ההחלטות הכספיות שתקבל בשנות ה -30 לחייך יכולות להשפיע רבות על עתידך. ″כסף הוא כלי. כשאנחנו לומדים להשתמש בכסף בתבונה, אנו יכולים לחיות את חיינו כמו שאנחנו רוצים האם להשאיר כסף בעובר ושב ומה לעשות איתו ,להלן שלוש טעויות עם כסף שיש להימנע מהם בשנות ה -30 לחייך…

קשור: כמה כסף צריך כדי לחיות טוב וכמה לחסוך

1. אי קביעת יעדים פיננסיים

אם עדיין לא הצבת יעדים כספיים, שנות השלושים שלך הן זמן טוב ליצור תכניות פיננסיות לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

″כמעט כל ילד" בן 60 שאני פוגש אומר לעצמו למה לא התחלתי לחסוך ולהשקיע כסף עוד בשנות ה 30 שלי ואפילו לפני.

בין אם תרצו לחסוך סכום מסוים בפרישה, להקים קרן חירום" או לקנות דירה ראשונה, הזמן להתחיל לתכנן עכשיו.

″אי קביעת יעדים היא הטעות הגדולה ביותר שאנשים יכולים לעשות בשנות ה -30 לחייהם, מכיוון שקביעת יעדים מספקת כיוון פיננסי וקובעת קווי זמן להשגת הדברים הגדולים בחיים, כמו עצמאות פיננסית, קניית בתים ונכסים, ילדים והקמת עסק”. ראה מאמר איך איך להקים עסק ללא הון התחלתי ואפילו עם חובות

אתה יכול להשתמש עם מחברת פשוטה כדי לרשום את השאיפות שלך לכסף לטווח הקצר ולשנה הבאה ולחמש השנים הבאות, כמו גם ליעדים שלך לטווח הארוך עבור 10-15 השנים הבאות או יותר. בסיום התרגיל, עליך לקבל ראיה לגבי המטרות שלך ולהפוך אותן לפעולות. 

2. לא חוסך לפרישה (חיסכון לפנסיה בגיל מאוחר)

"מומחי כסף" מדגישים לעיתים קרובות את החשיבות של התחלת חסכון לפנסיה מוקדמת  – במיוחד אם אתה רוצה להיות על המסלול בכדי להגיע ל מיליון שקלים לפחות עד גיל 65 (למיין שזה מעט כסף אבל מספיק כדי לחיות בכבוד בפרישה.

″לאדם בשנות ה -30 לחייו יש את ההזדמנות האדירה לרתום את כוחה של ריבית דריבית, שאפילו סכומים קטנים שהושקעו יכולים לגדול ולהגיע לסכומים ענקיים”, ראה מאמר המשקיע החכם איך להתעשר מריבית דריבית

שלא כמו ריבית פשוטה, שרק מעניקה לך החזר כספי נמוך על הכסף שאתה משקיע, ריבית דריבית מרוויחה לך "תשואה על התשואות שלך". המשמעות היא שהכסף שלך גדל באופן אקספוננציאלי ככל שאתה משאיר אותו מושקע בקרן הפנסיה, מדדים כמו 401 (k) או Roth IRA. והזמן הוא מצרך שלעולם לא תוכל להחזיר אותו.

"אינך יכול להריץ את השעון אחורה כשמדובר בכספי פרישה."

אינך יכול להריץ את השעון מחדש כשמדובר בהפרישה לעתידך, ולכן זו טעות שאתה רוצה להימנע ממנה,מקד ל 15% מההכנסה שלך חובה להקצות ל‘עתיד לך ’.”

3. לא לעקוב אחר ההוצאות שלך

בשנות ה -30 לחייך, אתה אמור לעקוב אחר הכסף שלך .

″הוצאות חסרות דעת באופן יומיומי מסתכמות ויכולות להיות המשמיד העיקרי של העושר שלך לאורך זמן”,  ″הוצאה פחות מכפי שאתה מרוויח היא המפתח לצבירת עושר. זה לא קל, אבל זה בטוח פשוט.”

כדי למנוע הוצאות יתר, תחילה עליך לשלוט בתזרים המזומנים שלך. התחל על ידי ניטור הרגלי ההוצאות שלך לאורך 30 יום. לאחר שתירשמו כל רכישה שביצעתם ושקל שהוצאתם בחודש, תתחילו לשים לב לדפוסים ההוצאות שלך ובדוק לאן הולך הכסף שלך ואיפה ניתן לקצץ.

″אחד החלקים הקשים ביותר במימון האישי הוא איזון בין כינון אורח חיים נוח לחיסכון עקבי,”  ″הדרך היחידה להשיג איזון זה להבין באופן אינטימי כיצד כסף נכנס ומחוצה לך מהחיים.” ראה מאמר איך לחסוך כסף נכון

קשור: 100 אתרי האינטרנט הפופולרים בישראל ובעולם

בנוסף, עליך לנסות להימנע מלהכניס ”נהנתנות באורח החיים” בשנות ה -30 לחיים שלך, וזה קורה ”כשמישהו מקבל העלאות או עלייה אחרת בהכנסות ובעקבות כך מגדיל את ההוצאות כדי לעמוד בהכנסה החדשה”.

אנשים מצדיקים לעיתים קרובות את הבזבזנות באורח ההחיים שלהם בכך שהם טוענים שהם ”ראויים לבזבז יותר” (תרבות הלא מגיע לי/אני עובד קשה) או ”על ידי השוואה בהרגלי ההוצאות שלהם לאלה של אחרים”, עם זאת, עליכם לנסות להתנגד לקו חשיבה זה. במקום זאת, עקוב אחר תזרים המזומנים והרגלי ההוצאות האישיים שלך.