סקירה על Copilot AI בינה מלאכותית של מיקרוסופט ואיך להשתמש

Copilot בינה מלאכותית עובד בשילוב עם (למשל, דואר אלקטרוני, מצגת, דוח, אקסל, פאוור פוינט הדמיית נתונים) עם טיוטה ראשונה שנוצרה בינה מלאכותית.

היישום המעשי של בינה מלאכותית גנרטיבית הפך ממושג עתידי מופשט למציאות קונקרטית תוך חודשים ספורים. עסקים וארגונים גדולים וקטנים מתאמצים להבין אם וכיצד בינה מלאכותית יכולה לעזור לאנשים שלהם להיות פרודוקטיביים ויעילים יותר. עבור ארגונים המשתמשים בתוכנת מיקרוסופט, היישום של AI בסביבה עסקית מובל על ידי פלטפורמת Microsoft Copilot .

עסקים ברמת הארגון מחפשים גם דרכים שבינה מלאכותית יכולה למנף את כמויות הנתונים העצומות שנוצרות מדי יום על ידי הארגונים שלהם בדרכים פרודוקטיביות יותר ויותר. רבים מאמינים כי התחייבות כה מסיבית יכולה להתבצע רק על ידי פלטפורמת בינה מלאכותית מוסמכת. Microsoft Copilot, עם השילוב שלה ב-מיקרוסופט 365, Azure, ווינדוס וזרמי נתונים כלל ארגוניים, מתיימר להיות ה-AI שמפתח את הפוטנציאל היצירתי והפרודוקטיבי של האנשים והנתונים של הארגון.

מה זה Microsoft Copilot?

Microsoft Copilot הוא מוצר AI חדש המשלב את העוצמה של מודלים של שפות גדולות עם נתונים ארגוניים פנימיים שנוצרים על ידי יישומי Microsoft Graph ו-Microsoft 365. באמצעות הכוח של בינה מלאכותית ושיחות בשפה טבעית, משתמשים יכולים למצוא תשובות טובות יותר לשאלותיהם ואולי ליצור תוכן מהתשובות הללו. Copilot פותחה על פלטפורמת ChatGPT והוכרזה כפלטפורמה בפיתוח בכנס Microsoft Inspire ביולי 2023 .

קיימות שתי גרסאות של Copilot: Microsoft 365 Copilot ו-Microsoft Copilot כללית יותר. חשוב לציין ש-Microsoft 365 Copilot שונה מפלטפורמת Copilot מוכוונת צרכנים ועסקים קטנים שנמצאת ב-Bing Chat או בגרסאות שאינן ארגוניות של Microsoft 365. ה-Copilot LLMs אלו מאומנים על נתונים מצטברים כלליים יותר שנאספים ברחבי האינטרנט ולכן נוטים לקבל תוצאות כלליות יותר. Microsoft 365 Copilot יהיה תלוי בנתונים שנוצרו על ידי ארגון ספציפי, ורק ארגון ספציפי.

Microsoft 365 Copilot יהיה תלוי בנתונים שנוצרו בארגון, בעוד שה-Microsoft Copilot הכללי יותר ישתמש בנתונים מצטברים שנשלפו מהאינטרנט.

שתי גרסאות Copilot יוטמעו באפליקציות Microsoft 365 כולל Word, Excel, PowerPoint, Outlook ו-Teams. אינטגרציה מלאה זו של Microsoft 365 תאפשר לעובדי הארגון להיות יצירתיים יותר ולפתוח רווחי פרודוקטיביות ולשפר את כישוריהם. בנוסף, Microsoft 365 Copilot תוסיף Business Chat התומך בינה מלאכותית לחבילת הפרודוקטיביות, שתפעל על פני נתונים ספציפיים לארגון כמו לוחות שנה, מיילים, צ’אטים, מסמכים, פגישות ואנשי קשר כדי לעזור לעובדים לתקשר בצורה קלה וטובה יותר.

מהם היתרונות העסקיים לשימוש ב-Microsoft Copilot?

Microsoft Copilot עובד כפי שפורסם, עובד יכול להזניק פרויקט (למשל, דואר אלקטרוני, מצגת, דוח, הדמיית נתונים) עם טיוטה ראשונה שנוצרה בינה מלאכותית. עם הבסיס הזה, העובד יכול לעבור במהירות לחידוד ואיטרציה של טיוטה שנייה ולאחר מכן טיוטה סופית, ולחתוך לפחות שלב אחד מהתהליך. זה אמור להפוך את העובד ליעיל ויצרני יותר, וזה יכול לאפשר פיתוח מיומנויות חדשות.

עבור Microsoft 365 Copilot, המפתח לרווחי הפרודוקטיביות הללו יהיה היישום של נתונים ספציפיים לארגון על הפרויקט החדש מההתחלה. שימוש בנתונים שנוצרו באופן פנימי על ידי הארגון ממיילים, מסמכים, לוחות שנה, אנשי קשר וכן הלאה, יש להניח שהפרויקט יתחיל עם נכסים מוגבלים, וחשוב מכך, רלוונטיים.

לדוגמה, אם עובד ארגוני בפורד יוצר מצגת שצריכה להראות תנועה, ה-AI – אם הוא מאומן כראוי – צריך להשתמש במוצר הקשור לפורד ולא במוצר דומה מאחד מהמתחרים שלו. בינה מלאכותית מאומנת על ידי נתונים שנאספו מהאינטרנט עשויה להגיע למסקנה אחרת ולהביס את המטרה של פריסת בינה מלאכותית יצירתית ספציפית לארגון.

כיצד מתכננת מיקרוסופט לשלב את Copilot באפליקציות שלה?

Copilot ישולב במארג של כל יישומי Microsoft 365. כאשר עובד מתחיל מסמך וורד, קורא אימייל ב-Outlook, פותח דוח אקסל או מעדכן מצגת PowerPoint, Copilot ויכולות הבינה המלאכותית שלו יהיו שם כדי לסייע בעת הצורך.

הפרטים הספציפיים של האופן שבו כל יישום Microsoft 365 ישתמש ב-Copilot עדיין בפיתוח, וסביר להניח שמקרי שימוש רבים יתגלו רק כאשר המשתמשים יוכלו להשתמש בפלטפורמה בפועל. עם זאת, מיקרוסופט תיארה כמה מהרעיונות הבסיסיים שלה עבור Copilot בסביבה עסקית .

להלן דוגמאות לפקודות שמשתמש עשוי לתת ל-Microsoft Copilot.

טייס משנה בוורד

 • נסח הצעת פרויקט בת שני עמודים בהתבסס על נתונים שנאספו ממסמך Word (כלומר, זה שאתה עובד עליו כעת או אחד שאתה מציין בשם) וגיליון עבודה של Excel.
 • הפוך את הפסקה השלישית במסמך הנוכחי לתמציתית יותר ושנו את הטון של המסמך כך שיהיה יותר סתמי.
 • צור טיוטה של ​​עמוד אחד על סמך מתווה גס זה.

פיילוט באקסל

 • חלק את נתוני המכירות הללו לפי סוג וערוצים ולאחר מכן הוסף טבלה.
 • הצג את ההשפעה של שינוי משתנה בנתונים אלה ולאחר מכן צור תרשים שיעזור לדמיין אותו.
 • דגם כיצד שינוי בקצב הצמיחה של משתנה ישפיע על הרווח הגולמי שלי.

פיילוט ב-פאוור פוינט

 • צור מצגת בת חמש שקופיות המבוססת על מסמך Word זה וכלול תמונות מלאי רלוונטיות.
 • איחוד מצגת זו לסיכום בן שלוש שקופיות.
 • פורמט מחדש את שלושת התבליטים הללו (במצגת PowerPoint ספציפית) לשלוש עמודות, כל אחת עם תמונה.

Copilot באאוטלוק

 • סכמו את המיילים שהוחמצו כשהם מחוץ למשרד בשבוע שעבר וסמנו כל פריט חשוב.
 • נסחו תגובה בהודה לשולחי האימייל וביקשו פרטים נוספים על הנקודה השנייה והשלישית שלהם.
 • קצרו טיוטת מייל והפכו את הטון למקצועי יותר.
 • הזמינו את כולם לארוחת צהריים ותלמדו על השקות מוצרים חדשים ביום חמישי הבא בצהריים. ציין שארוחת צהריים מסופקת.

טייס משנה בצ’אט עסקי

 • סכמו את הצ’אטים, המיילים והמסמכים על הנושא הנדון.
 • מהי אבן הדרך הבאה לפרויקט? אילו סיכונים זוהו? סיעור מוחות של רשימה של הקלות פוטנציאליות.
 • כתוב סקירה תכנונית חדשה בסגנון מסמך זה (שצוין קיים) המכילה את ציר הזמן התכנון ממסמך אחר ושלבו את רשימת הפרויקטים במייל מאדם זה (ציון שם משתמש).

מהן הבעיות והאזהרות הפוטנציאליות עם Microsoft Copilot?

כל פלטפורמות הבינה המלאכותית טובות רק כמו ההכשרה שלהן; אם Microsoft Copilot מעוצב לפי נתונים שאינם שלמים, מוטים, שגויים או מושחתים בדרך אחרת, ההצעות שהיא מייצרת, ללא קשר למי שואל, יהיו חלקיות, מוטות, שגויות או מושחתות בדרך אחרת. הפתגם הישן של זבל ב- שווה אשפה החוצה עדיין תקף.

עבור Microsoft 365 Copilot, ההדרכה תהיה חשובה במיוחד מכיוון שכל הנתונים המשמשים עבור אותה פלטפורמת Copilot AI יופקו וייאספו באופן פנימי. ארגונים המעוניינים ליישם כראוי בינה מלאכותית יצטרכו לפקח בקפידה על הנתונים של Copilot לגשת אליהם. לדוגמה, ייתכן שעסק לא ירצה שמסמכי סיעור מוחות והערות פגישות יהיו חלק מזרם הנתונים; רעיונות שנדחו עלולים להכתים את זרם הנתונים ולהתפשט ברחבי הארגון.

עבור גרסאות כלליות של Microsoft Copilot, ארגונים ומשתמשים יצטרכו להיות מודעים לכך שהטיות מובנות, אופנות, טרנדים מוטעים ואירועי חלוף אחרים כנראה יצבעו חלק מהפלט שנוצר בינה מלאכותית. לא כל חשק חולף באינטרנט צריך לפלס את דרכו למסמכים ארגוניים רשמיים.

בנוסף לבעיה הפוטנציאלית הזו, במיוחד עבור יישומי Microsoft 365 Copilot, היא הנטייה של מחלקות מסוימות לסגור את הנתונים שלהן מאחורי חומות אש. מוצרים ושירותים חדשים המתפתחים במסגרת הסכמי סודיות, למשל, יהיו מנותקים לרוב מזרם הנתונים הארגוני הרגיל. עסקים יצטרכו להחליט אם הסתרת נתונים מה-AI במקרים כאלה מועילה יותר מאשר מתן גישה לבינה מלאכותית.

האזהרה החשובה ביותר עבור Microsoft Copilot היא שהפלטפורמה עדיין בפיתוח. מקרי השימוש שהתוותה על ידי מיקרוסופט בכנס Inspire 2023 הם החזונות של החברה לגבי אופן הפעולה של הפלטפורמה. ברגע ש-Copilot ישוחרר לציבור, יתגלה למה פלטפורמת ה-AI מסוגלת, טוב או רע. עד אז נעסוק בפוטנציאל ואולי גם בשיווק משאלות.

מהן האלטרנטיבות ל-Microsoft Copilot?

בינה מלאכותית גנרטיבית היא ללא ספק המגמה החמה ביותר בחדשנות טכנולוגית לשנת 2023, ולכן ברור שיש הרבה פלטפורמות בינה מלאכותיות חדשות ומפותחות שמוכנות להתחרות ב-Microsoft Copilot.

למרות ש-Copilot מבוסס על ChatGPT, ה-AI chatbot זמין כפלטפורמה עצמאית ולכן צריך להיחשב כמתחרה. AI כבר משולבת ב- Microsoft Edge בצורה של Bing Chat, ולאחרונה שוחררה AI עבור מנוע החיפוש גוגל וכרום . מומחי טכנולוגיה דיווחו כי אפל מפתחת פלטפורמת AI משלה. נראה שבינה מלאכותית תשולב כמעט בכל אפליקציה דיגיטלית בה אנו משתמשים במכשיר מחשוב.

חברות הטכנולוגיה הגדולות כולל Salesforce , Oracle ו-Adobe עובדות כולן על פלטפורמות AI. ישנם גם עשרות מפתחים עצמאיים קטנים יותר העובדים על גרסאות משלהם של פלטפורמת AI. בנוסף, יש שפע של מתחרים בינה מלאכותית שעובדים על פלטפורמות מיוחדות שיקשרו LLMs ועקרונות AI מחוללים ליישומים ספציפיים. סביר להניח שעסקים יבלו זמן רב בשכשוך באפשרויות של פלטפורמת בינה מלאכותית.

כמה עולה Microsoft Copilot?

כפי שנחשף במהלך כנס Inspire 2023, Microsoft 365 Copilot יעלה $30 למשתמש לחודש. במבט ראשון, נקודת המחיר הזו נראית יקרה, אך חשוב לזכור שגרסה זו של הפלטפורמה מיועדת לארגונים עסקיים גדולים. עבור ארגון גדול עם אלפי עובדים, ובהנחה שהפלטפורמה מספקת את מה שמבטיחה מיקרוסופט, ש-30 דולר עלולים בסופו של דבר להיות מציאה. זו הנחה גדולה שצריך לעשות בשלב מוקדם זה של הפיתוח.

סביר להניח שגרסאות הצרכנים וה-SMB של Microsoft Copilot יהיו במחיר נמוך יותר מהמחיר המקביל הארגוני. Bing Chat , המבוסס גם על ChatGPT, זמין כעת ובחינם כחלק בלתי נפרד מ- Microsoft Edge. כמו כן, סביר להניח שגרסאות מסוימות של Copilot מוגבלות או ששונו בדרך אחרת יהיו זמינות עבור חברות SMB קטנות מכדי שיהיו להן נתונים משמעותיים שנוצרו בתוך הבית זמינים לאימון פלטפורמת הבינה המלאכותית.

התמחור עבור כל הגרסאות של Microsoft Copilot עשוי להשתנות ככל שהפיתוח של הפלטפורמה יימשך. עם המספר הגדול של מתחרים בתחום פלטפורמת הבינה המלאכותית, נראה כמעט בטוח שעלות השירותים הללו תשתנה באופן משמעותי.

קשור: איך להעלות מסמך ל- צאט ג’י פי טי (ChatGPT) בינה מלאכותית – וורד, אקסל PDF ועוד

אילו עסקים צריכים לשקול את Microsoft Copilot, ואילו לא?

במחיר של 30 דולר למשתמש לחודש, רק ארגונים גדולים מסוימים יוכלו להרשות לעצמם מספר גדול של עובדים המנויים לפלטפורמת Microsoft 365 Copilot. בנוסף לדמי המנוי, מעסיקים כאלה יצטרכו לקחת בחשבון גם את ההוצאות הנוספות הכרוכות בהפקה, איסוף ואיסוף נתונים מדויקים ושימושיים עבור ה-AI וה-LLMs להתאמן עליהם. מדובר בהתחייבות גדולה, וההחלטה ליישם את פלטפורמת Copilot תחייב התחייבות משמעותית.

ארגונים גדולים יצטרכו להחליט אם יתרונות הפרודוקטיביות של השימוש בפלטפורמת Microsoft 365 Copilot עולים על העלויות הראשוניות של פיתוח ותחזוקה של הפלטפורמה – ולאחר מכן לשלם עליה ללא הגבלת זמן.

עבור יחידים ועסקים קטנים עם מעט נתונים מוכנים ל-LLM, הגרסאות ברמת הצרכן של Microsoft Copilot זמינות בחינם. Bing Chat כבר זמין ב-Microsoft Edge לכולם. צורה כלשהי של גרסה בעלות נמוכה או ללא עלות של Copilot תהיה זמינה ככל הנראה עבור גרסאות מסוימות של Microsoft 365.

רק הזמן יגיד אם יכולות ה-AI הגנרטיביות של Copilot שוות את הזמן הדרוש לשימוש בהן.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X