מה זה Notion AI בינה מלאכותית ואיך להשתמש?

עם Notion AI אתה מקליד הנחיה, והוא יפלוט תגובה (תוכל לבקש מיילים, פוסטים בבלוג , רשימות, הגדרות ועוד). Notion AI מאפשר לך גם לערוך , לשכתב ולסכם תוכן קיים .

אני חובב-על של Notion שלא יכול שלא להסתקרן מטכנולוגיה חדשה. מיד נכנסתי למייל שלי כשראיתי את Notion זמינה לגישה מוקדמת . 

כעת, כשהיא זמינה לכל המשתמשים , אתה יכול לעקוב אחרי איך אני מנחה אותך מה שלדעתי הם ההיבטים הכי משנים את המשחק של Notion AI. 

מה זה Notion AI? 

אם אתה מכיר כלים אחרים של מחוללי טקסט בינה מלאכותית כמו ChatGPT , Notion AI פועל בצורה דומה מאוד – אבל הפעם, הבינה המלאכותית (AI) מוטמעת ישירות בחשבון ה-Notion שלך. זה מאפשר לך לנצל את היתרונות של AI – תשובות מהירות לשאלות, תוכן שנוצר אוטומטית, סיכומים של פריטי פעולה ועוד – באפליקציה שבה אתה כבר מבלה.

כמו בכלי בינה מלאכותית אחרים , אתה מקליד הנחיה, ו-Notion AI יפלוט תגובה (תוכל לבקש מיילים, פוסטים בבלוג , רשימות, הגדרות ועוד). Notion AI מאפשר לך גם לערוך , לשכתב ולסכם תוכן קיים . אני אצלול לתוך מקרי השימוש השונים האלה למטה.

מה גורם ל-Notion AI לבלוט?

כלי AI מסורתיים משרתים בדרך כלל פונקציה אחת: אולי הם מחוללי קול או תמונות , או אולי הם מתמללים אוטומטית את הפגישות שלך. Notion AI, לעומת זאת, נועד לייעל את העבודה על פני מחלקות מרובות. זהו כלי שכל הצוותים שלך – כולל מכירות, שיווק, פיתוח ותפעול – יכולים להשתמש בו יחד.

בנוסף, אם אתה משתמש ב-Notion AI, זה כנראה אומר שאתה משתמש ב-Notion כמרכז עבודה, ושתכונת ה-AI שלך באפליקציה שבה אתה כבר מבלה את זמנך היא יתרון עצום. זה מקל על אנשים לגשת לתכונות הבינה המלאכותית מבלי לעבור לפלטפורמה או אפליקציה אחרת – מה שהופך אותה לנגישה הרבה יותר. 

בכנות, זו כנראה הדרך שבה רוב האפליקציות זזות (במיוחד עם ה-API הפתוח של צאט GPT), אבל Notion הצליחה לקפוץ על העגלה מוקדם.

איך Notion AI עובד? 

הייתי מחלק באופן כללי את היכולות של Notion AI לשלוש קטגוריות: 

  • הפקת תוכן חדש
  • ערוך תוכן קיים
  • סיכום תוכן זמין

בתוך כל קטגוריה, ישנם מקרי שימוש רבים עבור Notion AI – יותר ממה שיכולתי לרשום כאן. אז, בואו נסתכל על כמה דוגמאות של כל קטגוריה בפעולה.

צור תוכן חדש עם Notion AI

כשאתה כותב למחייתך (כמוני), אתה צפוי להיתקל במחסום סופרים. הנה איך להשתמש ב-Notion AI כדי ליצור תוכן חדש ולהניע את המיצים היצירתיים האלה.

בתוך דף המושג שלך, לחץ על לחצן הרווח בדף ריק. 

לאחר מכן יופיע סרגל ההנחיות על המסך שלך. הקלד את ההנחיה שלך. 

Notion AI מספק כמה הצעות, אבל אתה יכול לכתוב כמעט כל מה שתרצה בהנחיה. אתה יכול להקליד הנחיות כמו "כתוב אימייל על השימוש ב-Notion AI", "סיעור מוחות של רעיונות בבלוג על Notion AI" או "כתוב פוסט בבלוג על עתיד הבינה המלאכותית".

כאשר תלחץ על אנטר, דף ה-Notion שלך יתמלא בתוכן. 

לאחר מכן תוכל להחליט אם ברצונך לשמור את התוכן הזה בדף שלך, להאריך אותו או לנסות שוב. כאשר תבחר לנסות שוב , יש לך הזדמנות להקליד הודעה חדשה. כאשר תלחץ על הפוך ארוך יותר , Notion AI ישכתב אוטומטית את התגובה שלו עם עותק נוסף. 

ערוך תוכן קיים עם Notion AI

עם Notion AI, אתה יכול גם לערוך תוכן שכבר נמצא בדף ה-Notion שלך. אני מוצא את התכונה הזו שימושית במיוחד – לעולם לא יהיו לך יותר מדי עורכים. אתה יכול לבחור מבין אפשרויות כמו שפר כתיבה , הפוך ארוך יותר , הפוך לקצר יותר , תקן איות ודקדוק ושנה טון .

כדי להשתמש ב-Notion AI בעמוד שלם של תוכן, הקש על מקש הרווח בשורה ריקה בעמוד שמכיל תוכן. לאחר מכן תוכל לגלול ולמצוא את ההנחיות עבור דף עריכה או סקירה . 

כל בחירה שתבחר תעדכן את כל הדף שלך. 

אתה יכול גם להשתמש בתכונה זו עבור קבוצה נבחרת של תוכן – כמו משפט או פסקה ספציפיים – על ידי הדגשה ולחיצה על Ask AI .

ככותב הסתקרנתי במיוחד מהאופציה לשפר כתיבה . ממה שאני יכול לדעת, זה מתאים את מבנה המשפט שלך (במידת הצורך) ומתקן שגיאות דקדוקיות. תדרוך קלות, אני אומר.

סיכום תוכן עם Notion AI

בתיאוריה, אני רוצה להישאר מעודכן בכל המידע החדש על AI. אבל למי יש זמן? זה המקום שבו התוכן המסוכם מועיל. עם Notion AI, אתה יכול להעתיק ולהדביק מידע מכל מקום לתוך דף Notion ולקבל סיכום מהיר.

Notion AI מאפשר לך לסכם תוכן נבחר או דף Notion שלם. זה יכול לקבל כל צורה שתרצה, כמו רשימה של פריטי פעולה, פסקה או טבלה.

אם ברצונך לקבל תקציר של עמוד Notion שלם, לחץ על כפתור הרווח בתחתית העמוד, ובחר באפשרות הסיכום או הקלד את בקשתך. אתה יכול לבקש רשימה של פריטי פעולה מסדר היום של הפגישה או לארגן את הסיכום שלך בטבלה (במיוחד אם התוכן מלא במספרים). 

אם אתה רוצה סיכום של קבוצת תוכן ספציפית – הדגש את התוכן הזה ולאחר מכן לחץ על Ask AI . בחר באפשרות הסיכום או הקלד את בקשתך בסרגל ההנחיות.

מה עם הפלט?

מושג AI בהחלט הולך לעזור להאיץ את העבודה. זה יגרום לך להתחיל עם סיעור המוחות שלך, ייתן לך פריטי פעולה אפשריים ויסכם עבורך דברים. אבל אל תצפה שהוא יכתוב תוכן הפונה כלפי חוץ : כתיבה שנוצרה בינה מלאכותית עדיין חסרה נקודת מבט שאתה צריך כדי להתחבר לקהל שלך.

לאחר מכן צפיתי בעמוד שלי מתמלא בתוכן שנוצר בינה מלאכותית. 

אין ספק שזו רק טיוטה ראשונה, אבל החששות ברורים:

  • חוסר עומק. הפוסט שנוצר על ידי AI למעלה מניח הנחות לגבי מה שהקוראים יודעים, תוך שימוש במונחים כמו שאילתות בשפה טבעית (שזה אומר רק כתיבת שאלה בשפה הכתובה, כמו אנגלית, לא קוד). בנוסף, זה לא צולל כיצד להשתמש בפועל ב-Notion AI, אפילו בסעיף שכותרתו "כיצד עובד Notion AI?" הגיוני, מכיוון שבינה מלאכותית לא באמת יכולה להשתמש באפליקציה כדי לגלות איך היא עובדת…עדיין.
  • סגנון כתיבה ומכניקה. יש כמות הגונה של חזרות בפוסט הבלוג שנוצר בינה מלאכותית. אם תסתכל מקרוב, תראה שהוא חוזר על אותו משפט, עם כמה שינויים קלים, במבוא ובפסקה השנייה. כמו כן, פוסט הבלוג שנוצר על ידי AI מאיית בצורה מצחיקה את Notion AI בתור NotionAI. רוב הכותבים יכולים לאיית את השמות שלהם.
  • נקודת מבט: למעט בנסיבות מסוימות, לכתיבה טובה יש נקודת מבט. הפוסט שלמעלה רק מציין עובדות – זה מאוד דומה לוויקיפדיה (אבל בלי העומק). כמובן, חלק מהכיף עם AI הוא שאתה יכול להתנסות עם הנחיות שונות ולקבל תוצאות שונות. לדוגמה, אם תקליד תכתוב פוסט בבלוג על NotionAI עם נקודת מבט , זה ייצור משהו אחר. 

אפילו עם שינויים מהירים, זה עדיין לא עובר את הגיוס. זה לא אומר שזה לא מרשים – זה כן – אבל זה לא אנושי.

הדרכים בהן תוכל להשתמש ב-Notion AI

אז אני לא אסתמך על AI שיכתוב עבורי מאמרים (אני בטוח שהעורך שלי יתלהב לשמוע את זה). אבל אני אשתמש בו כדי לעזור להתחיל בעבודה שלי, כדי שאוכל להיות פרודוקטיבי יותר. אם אתה מעוניין לטבול את אצבעותיך ב-Notion AI או לבחון דרכים לגרום לבינה מלאכותית לעבוד עבורך, הנה כמה הצעות: 

  • סיעור מוחות של רעיונות לתוכן: מקמפיינים שיווקיים בדוא"ל ועד מאמרים חדשים, השתמש ב-Notion AI כדי לעזור להזרים את המיצים היצירתיים . 
  • עשה מחקר רקע: כשאני צריך קצת הקשר על משהו, אני משתמש ב-Notion AI לתשובה מהירה וקצרה. עם זאת, אני תמיד בודק אם זה משהו שאני מבסס עליו טיעון, מכיוון ש- AI ידוע כממציא דברים .
  • טיוטות הגהה: כדי לוודא שהכל נכון מבחינה דקדוקית, אתה יכול להשתמש ב-Notion AI כדי לערוך את הכתיבה שלך, באותו אופן שבו אתה משתמש בכלי כמו Grammarly.
  • סכם את הערות הפגישה: אם אתה רושם את הערות הפגישה שלך ב-Notion, זו דרך קלה לקבל סיכום מהיר ופריטי פעולה.

קשור: 10 הכלים הטובים ביותר ליצירת תוכנית עסקית ב- בינה מלאכותית AI

סיכום

Notion AI אולי לא יעשה את העבודה שלך בשבילך – אבל זה יעזור לך לבצע את העבודה מהר יותר. זה עזר לי להפיק את המסקנה הזו (שאני ערכתי בכבדות), כדי שאוכל לוודא שנגעתי בנקודות החשובות לכל מי שדילג עד הסוף.

המפתח יהיה לאמץ כלי AI כמו Notion AI למה שהם. הם לא צריכים להחליף את המוח האנושי שלך – במקום זאת, הם צריכים להשלים אותו, לאפשר לך לנוע מהר יותר ולבנות זרימת עבודה פרודוקטיבית יותר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.