10 הכלים הטובים ביותר ליצירת תוכנית עסקית ב- בינה מלאכותית AI

איך ניתן לוודא שהתוכנית העסקית שנוצרה בינה מלאכותית טובה מספיק? הכלים הטובים ביותר ליצירת תוכנית עסקית ב- בינה מלאכותית AI:

רוב העסקים משתמשים בתוכנית עסקית כדי לשרטט את האסטרטגיות, היעדים והיעדים של החברה. אחרים משתמשים בזה כהצעה למשוך משקיעים על הסיפון, לזהות הזדמנויות ולתכנן משאבים. ללא קשר למוטיבציה שלך, איכות התוכנית העסקית שלך תמיד תשפיע על התוצאות.

בסעיף זה, אנו בודקים כיצד אתה תמיד יכול להבטיח שהתוכנית העסקית שנוצרה בינה מלאכותית מתקשרת ביעילות את החזון של העסק שלך. הקפד לבדוק גם את חמשת הרעיונות העסקיים הרווחיים האלה כדי לנצל את ההייפ של AI בינה מלאכותית.

1. ערוך ועיין בתוכנית העסקית

בעוד שמחוללי תוכניות עסקיות בינה מלאכותית יכולים לחסוך לך משאבים רבים מבחינת זמן ועלות, הם גם מועדים לאי דיוקים. סקירה יסודית של התוכנית שהפקת מאפשרת לך לוודא שהתוכנית העסקית שיצרת תואמת את האסטרטגיה העסקית שלך. באמצעות סקירה, תוכל גם להעריך אם התוכנית העסקית שנוצרה בינה מלאכותית מתייחסת לנושאים מרכזיים כגון ניתוח שוק, תחרות ותחזיות פיננסיות.

2. ודא שהיא ניתנת לפעולה

תוכנית עסקית שנותנת רק סקירה כללית של יעדי החברה, היעדים והעמדות הפיננסיות והשוקיות של החברה אינה מספיק טובה. תוכנית עסקית טובה יותר מדגישה גם יעדים קטנים, מדידים, ניתנים להשגה, מציאותיים ומוגבלים בזמן ( SMART) עם מפת דרכים ברורה כיצד העסק שלך יכול להשיג אותם.

3. ודא שמשתמשים רק במקורות נתונים אמינים

הדיוק, האיכות והאמינות של מקורות הנתונים שבהם אתה משתמש בעת הרכבת התוכנית העסקית שלך משפיעים ישירות על האיכות והאמינות של התוכנית העסקית שלך. עם התקדמות הבינה המלאכותית במחקר שוק , הפך קל מתמיד לנתח כמויות אדירות של נתונים. עם זאת, חשוב שתבדקו האם המקורות אמינים.

4. פנה לייעוץ מומחה

הופעת הכלים היצירתיים המופעלים על ידי AI הקלה ליצור כמעט כל דבר. עם זאת, אין בכך כדי לבטל את החשיבות של פנייה לשירותיו של מומחה. מומחה בתחום העסקי שלך יכול לעזור לך לגלות כמה טעויות בתוכנית העסקית שלך שאולי לא נראות לך. 

5. ודא שהוא ברור וקריא

בדיוק כמו כל מסמך אחר, לתוכנית עסקית יש קהל. שימוש בז'רגון טכני כדי להרשים את הקהל שלך עשוי שלא להיות יעיל בכל המקרים. לכן חשוב שתעריך את התוכנית העסקית שנוצרת בינה מלאכותית ותוודא שהיא כתובה בשפה פשוטה . ייתכן שתרצה לכלול גם גרפים ועזרים ויזואליים כדי להגביר את ההבנה של התוכן ולהעביר מסרים חשובים.

6. התאם אישית את התוכנית העסקית שנוצרת בינה מלאכותית

תוכניות עסקיות שנוצרות בינה מלאכותית מהוות נקודת התחלה טובה בעת עריכת התוכנית העסקית שלך. עם זאת, מחוללי תוכניות עסקיות בינה מלאכותית לא אמורים בשום אופן להוות תחליף לאינטואיציה ולשיפוט שלך. לכל עסק יש אתגרים וצרכים ייחודיים, חשוב שתתאים כל תוכנית עסקית שנוצרת בינה מלאכותית כך שתתאים לצרכים שלך לפני השימוש בה.

10 מחוללי בינה מלאכותית שיעזרו לך להתחיל את העסק שלך עוד היום

1. copy.ai

הכלים הטובים ביותר ליצירת תוכנית עסקית ב- בינה מלאכותית AI

כפי שהשם מרמז, Copy AI הוא עוזר כתיבה בינה מלאכותית הממנפת את הכוח של הבינה המלאכותית ועיבוד השפה הטבעית. Copy AI מאפשר לך לכתוב כמעט כל דבר, מתוכן בלוג מותאם ועד עותקי מודעות דיגיטליות, עותקי מסחר אלקטרוני, עותקי מכירה, תוכן מדיה חברתית ועוד. 

אתה יכול גם להשתמש ב-Copy AI כמחולל תוכניות עסקיות בינה מלאכותית עבור כמעט כל סוג של עסק על ידי התחברות ובחירה מתוך מגוון תבניות מוכנות מראש הזמינות באינטרנט .  

לאחר שבחרתם תבנית תוכנית עסקית, תתבקשו למלא את הפרטים הבאים: 

 • שם העסק שלך 
 • תיאור הבעיה שהעסק שלך פותר
 • תיאור כיצד העסק שלך יפתור את הבעיה
 • תיאור שוק היעד
 • תיאור מודל ההכנסה

מלבד לספק לך מגוון תבניות עסקיות, Copy AI מאפשר לך להתאים אישית פרטים כגון גוון התוכן שלך ועוד. 

תמחור

 • תוכנית חינם
 • תוכנית פרו ב-$36 לחודש

2. WordKraft AI

WordKraft היא אפליקציית אינטרנט המופעלת על ידי בינה מלאכותית להפקת תוכן מותאם, אותנטי ואיכותי לצרכים שונים, כגון שיווק, בלוג ומדיה חברתית. כמו כלים רבים של AI, Wordkraft פועל על דגם השפה הגדול החזק GPT-3.5. 

אתה יכול גם להשתמש בתבנית התוכנית העסקית החינמית של Wordkraft כדי ליצור טיוטה . באמצעות תבנית Wordkraft, תתבקש להזין פרטים על העסק שלך כדי להנחות את כלי הבינה המלאכותית בעת יצירת התוכנית העסקית.

כמה פרטים שתצטרכו לספק כוללים היכרות עם העסק, היתרונות, איך העסק פותר את הבעיה, השוק למוצר או שירות זה, וכיצד להגיע לקהל היעד ולעשות עסקים.

Wordkraft הוא מחולל תוכניות עסקיות Ai מצוין עבור יזמים המחפשים ממשק קל לשימוש וגישה לתכונות מתקדמות כגון אפשרויות שפה וטון דיבור. מחולל מתכנן עסקי בינה מלאכותית זה מאפשר לך גם לבחור את רמת היצירתיות שאתה צריך.

תמחור

 • תוכנית חינם
 • Pro Unlimited – $29 לחודש
 • תוכנית ארגונית עם תמחור מותאם אישית

3. Bit AI

Bit AI היא פלטפורמת שיתוף פעולה מבוססת ענן המאפשרת לצוותים מרובים בתוך ארגונים הפזורים ברחבי העולם לשתף פעולה ולארגן ולנהל מסמכים במקום אחד . חלק מהמסמכים שאתה יכול לנהל כוללים Wiks, בסיסי ידע, פרויקטים, תוצרי לקוחות, מסמכים טכניים, מדריכי הדרכה ופורטלים של לקוחות.

באמצעות סט של תבניות מובנות מראש , אתה יכול גם להשתמש ב-Bit AI כדי ליצור תוכנית עסקית מודרנית למיזם העסקי החדש שלך. מלבד גישה לתבניות תוכנית עסקית באיכות גבוהה, השימוש ב-Bit AI מאפשר לך לשתף פעולה בזמן אמת, ליצור מסמכים רספונסיביים ופרטיים, לקשר בין מסמכי תוכנית עסקית ולעקוב אחר התקשרויות במסמך.

באמצעות Bit AI, אתה יכול גם להפוך את התוכנית העסקית שלך למושכת יותר על ידי הטמעת קישורי אינטרנט, תרשימים ברורים, draw.io, Figma, Youtube, Vimeo, Airtable, Google Sheets ועוד.

ל-Bit AI יש תבנית תוכנית עסקית בחינם כדי להתחיל. אתה יכול גם לגשת ליותר מ-65 תבניות שקופיות חכמות שיעזרו לך בעיצוב שלך.

תמחור

 • תוכנית חינם
 • תוכנית פרו – $8 לחודש/חבר
 • תוכנית עסקית – $15 לחודש/חבר

4. beautiful.ai

 beautiful.ai תוכנת מצגות בינה מלאכותית המאפשרת לעסקים ליצור מצגות מדהימות במינימום מאמץ. עם בינה מלאכותית יפה תוכל לגשת לתבניות מודרניות ויצירתיות בהן תוכל להשתמש כדי להזניק את המצגות שלך.

למרבה המזל, יכולת הבינה המלאכותית היפה משתרעת כמצגת תוכניות עסקיות ומחוללת תוכניות עסקיות של בינה מלאכותית. באמצעות בינה מלאכותית יפה, אתה יכול ליצור תוכניות עסקיות אלגנטיות ומצגות על ידי בחירה מתוך אוסף של תבניות איכותיות. 

AI יפה נותן לך גישה ל-100+ תבניות. אתה גם לא צריך שום כישורי עיצוב כדי ליצור מצגת יפה או תוכנית עסקית.

תמחור

 • פרו – $12 למשתמש לחודש
 • צוות – $40 למשתמש לחודש

5. notion AI

Notion AI הוא יישום פרודוקטיביות ומרחב עבודה המסוגל לבצע כל כך הרבה פונקציות. אתה יכול להשתמש ב-Notion כאפליקציה לניהול פרויקטים לרישום הערות וניהול מסמכים, הגדרת חללי צוות ועוד ועוד. 

למרות ש-Notion לא תוכנן במיוחד כמתכנן עסקי בינה מלאכותית, הוא כולל תכונות שיכולות לעזור להשיג כל כך הרבה בתחום הזה. Notion AI יכול לעזור לך לעצב תוכניות עסקיות איכותיות, אינטראקטיביות וניתנות לשיתוף באמצעות תבניות. אתה לא צריך להתחיל מאפס בזמן עיצוב התוכנית העסקית שלך.

אם יש לך צוות, Notion עושה את זה אפילו טוב יותר. חברי הצוות שלך יכולים לשתף פעולה ולתרום רעיונות בצורה חלקה. אתה יכול גם להשאיר משוב ולשלב כלים שימושיים רבים כגון Google Docs, Trello ו-Slack. 

תמחור

 • תוכנית חינם
 • בנוסף – $10 למשתמש לחודש
 • עסק – $18 למשתמש לחודש

6. LivePlan

LivePlan היא תוכנת תכנון עסקי עם סט של תכונות שונות שיעזרו לך להגדיר את העסק שלך וכלים שיתמכו בך בכל שלב בדרך. LivePlan היא תוכנה אוטומטית ליצירת תוכנית עסקית הפועלת עבור כל סוג של עסק בכל שלב. 

LivePlan מפרק את תהליך בניית התוכנית העסקית לשלבים פשוטים שקל לעקוב אחריהם. התבניות שלו תואמות גם למבנה התוכנית העסקית הרגילה, אך ניתן להתאים אותן כראות עיניך. 

LivePlan הוא מתכנן עסקי בינה מלאכותית מעולה בשל האוסף הגדול של תבניות ויכולת ההתאמה האישית שלו. זכור לנצל את תכונות התחזיות הפיננסיות ומעקב הביצועים שלה.

תמחור

 • תוכנית סטנדרטית החל מ-$20 לחודש

7. Simplified

Simplified הוא אוסף של כלים המופעלים על ידי בינה מלאכותית שיכולים לעזור לאנשים או עסקים בכל גודל לבצע בקלות כמה משימות. חלק מהכלים המוצעים על ידי Simplified AI כוללים יצרן מצגות בינה מלאכותית, מחולל תמונות , כותב בינה מלאכותית, כותב מחדש של תוכן בינה מלאכותית, משתנה תמונה ועוד.

בין שלל יכולות הבינה המלאכותית של Simplified נמצא גם מחולל תוכניות עסקיות בינה מלאכותית. באמצעות שימוש בפשטות, עסקים קטנים יכולים ליצור תוכנית עסקית באמצעות התבניות המסופקות. תבניות אלו כבר מכילות את המתאר והמבנה של איך התוכנית העסקית צריכה להיראות. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הטון הרצוי ואת שפת הפלט.

לחלופין, אתה יכול לפתוח Simplified AI Writer ולהתחיל על קנבס ריק. עם זאת, עליך לתת הקשר והנחיות לגבי התוכנית העסקית שברצונך להפיק.

ל- Simplified יש כלים מובנים רבים , כגון עיצוב גרפי ודקדוק , עריכת וידאו ויכולות יצירת תמונות. נצל את הכלים האלה כדי ליצור תבניות עיצוב מדהימות הניתנות להתאמה אישית, תמונות, וידאו ונכסים גרפיים לתוכנית העסקית שלך ולצרכים עסקיים אחרים

תמחור

 • חינם
 • צוות קטן – $24 לחודש עבור עד 5 חברים
 • עסק – 40$ לחודש עבור עד 5 חברים

8. Cookup AI

Cookup AI הוא מסד נתונים של כלים בינה מלאכותית שבה אתה יכול להשתמש כדי להשיג משימות שונות. עוצב תוך מחשבה על משתמשים לא טכניים, Cookup AI מאפשר למשתמשים לסנן בין אלפי כלי הבינה המלאכותית הזמינים ולמצוא בדיוק את מה שהם מחפשים במקום לנווט מאתר לאתר.

בין אוסף כלי הבינה המלאכותית של Cookup AI נמצא מחולל תוכניות עסקיות בינה מלאכותית. תוכנת התוכנית העסקית של Cookup AI מתוכננת עם ממשק מינימלי המאפשר למשתמשים ליצור תוכניות עסקיות מקיפות המתארות את המטרות, האסטרטגיות והיעדים העסקיים שלהם.

זכור לספק מספיק הקשר ומידע על העסק שלך בצורה תיאורית כדי לאפשר למחולל התוכניות העסקיות של Cookup AI לקבל את הפרטים של התוכנית העסקית שלך בצורה נכונה. 

באמצעות Cookup AI, העסק שלך יכול לחסוך הרבה זמן ומאמץ מכיוון שהוא פשוט. עם זאת, עליך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חברי הצוות שלך כדי להבטיח שהתוכנית העסקית משקפת במדויק את החזונות והיעדים העסקיים שלך.

תמחור

 • חינם

9. ChatGPT

ChatGPT הוא צ'אט בוט מהפכני המופעל על ידי למידת מכונה ועיבוד שפה טבעית שיכולים לשכפל שיחות דמויות אדם. אבל האם צאט tGPT יכול לכתוב תוכנית עסקית? 

התשובה הקצרה היא כן, ChatGPT כותבת תוכנית עסקית. למרות ש-ChatGPT לא תוכננה במיוחד כתוכנת תוכנית עסקית בינה מלאכותית, דרך סדרה של הנחיות עם מידע על העסק שלך, היא כלי נהדר לסיעור מוחות, מחקר ויצירת טיוטה של ​​תוכנית עסקית . 

בעוד ש-ChatGPT יכול ליצור כמויות עצומות של טקסט, זה לא נכון לצפות שהוא יפיק את כל התוכנית העסקית באופן מיידי. כדי להשתמש ב-ChatgGPT ביעילות בעת יצירת התוכנית העסקית שלך, עליך להבין את החלקים השונים של התוכנית העסקית שלך. לאחר שתבינו את הסעיפים הללו, תוכלו לבקש מ-ChatGPT לנסח תוכן והנחיות לכל חלק.

לחלופין, אתה יכול לבקש מ-ChatGPT ליצור מתווה לתוכנית העסקית שלך. בהתבסס על מתווה זה, תוכל להורות לו לנסח כל חלק על סמך המידע שסיפקת. עוד על כך בהמשך.

תמחור

 • תוכנית חינם
 • מנוי ChatGPT Plus – $20 לחודש

10. Brixx

תוכנת Birxx היא תוכנת חיזוי פיננסית לתזרים מזומנים, תקצוב ותכנון עסקי. 

מלבד זאת, Brixx היא גם תוכנה לתכנון עסקי שעסקים יכולים להשתמש בה כדי ליצור תוכנית עסקית רשמית המתארת ​​את המטרות והיעדים של העסק שלהם ומפת דרכים להשגתן. אם אתה סקרן לגבי תכנון פיננסי של AI עבור תוכניות עסקיות, אז Brixx AI Business Planner עשוי להיות הכלי שאתה צריך. 

עם Brixx, יזמים יכולים לתקשר את היעדים העסקיים שלהם לבעלי עניין או לחלוק דרישות מימון עם משקיעים פוטנציאליים. אם כבר יש לך עסק פועל, אתה יכול להשתמש ב-Brixx כדי לנטר ולחזות את הרווחה הפיננסית של העסק שלך כדי להבטיח שהוא יישאר במסלול.

לבסוף, ניתן לשלב את תוכנת Brixx עם כלי בינה מלאכותית כמו ChatGPT כדי ליצור תוכנת תוכנית עסקית בינה מלאכותית רבת עוצמה. אתה יכול ליצור תוכנית עסקית מקיפה ומדויקת יותר באמצעות השילוב הזה.

תמחור

 • תוכנית יסודות בחינם
 • יסודות – $13 לחודש
 • מקצועי – $26 לחודש
 • Enterprise – $39 לחודש

איך לכתוב תוכנית עסקית עם ChatGPT: טיפים והנחיות

לאחר שענו על השאלה "האם ChatGPT יכול לכתוב תוכנית עסקית" קודם לכן, נוכל כעת לדון כיצד אתה יכול לכתוב תוכנית עסקית עם ChatGPT. בעוד של-ChatGPT אין את התכונות והתבניות הספציפיות שיש למחוללי תוכניות עסקיות בינה מלאכותית אחרים, אנו יכולים להשתמש בהנחיות כדי לנסח תוכנית עסקית בצורה יצירתית. 

הנחיות שימושיות של ChatGPT לכתיבת תוכנית עסקית

מלכתחילה, עליך ליצור מתווה לתוכנית העסקית שלך. ChatGPT יכול לעזור ליצור אחד על ידי הפעלת הנחיה פשוטה עם הקשר לגבי העסק שלך.  

1. יצירת מתווה תוכנית עסקית

הנחיה : צור מתווה תוכנית עסקית לעסק המוכר "X שירותים/מוצרים" לעסקים קטנים ובינוניים אחרים. 

באמצעות הנחיה זו, יצרנו מתווה תוכנית עסקית מובנית היטב. המתווה מכיל כמה מהנושאים החשובים ביותר שאתה צריך להתייחס אליהם, כגון:

 • תקציר מנהלים
 • תיאור חברה
 • ניתוח שוק
 • שירותים ותמחור
 • אסטרטגיית מכירות ושיווק
 • תפעול וניהול
 •  תכנית פיננסית
 • סיכום

עם צאט GPT, כעת תוכל ליצור טיוטה של ​​כל סעיף לעיל. היה להוט לספק תוכן בכל חלק כדי לאפשר ל-ChatGPT ליצור תוכן ביתר דיוק.

2. הפקת תקציר מנהלים

הנחיה : צור סקירה קצרה של תקציר המנהלים של "עסק X" והצהרת המשימה שלו.

הנחיות אחרות בהן תוכל להשתמש כוללות:

 • דון בשוק היעד וכיצד "עסק X" מתכנן לענות על הצרכים שלהם.
 • הדגש את הצעת המכירה הייחודית של החברה (USP) ואת היתרון התחרותי בתעשיית "X".

3. ביצוע ניתוח שוק

הנחיה : כתוב וסעיף מחקר שוק עבור התוכנית העסקית "x" שלי. נא זהה את שוק היעד של שירותי "X". זכור לזהות מגמות או שינויים בשוק שעשויים להשפיע על הביקוש לשירותי "X" ולהעריך את גודל השוק ופוטנציאל הצמיחה של תעשיית "X". במקרה של הדוגמה בחרתי בלבני נשיםץ

4. ניתוח תחרות

הנחיה: צור ניתוח תחרות עבור העסק שלי שמציע שירותי "X". זיהוי נקודות החוזק והחולשה של המתחרים.

5. יצירת אסטרטגיית מכירה ושיווק

הנחיה: צור אסטרטגיית מכירות ושיווק עבור "עסק ה-X" שלי. כלול טקטיקות מכירה, אסטרטגיות לסגירת עסקאות ואסטרטגיות שימור לקוחות.

6. תפעול וניהול

הנחיה : דון בפרטי הפעולות של התוכנית העסקית שלי, כגון "X" תשתית וטכנולוגיה לשימוש, הסכמי רמת שירות ומדיניות ונהלים לתמיכת לקוחות.

7. יצירת תוכנית פיננסית

הנחיה: הפק תחזיות הכנסות ומכירות, מבנה עלויות ותחזיות הוצאות. כלול ניתוח איזון ותחזיות רווחיות, דרישות מימון ומקורות מימון פוטנציאליים.

8. מסקנה

הנחיה: צור מסקנה לסיכום התוכנית העסקית וקריאה לפעולה עבור משקיעים ולקוחות פוטנציאליים.

בסעיף לעיל, דנו בכמה הנחיות ChatGPT שבהן תוכל להשתמש כדי לסיעור מוחות או ליצור טיוטה של ​​תוכנית עסקית. בעוד שרוב התפוקות נשמעות מדויקות בצורה משכנעת ומובנית היטב, צלב כל פרט והתאם את התוכנית בהתאם.

קשור: 10 אתרי (כלים) בינה מלאכותית AI שיעניקו לך רעיונות לפתיחת עסק ללא השקעה

טיפים לשימוש ב-צ'אט GPT ליצירת תוכנית עסקית

ChatGPT הוא כלי נהדר לבעלי עסקים ויחידים החוקרים ומנסחים מתווה עסקי. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להפיק את המרב מ-ChatGPT בעת יצירת מתאר העסק שלך: 

 • היה תיאורי ככל האפשר כאשר אתה מתאר את הרעיונות והיעדים העסקיים שלך כדי לעזור ל-ChatGPT להבין טוב יותר את העסק שלך. 
 • השתמש במילות מפתח רלוונטיות לעסק שלך כדי לעזור ל-ChatGPT להבין את התוכן של העסק שלך.
 • ספק מידע מפורט על המתחרים שלך, מוצרים ושירותים, פרויקטים פיננסיים ושיווק יעד. הזנת ChatGPT עם הנחיות כלליות תיצור רק הצעות כלליות שאולי לא ניתן לפעול.
 • השתמש ב-ChatGPT ככלי: בעוד ש-ChatGPT הוא כלי רב ערך לחקר רעיונות חדשים, הוא לעולם לא אמור להוות תחליף לרעיונות ואינטואיציה אנושית. הסתמכו תמיד על מומחיות וניסיון אנושיים בעת קבלת החלטות מפתח. 
 • סקירה ובדיקת עובדות : צאט GPT וכלים דומים אחרים נוטים ל"הזיות". הסתמכות על הכלים האלה בלבד עלולה להטעות אותך. 
 • השתמש במקורות נתונים עדכניים: זכור ש-צאט GPT מסתמך על הידע שהוא הוזנה במהלך האימון. חלק מהמידע הזה עשוי להיות מיושן בזמן הכתיבה. חשוב לבדוק האם הנתונים והסטטיסטיקות המשמשות את ChatGPT עדיין רלוונטיות. 

סיכום

מחוללי תוכניות עסקיות בינה מלאכותית וכלי בינה מלאכותית אחרים ללא ספק הקלו על יזמים לאתחל עסק במהירות וביעילות. 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.