
תמונות-unsplash סוגי השקעות בשוק ההון

עם כל מה שנאמר כאן עכשיו זה סינית בשבילכם, קחו בחשבון את מה שאנשים רבים מתייחסים אליהם כהשקעה הגדולה ביותר שלהם – הבית שלהם _השקעות נדל"ן). בהתבסס על ההגדרה השנייה שלנו להשקעה, עם זאת, בית הוא בדרך כלל לא השקעה מכיוון שברוב המקרים הוא לא מייצר לנו הכנסה. למעשה, הבית מייצר לנו הוצאות ניכרות בצורה של תשלומי ריבית למשכנתא, ארנונה,שירות ואחזקה. אם כבר, בית הוא סוג של מסחר. אנו קונים אותו ומקווים שערכו יעלה בהמשך הזמן, וכך יגדיל את ההון העצמי שלנו. והעובדה שאנשים רבים מצפים לעבור בעוד מספר שנים ולמכור באותה נקודה הופכת אותו לסחר יותר מאשר להשקעה. (כמובן שבוודאי ניתן לראות נכס להשכרה כהשקעה, אלא אם כן אתם קונים ומוכרים את הבית, וזה בהחלט יהיה יותר מסחר מאשר השקעה.)

קשור: מדוע וורן באפט תמיד משלם במזומן ?

כפי שצוין קודם לכן, עבור אנשים רבים המסחר וההשקעה נראים אותו דבר. המכניקה של קנייה ומכירה זהה למעשה. לפעמים הניתוח שעושה את זה פשוט, כדי לקבל את ההחלטות הללו . אולם הכוונה וההגדרה של יעדים המפרידים בין מסחר והשקעה.

איזה סוג משקיע עליכם להיות

להתחיל היום בעסקי ההשקעות הרבה יותר קל מבעבר. כך גם קל לשפר את התשואות שלכם אם כבר השקעתם. התחום אינו מוגבל לעשירים כמו פעם או למוסדות פיננסיים גדולים. יותר ויותר בימים אלה מדי יום אנשים כמו אמהות, אבות, סטודנטים ואפילו ילדים מנסים את מזלם בכל מה שהיה בעבר גן המשחקים הבלעדי של עשירי העולם.

עם זאת לפני שתעמיקו בזירה שהיא עולם מרגש ופוטנציאלי מאוד מתגמל כלכלית, עליכם להעריך איזה סוג משקיע אתם רוצים להיות. בעשור שאני משקיע ראיתי אנשים שלא יודעים לענות על השאלה, הם יוצאים ונכנסים מהשוק הזה עם הפסדים ומרוששים.

חשבו על זה לרגע…. האם באמת חשבתם על מה שאתם צריכים לעשות כדי להתחיל ליצור עושר לכם ולמשפחתכם. אם לא, אתה צריכים לשקול ברצינות איזה סוג של השקעה יהיה המתאים ביותר עבורכם.

סוגים של משקיעים בשוק ההון

הרוכשים ומחזיקי השוק מכניסים את כספם למניות שלדעתם הם בעלי ערך טוב ומחזיקים אותם לתקופות של בין שנה ל 50 שנה. סגנון השקעה זה מתאים ביותר לאנשים שמטבעם ההשקעות מכוונות לטווח הרחוק, לא מחפשים רווח מהיר ויש להם עין טובה לחברות טובות. המשקיע (כפי שהזכרנו קודם) המפורסם ביותר בגישה כזו הוא האיש העשיר השני בעולם, הרי הוא וורן באפט, כך שאפשר לומר שזה לא סגנון כל כך גרוע.

קשור: האם אפשר להתעשר באינטרנט? קבלו מספר טיפים

סחר יומי הוא ההפך הגמור מגישת הרכישה והחזקה הקלאסית ומעורבים בה אנשים שקונים ומוכרים מניות בתקופה קצרה מאוד בדרך כלל באותו יום. אם יש לכם הרבה זמן פנוי ואתם מוכנים לצפות בסבלנות כל היום בתנועות השוק מקרוב, גישה זו עשויה להיות עבורכם.

הדבר הבא שעליכם לבחון הוא איזה סוג ניתוח אתה רוצים לעשות במניות שאתם שוקלים לקנות. בדרך כלל יש שתי אסכולות, האחת בסיסית והשנייה טכנית. תמיד תמצאו אנשים שדוחפים אחד את השני, אבל זה הגיוני יותר לשלב בתערובת של שניהם.

פונדמנטליסטים נוטים להסתכל על רווחי החברה, כיוון הניהול, תוכניות עתידיות / סיכויי צמיחה, הכלכלה כולה וכאלה כמו גורמים של חברה וכלכלה.

בעוד שאנשים עם רקע מתמטי או מדעי עשויים להסתכל בתרשימי שער של מניות המשתמשים בטכניקות ניתוח טכניות שונות ומורכבות, אינדיקטורים ומגמות על מנת לזהות באילו מניות הם רוצים להשקיע.

עליכם להבין שלסמוך לחלוטין על זה או אחר זה לא הדבר החכם ביותר לעשות. לדוגמה תרשים שיש בו את כל הסימנים לכך שמניה עתידה להיות בחירה טובה לעתיד אינה מועילה אם החברה עומדת להגיש פשיטת רגל. כפי שציינתנו קודם לכן, יש לשקול תערובת של שניהם.

כשאתם מחליטים איזה סוג משקיע אתם רוצים להיות, אחד השיקולים החשובים ביותר הוא סף הסיכון שלכם. במילים אחרות כמה כסף אתם מוכנים להפסיד. צריך להבים וזה שוב ישפיע על סגנון ההשקעה שתבחרו וגם יהיה לכך קשר לרמת התשואות שאולי אתם מחפשים.

משקיעים באים בצורות רבות ושונות ואין דרך נכונה או לא נכונה להשקיע או לסחור. דברים שונים עובדים עבור אנשים שונים. חיוני שתחליטו איזו שיטה המתאימה לכם ביותר ושתקפידו על שיטה זו. בהצלחה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: