אגניות או לא להיות – כל מה שצריך לדעת על הפריט החשוב הזה לחדר האמבטיה

בכל בית, גדול, קטן, ישן או חדש חדר המקלחת הוא חדר בשימוש גבוה במיוחד. גם אם יש מעט דיירים ובעיקר אם יש הרבה דיירים בבית שלכם, חדר המקלחת הוא חדר שמשמש את כולם ברמה יומיומית. לכן, חשוב מאד שחדר המקלחת שלכם יענה על הצרכים הספציפיים שלכם ושל המשפחה שלכם באופן הטוב ביותר. אם אתם תוהים היכן נכנס הנושא של אגניות בהקשר הזה, נפרט לכם עכשיו.

מתי כדאי להתקין אגניות?

אגניות הן למעשה החלק המשמעותי ביותר במקלחון שלכם. מקלחון יכול להגיע עם דלתות הזזה, דלתות זכוכית ואפילו וילון, אבל כל מקלחון חייב ניקוז מסודר כדי למנוע הצפה של חדר האמבטיה ונזילות מיותרות. השימוש בחדר המקלחת משתנה לעיתים במהלך השנים. הורים לילדים קטנים יעדיפו כמעט תמיד אמבטיה שלמה כדי שיהיה להם קל יותר לקלח את הילדים. אבל כשמתבגרים, מגלים שאמבטיה זה לא כל כך נוח, גם ברמת הניקיון והתחזוקה השוטפת וגם ברמת הנגישות. כשמתבגרים ממש, מגלים שמאד לא נוח ובטיחותי להיכנס לתוך אמבטיה לעומת מקלחון. לכן,

אחד השיפוצים הנפוצים בחדר המקלחת הוא הסבה של החדר מחדר עם אמבטיה לחדר עם מקלחון וכאן נכנס הנושא של אגניות. כדי לאפשר ניקוז מסודר ונוח ולהימנע מנזילות חשוב שבחדר המקלחת שלכם המים יופנו באופן מסודר לתעלת הניקוז. אגניות מאפשרות בדיוק את זה, בדומה לכיורים, הן מאפשרות למים שבמקלחון להתנקז בקלות לביוב.

אם החלטתם לשפץ את חדר האמבטיה הפתרון של אגנית יכול להיות קל ונוח להתקנה, משום שהיא מתלבשת על הרצפה הקיימת ואינה דורשת יותר מדי התאמות. השימוש באגנית על פתח ביוב בחדר ידוע כמונע נזילות מיותרות ולכן ישנם יתרונות רבים לשימוש באגנית.

איזה סוגי אגניות יש?

האגניות קיימות במגוון גדלים, צבעים וחומרים שונים. האגנית צריכה להתאים לכל חלל המקלחון הספציפי שלכם ולכן צריכה להתאים בצורה שלה ובגודל שלה לחלל ששמור למקלחון. לכן ישנן אגניות מלבניות או מרובעות בגדלים שונים ומגוונים כדי להתאים לצורך של כל חדר מקלחת.

אגנית תהיה עשויה לרוב קרמיקה. ישנן אגניות שנועדו להתקנה על פני ריצוף קיים, חלק באופן שקוע בקו ישר עם הריצוף וחלק באופן חלקי. ההחלטה על איזו אגנית מתאימה לכם תלויה הרבה בשלב בו אתם בוחרים את האגנית. לפעמים הרבה יותר פשוט להתקין אגנית על פני ריצוף קיים ולפעמים אם אנחנו בתחילת תהליך העיצוב אפשר לבחור אגנית שתהיה בקו אחד עם הריצוף ולא תבלוט מעליו.

לכל אגנית אפשר להתאים כמובן את המקלחון המתאים מבחינת דלתות וחומרים. אגניות מגיעות בדרך כלל במגוון צבעים כמו שמנת, לבן, שחור ואפילו אדום, תלוי עד כמה אתם הרפתקנים בעיצוב חדר המקלחת שלכם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X