עיצוב אתר אינטרנט – כל מה שצריך וכדאי לדעת

כאשר מדובר על עיצוב אתר אינטרנט חשוב מאד לפעול באופן מקצועי ואיכותי כדי להבטיח שהאתר שלכם יעמוד בציפיות שלכם ושל קהל הלקוחות שלכם.

כאשר מדובר על עיצוב אתר אינטרנט חשוב מאד לפעול באופן מקצועי ואיכותי כדי להבטיח שהאתר שלכם יעמוד בציפיות שלכם ושל קהל הלקוחות שלכם. עיצוב אתר אינטרנט הצעד הראשון בעיצוב התדמית שלכם, פעמים רבות אתר האינטרנט שלכם הוא הדבר הראשון שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם פוגשים בהכרות איתכם, כך שמדובר למעשה בכרטיס הביקור שלכם ושל העסק שלכם. ננסה לפרט לכם פה על מספר עקרונות חשובים בהקשר זה.

עיצוב אתר אינטרנט – איך מתחילים?

אולי יש אנשים שחושבים שכל אחד יכול לעסוק בעצמו בכל הנושא של עיצוב אתר אינטרנט ולא צריך הכשרה מיוחד. יש כיום ממשקים מאד נוחים לבניית אתרים שגם מי שלא למד תכנות יכול לתפעל אותם, אבל בפועל כדי לעצב אתר אינטרנט כמו שצריך, צריך גם ראייה אסתטית, גם יכולת טכנית וגם הבנה של חוויית משתמש. לכן, הדרך הבטוחה ביותר לפעול בכל הנוגע לעיצוב אתרים. היא באמצעות פנייה לבעל מקצוע שמתמחה לנושא, כמו לדוגמה אנזלביץ – סטודיו לעיצוב אתרים. חברות כמו אנזלביץ – סטודיו לעיצוב אתרים יציעו לכם בדרך כלל ליווי לכל אורך תהליך עיצוב האתר שלכם, משלב הקונספט ועד למוצר הסופי.

בחרתי ספק לעיצוב אתר האינטרנט שלי, מה השלב הבא?

מרגע שהחלטתם עם מי אתם עובדים ועד הרגע שיש לכם אתר באוויר עוברים מספר שלבים עיקריים:

  1. סגנון עיצובי, רפרנסים ועוד – בשלב הראשון לרוב תקיימו שיחות עם המעצב לאיפיון האתר שלכם, עוד לפני שתעברו לשלב של עיצוב אתר אינטרנט. בשלב זה תוכלו להציג רפרנסים של אתרים שאהבתם, של אתרים מוצלחים של המתחרים, של פיצ’רים שאתם אוהבים להשתמש בהם ועוד.
  2. איפיון מפורט – ככל שהאיפיון שלכם יהיה יותר מפורט ומדויק, שלב העיצוב יהיה פשוט יותר והתוצאה הסופית תהיה מותאמת יותר לרעיון הראשוני שלכם. לאחר שהחלטתם על הסגנון הכללי, כדאי לרדת לפרטים של ממש בצרכים שלכם מהאתר. תפרקו ממש לעמודים את התכולה של האתר מלבד עמוד הבית. האם יש באתר שלכם צורך בגלריית תמונות? אולי בחנות לרכישה און ליין? האם צריך טופס הרשמה כך שהגולשים ישאירו פרטים ועוד. אתר אינטרנט יכול להיות עולם ומלואו וכל אתר יכול לכלול סוגים שונים של עמודים.
  3. התחלת תהליך העיצוב, סקיצות וסבבי אישורים – לאחר שיש איפיון מפורט, המעצב יכול לצאת לדרך. בדרך כלל המעצב יציג לכם סקיצות לאורך הדרך לפני שהאתר כולו יהיה מוכן. לאחר שתיישרו רק, המעצב יכול לעצב את כל עמודי האתר לפי השפה העיצובית שנבחרה ולהעביר לכם אותם לבדיקה ולאישור. בשלב זה כמעט תמיד יש מספר שלבים של תיקונים ואישורים עד שמגיעים לתוצאה שמאושרת על ידי כל הגורמים.
  4. העברת העיצובים לפיתוח – כשהעיצוב מוכן ניתן להעבירו לפיתוח.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X