אפל היא המותג הגדול ביותר בתעשיית הטכנולוגיה מבחינת הרווחים שלה וכן גם דירוג המותג שלה. מה עושה אותה לכלכך מיוחדת ואיכותית? מהי אסטרטגיית השיווק של חברת אפל:

אפל היא המותג הגדול ביותר בתעשיית הטכנולוגיה מבחינת הכנסותיה הענקיות וכן דירוג המותג שלה בעולם. זו לא מפתיע בכלל מכיוון שאפל הציגה פעם אחר פעם מוצרים פורצי דרך אשר חוללו מהפכה בשוק .

אפל העניקה לנו תענוגות רבים במהלך השנים, כולל ה- מקבוק, ה- אייפוד, אייפון, אייפד , אייטונס ואחרים. ובייחודיות המעולה שלה המוצר ו הבידול , הקרוב אל הלב של מעריצי טכנולוגיה.

מהי אסטרטגיית השיווק של חברת אפל?

מיקוד ופילוח של המותג

ישנם שלושה דברים עיקריים שאפל ממקדת אליהם. בדרך כלל היא משתמשת בפילוח אורח חיים שכן אפל היא המותג הפרימיסטי ביותר שיש. המקטע הוא בדרך כלל האוכלוסייה העירונית עם מספיק כוח קנייה לרכישת מוצרי אפל. אלה אנשים שנהנים לאמץ לחיקם את המוצרים הראשונים שיוצאים לשוק. ההון האנושי של המותג אפל הוא כזה שאפילו בני הגיל השלישי החלו לאמץ את המוצרים .

קשור: מה זה שיווק נכנס? 5 היסודות העיקריים והמובילים בשיווק אינטרנטי לעסק

ב האסטרטגיה השיווקית של אפל, יש לה שלוש יעד קבוצות

 1. האחד הוא חובבי המוזיקה שממוקדים ב- אייפוד ו- אייטונס.
 2. מטרה אחרת מכוונת לאנשי המקצוע או אפילו לבני נוער המיועדים לאייפון, טאבלטים, מקבוק ועוד כל מיני גאדג'טים כאלה שיכולים לשמש כל אחד, ללא קשר לגיל.
 3. והשלישית היא הקהל שיכול להשתמש במוצרים ובשירותים האחרים שלהם כמו אפל טיוי ו- אפל ווטש. הם משתמשים גם ב- אפל אייבוקס בתשלום וכו '.

אפל בהיותה המותג מספר אחד בעולם היא בעלת המיקום הגבוהה ביותר טכנולוגית ואין ספק שכשמישהו מדבר על סמארטפונים או מחשב נייד או טאבלטים, אפל היא המותג הראשון שעולה על מספר הפעמים המרבי.

המשימה באסטרטגיית השיווק של אפל

אפל מעצבת מחשבי מקינטוש, המחשבים האישיים הטובים ביותר בעולם, יחד עם מערכת ההפעלה X, iLife, iWork ותוכנה מקצועית. אפל מובילה את מהפכת המוזיקה הדיגיטלית עם ה- אייפודס והחנות המקוונת שלה ב- אייטונס. אפל המציאה מחדש את הטלפון הנייד החכם עם חנות האייפון והאפליקציות המהפכניות שלה, והיא מגדירה את עתיד המדיה הניידת ומכשירי המחשוב באמצעות אייפד.

חזון אסטרטגיית השיווק של אפל

אנו מאמינים שאנחנו בעולם בכדי לייצר מוצרים מעולים וזה לא משתנה. אנו מתמקדים כל הזמן בחדשנות. אנו מאמינים בפשוט ולא במורכב. אנו מאמינים כי עלינו להחזיק ולשלוט בטכנולוגיות העיקריות העומדות מאחורי המוצרים שאנו מייצרים, ולהשתתף רק בשווקים בהם אנו יכולים לתרום תרומה משמעותית.

אנו מאמינים באמירת לא לאלפי פרויקטים צבעוניים , כך שנוכל באמת להתמקד במעטים החשובים באמת ומשמעותיים עבורנו. אנו מאמינים בשיתוף פעולה עמוק ובהאבקה צולבת של הקבוצות שלנו, המאפשרות לנו לחדש בצורה שאחרים לא יכולים. ולמען האמת, אנחנו לא מסתפקים בפחות מהמצוינות בכל קבוצה בחברה, ויש לנו את הכנות העצמית להודות כשאנחנו טועים ואומץ לשנות. ואני חושב בלי קשר למי באיזו משרה הערכים האלה כל כך מוטבעים בחברה הזו שאפל תמשיך להצליח מאוד בעולם.

Tagline – "חשוב אחרת" הוא אחת הסיסמאות הטובות ביותר בתעשיית הטק. אנשים רבים מניחים שאפל השיקה את הסלוגן "חשוב אחרת" בתגובה לסלוגן של איי בי אם "Think". עם זאת, מאז ב-2002 הפסיקה אפל להשתמש בסלוגן בדרכי השיווק שלה. אך מעת לעת, הסיסמה חזרה לאחור באתר של אפל או בשיווקם והיא מעולם לא הותירה את דעתם של הצרכנים הנאמנים של אפל.

קשור: 7 בלוגים ללימוד שיווק שותפים בחינם

יתרון תחרותי באסטרטגיית השיווק של אפל

לאפל יש כמה יתרונות תחרותיים על פני מתחרותיה

 1. מוצרי טכנולוגיה מעולים – מקבוק- איי ווטש הם המובילים בבירור במרחב השוק שלהם בגלל מערכת ההפעלה והטכנולוגיה המשמשת.
 2. הון עצמי במותג – אפל קיבלה שוב ושוב את המקום הראשון בהון העצמי של המותג שלה ויש לה ממש מעריצי פולחן בכל הגילאים.
 3. הכנסות לאורך זמן – לאפל יש כיסים עמוקים בגלל השוליים הגבוהים שלה.
 4. מו"פ – יתרון תחרותי עיקרי של אפל הוא הסכום שהיא מוציאה למו"פ תוך מיקוד עין לעתיד ולא להווה.
מהי אסטרטגיית השיווק של חברת אפל
תמונה – unsplash מהי אסטרטגיית השיווק של חברת אפל

כאשר מתכננים את מטריצת ה- BCG של אפל, תיק המוצרים של אפל מחולק בבירור לארבעה חלקים.

 1. פרות המזומנים הן מוצרים שקיימים ואשר לא ניתן לערער עליהן בתנאי השוק הנוכחיים ויש להן נתח שוק ברוב כאשר מפנים את הנתונים העולמיים – אלה הם מקינטוש, אייפון, איי ווטש '(נתח שוק של 50% בשנת 2015) ו- אייטונס (שירות תמיכה מוצק לכל מוצרי אפל)
 2. הכוכבים הם אייפד ו- איי בוקס בהם יש הרבה תחרות ואפל צריכה להשקיע הרבה כדי לשמור על עסקים אלו בראש הרשימה.
 3. סימן השאלה הוא אפל טיוי עם נתח שוק נמוך בענף שמגלה פוטנציאל רב ועשוי לצמוח בקצב מהיר בעתיד.
 4. והפרמטיבי הוא ה- אייפוד מכיוון שלמרות שהוא נבתח שוק גבוה, התעשייה עצמה צומחת במהירות מכיוון שהסמארטפונים החליפו את ה- אייפוד.

הפצה באסטרטגיית השיווק של אפל

לאפל יש מערך קמעונאות חכם מאוד . יש לה כ -450 חנויות בתוך ארצות הברית בלבד. והשקעים הקמעונאיים הללו הם כאלה שהם ממוקדים יותר בעזרה ללקוח ובנוחיותו עם אפל במקום למכור את המוצר ולמלא את המוצר בגרון הלקוחות.

אפל הציגה גם את בר ה- אפל Genius, שהוא מרכז שירות כניסה ויכול לעזור לכל לקוח בבעיות איתן הם מתמודדים ב- מקבוק או ב- אייפון או ב- אייפד . בסך הכל, חנויות הקמעונאות והשירותים בבעלות החברה נהדרות.

יחד עם חנויות בבעלות החברה, אפל הציבה שותפי סחר כמו Ingram Micro ו- Redington שאחראים על המכירות וההפצה של המותגים. שותפי סחר אלה יקנו בתפזורת מהמותג ואז יפיצו את המוצר בשוק. כך, מלבד חנויות קמעונאיות משלה, אפל נמצאת בחנויות קמעונאיות אחרות מודרניות ופרמיות. חנויות אלה משווקות על ידי השותפים הקמעונאיים שלה.

קשור: שיווק שותפים או מסחר אלקטרוני? מה היא הדרך הטובה ביותר

הנוכחות של סחר אלקטרוני באינטרנט של אפל היא פנטסטית. רוב הפורטלים במסחר אלקטרוני הם כדי לקדם את המותג עצמו למרות כי הם יודעים כי המותג הוא עצום בביקוש . מלבד זאת, קיימת חדירת מחירים פחותה מאוד באפל, ומכאן גם שותפי הערוצים ופורטלי המסחר האלקטרוני שמחים מכיוון שהם לא צריכים להילחם על המחיר כלל. מדף הבית עצמו. השילוב של הקמעונאי, הפצה ו- איקומרס נותנת את חדירה מוחלטת לשוק של אפל.

הון עצמי במותג באסטרטגיית השיווק של אפל

אפל מחזיקה באיכות המותג הגבוה ביותר בעולם החל משנת 2016 והיא המותג המדורג בראש הדף בעולם. שווי המותג של אפל הוא 118.9 מיליארד דולר. המותג עשה הרבה כדי להגיע להון המותג הזה, אך גורם תורם עיקרי היה יכולתו להעניק מוצרים שהופכים ללהיטים בין לילה, ולהגיע לרחבי העולם עם מוצרים מעולים אלה. השילוב של שניהם עם התקשורת השיווקית המצוינת של המותג עוזרים לאפל להגיע להון המותג הגבוה ביותר האפשרי.

ניתוח תחרותי באסטרטגיית השיווק של אפל

אמנם ברמת החברה קיימת פחות תחרות עבור אפל, אך ברמות המוצרים, קיימת תחרות חוזרת על עצמה בכל אחד מהמוצרים האישיים שלה . אייפד מתמודדת עם תחרות בטאבלטים של סמסונג , אייפון מתמודדת עם תחרות גדולה מטלפונים מבוססי אנדרואיד של סמסונג אל ג'י ועוד , מקבוק מתמודדת עם תחרות קשה מצד הענקית דל שיש לה גם מוצרים ברמה גבוהה מאוד.

השירותים הייחודיים שמציעה אפל כמו אייטונס מתמודדים גם עם תחרות של נגני מוזיקה מקוונים אחרים הנמצאים בחיי יום יום. איי בוקס מתמודדת עם תחרות חזקה של אמזון ואפילו אפל טיוי מתמודדת עם תחרות מצד הענקית נטפליקס . המוצרים של סמסונג והשעונים חכמים אחרים מגדילים את המתחרים לאיי ווטש 'אם כי איווטש עדיין מחזיק בנתח שוק הגדול בעולם.

מבצעים באסטרטגיית השיווק של אפל

אפל היא אחת המשווקות האלגנטיות ביותר כפי שניתן לראות מכל אחת מהמודעות שלה בעיתונים. בדרך כלל תראה שמודעות אפל יהיו ברורות ונקיות בפרסום שלהם . הרקע שלהם יהיה לבן ויהיה התזה קטנה של צבעים במודעת המודפסות שלהם המציגות את המוצר אשר הבולט בבידול מהמתחרים.

וזה כוח אחד עיקרי של המותג. לאפל יש כל כך הרבה נקודות בידול שהיא יכולה להכיל שלל מודעות, והכול מכוון בכדי להבדיל בין המוצרים שהיא מציעה. לא רק המודעות המודפסות, גם מודעות הסרטונים אפל עושה את אותו הדבר. הם מספרים לך נקודה אחת המדגישה את תכונות המוצר.

קשור: מה זה שיווק דיגיטלי? ואיפה כדאי לשווק

בסך הכל, הפרסום של אפל משווק פי עשרה כאשר יש מוצר חדש בהשקה. ההייפ שנוצר הוא כל כך ענקי עד שאתה פשוט לא יכול להתעלם ממנו. וההייפ הזה נמשך עד שהמוצר הופך להצלחה. מכיוון שמספר המוצרים הוא נמוך, אין ספק שהיא רוצה שכל אחד מהמוצרים שלה יהיה להיט.

זו הייתה האסטרטגיה השיווקית של אפל. המותג יכול ללמד הרבה משווקים לגבי בידול , בניית מותג והכי חשוב – חדשנות .