גוגל בארד (Google Bard) או צאט ג'י פי טי (ChatGPT)? כל הפרטים

Google Bard ו- ChatGPT הם שניים מצ'אטבוטים הבולטים של AI בינה מלאכותית הזמינים והטובים בשוק. אבל מה עדיף?

Google Bard ו- ChatGPT הם שניים מצ'אטבוטים הבולטים של AI בינה מלאכותית הזמינים והטובים בשוק. אבל מה באמת עדיף? כל הפרטים. שניהם מציעים תגובות בשפה טבעית לקלט שפה טבעית, תוך שימוש בלמידת מכונה ומיליוני נקודות נתונים ליצירת תגובות שימושיות ואינפורמטיביות. רוב הזמן. כלי הבינה המלאכותית האלה עדיין לא מושלמים, אבל הם מצביעים על עתיד מרגש של כלי חיפוש ולמידה של עוזרי בינה מלאכותית שיהפכו את המידע לזמין יותר.תוכן

ככל שהצ'אטבוטים האלה דומים, יש להם גם כמה הבדלים ברורים. הנה איך צאט ג'י פי טי ו-גוגל בארד נמדדות זו מול זו.

האם Google Bard ו-ChatGPT זמינים עדיין?

צאט ג'י פי טי (ChatGPT) היה הראשון, ובמובנים רבים, הוא עדיין האופציה הרצויה עבור אלה שמעוניינים להתנסות בטקסט שנוצר בינה מלאכותית AI. קודם כל, זה זמין עבור כל אחד להתנסות בחינם. הנגישות הנרחבת מהיום הראשון היא חלק ממה שהפך את צאט ג'י פי טי ChatGPT ללהיט כה גדול.

יש לציין שגם ChatGPT Plus זמין, שעולה 20$ לחודש. יש לו הרבה תכונות חדשות, כולל היכולת לגשת ל- GPT-4 , שהוא ה-LLM החזק יותר של OpenAI (מודל שפה גדולה). אתה יכול גם לקבל גישה ל-GPT-4 באמצעות היישום של מיקרוסופט ב- בינג צאט (Bing Chat) .

גוגל בארד (Google Bard) או צאט ג'י פי טי (ChatGPT)? כל הפרטים

Google Bard לעומת ChatGPT: מה ההבדל?

ChatGPT ו-Google Bard הם צ'אטבוטים של AI בינה מלאכותית בשפה טבעית דומות מאוד, כלומר הם עושים במידה רבה את אותו הדבר. שאל את זה שאלה או תן לזה איזושהי הנחיה, וזה ייתן לך תשובה.

אבל לשני השירותים יש כמה הבדלים והם נועדו לשמש בדרכים מעט שונות. נעשה שימוש ב- צאט ג'י פי טי (ChatGPT) למענה על שאלות ישירות עם תשובות ישירות, לרוב בצורה נכונה, אבל זה גרם לתדהמה רבה בקרב עובדי צווארון לבן, כמו סופרים, יועצי קידום אתרים ועורכי העתקה, מכיוון שהוא גם הפגין יכולת מרשימה לכתוב בצורה יצירתית – גם אם הוא התמודד עם כמה בעיות עם דיוק וגניבת דעת .

ובכל זאת, מיקרוסופט שילבה את צאט ג'י פי טי (ChatGPT) במנוע החיפוש שלה בינג כדי לתת למשתמשים את היכולת לשאול שאלות ישירות את מנוע החיפוש, במקום לחפש מונחים של מילות מפתח כדי למצוא את התוצאות הטובות ביותר. זה גם בנה אותו ב- Teams, ב-אדג', ובערך בכל יישום של מיקרוסופט אופיס שאתה יכול לדמיין. אפילו דפדפן אופרה התחייב גם הוא לשלב את צאט ג'י פי טי (ChatGPT) בעתיד.

ברור ש-צאט ג'י פי טי (ChatGPT) כצ'אטבוט הוא רק דוגמה אחת לאופן שבו ניתן להשתמש בו ככל שיישומים רבים יותר ניגשים לשירות דרך ה-API שלו, ובסופו של דבר, מגדילים את השירות באמצעות ChatGPT Plugins .

גוגל בארד, לעומת זאת, הוא כלי עצמאי – לפחות, לעת עתה. ייתכן שמתישהו הוא ישתלב בחיפוש גוגל, אך לעת עתה, הוא קיים בנפרד ואינו משולב ביישומים אחרים. בעתיד, אנו עשויים לראות אותו משולב בדפדפן כרום ובנגזרות ה-Chromium שלו. גוגל צפויה גם לפתוח את גוגל בארד (Google Bard) למפתחי צד שלישי בעתיד.

אבל ההבדל הגדול ביותר בין השניים כרגע הוא מה שקורה מתחת למכסה המנוע. גולג בארד (Google Bard) משתמש במודל השפה LaMDA של גוגל, בעוד צאט ג'י פי טי (ChatGPT) משתמש במודל GPT-3.5 משלה. צאט ג'י פי טי (ChatGPT) מבוסס על נתונים מעט ישנים יותר, מוגבלים במודל ה-GPT3 הנוכחי שלו לנתונים שנאספו לפני 2022, בעוד ש- גוגל בארד (Google Bard) בנוי על נתונים שסופקו גם בשנים האחרונות. עם זאת, זה לא בהכרח הופך את זה למדויק יותר, מכיוון ש-Google Bard התמודדה עם בעיות עם תשובות שגויות לשאלות , אפילו בחשיפתו הראשונית.

למעשה, מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, כינה לאחרונה את בארד "אזרחית מופקת" בהשוואה ל-ChatGPT. היו אפילו דיווחים שבארד הוכשר בחלקו על התשובות של ChatGPT עצמו, מה שגוגל הכחישה.

Google Bard לעומת ChatGPT: תכונות

שני הכלים בסיסיים למדי, בעיקר מורכבים מתיבת חיפוש ריקה בלבד. שניהם מאפשרים לך לגשת לצ'אטים קודמים, כמו גם לערוך צ'אטים קודמים כדי ליצור מחדש תגובות.

אבל יש כמה הבדלים קלים בקבוצות התכונות. Google Bard מאפשר לך לתת הנחיות באמצעות קול באמצעות המיקרופון של המכשיר שלך, וזה מסודר לחוויה ללא ידיים. הוא גם מציע כפתור מהיר של "גוגל זה" שנותן לך קישורים מקוונים להמשך מחקר מחוץ לבארד. תכונה מסודרת נוספת של בארד היא "טיוטות". בכל פעם שאתה מזין הנחיה ומתחיל שיחה עם בארד, הוא יציע לך טיוטות שונות, או וריאציות של תגובות. זוהי דרך נוחה לבחור בין כמה אפשרויות שונות כדי לחדד את מה שאתה מכוון אליו. אני גם אוהב את הדרך שבה בארד מציג הנחיות קודמות. לחץ על "פעילות בארד", ותראה כל אחת מההנחיות שלך, אותן תוכל לראות פרטים או למחוק מההיסטוריה. אתה יכול גם לכבות את אחסון הפעילות שלך בארד.

צאט ג'י פי טי (ChatGPT), לעומת זאת, מארגן הנחיות בשיחות, אותן הוא מציג בסרגל הצד. זוהי גישה שימושית, המעודדת אותך לעבוד עם צאט ג'י פי טי (ChatGPT) בצ'אטים ארוכים יותר סביב נושאים ספציפיים. אתה יכול לשנות את שמות השיחות האלה או למחוק אותן, אבל תצטרך לגלול אחורה כדי לראות את התגובות להנחיות ספציפיות, מה שיכול להיות טרחה. ChatGPT אכן מציע מצב אפל, שהוא תוספת נחמדה, כמו גם את היכולת לנקות את כל השיחות.

צאט ג'י פי טי (ChatGPT)

קשור: 18 תוספי צ'אט בוט וואטסאפ (בינה מלאכותית AI) הטובים ביותר

איזה יותר טוב?

כאמור, צאט ג'י פי טי (ChatGPT) זמין בשכבות בחינם ובתשלום. עם זאת, בשל הפופולריות שלו, אתה עלול למצוא את עצמך ממתין לתשובה מספר דקות. אבל לאחרונה, OpenAI מטפלת בזרימת התנועה בצורה טובה יותר, כך שהגישה ל-צאט ג'י פי טי (ChatGPT) לא הייתה כל כך קשה, אפילו באמצע היום. זה יכול להיות קצת באגי לפעמים, אבל זה נשאר צ'אטבוט הבינה המלאכותית החזק והנגיש יותר.

בעוד ש- גוגל בארד (Google Bard) היא אלטרנטיבה מצוינת, צאט ג'י פי טי (ChatGPT) היא אפשרות הבחירה ושווה לנסות לגשת תחילה לפני שפונה ל-בארד.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.