6 דרכים להשתמש בחוב | הלוואה כדי לעשות כסף

כאן נבחן את הצעדים שאתה יכול לנקוט כדי שהחוב | ההלוואה שלך תשרת אותך היטב במקום לסכן את עתידך הכלכלי. 6 דרכים להשתמש בחוב | הלוואה כדי לעשות כסף:

בשנים האחרונות המילה ‘חוב’ פיתחה שם רע, אבל האמת היא שלא כל חוב הוא רע – למעשה, סוגים מסוימים של חוב או הלוואה יכולים לעשות לך טוב.

מעבר לכך, ‘חוב טוב’ היא אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל למנף את כוח הכסף שלך וליצור זרמי הכנסה פסיביים שעוזרים לך לפתח עושר אמיתי. ללא חוב | הלוואה, מעט מאוד אנשים היו בעלי בית או יוכלו להשתמש ברווחים הגבוהים שלהם כדי להתחיל לבנות את ‘האימפריה’ שלהם.

כאן נבחן את הצעדים שאתה יכול לנקוט כדי שהחוב שלך ישרת אותך היטב במקום לסכן את עתידך הכלכלי.

ההבדלים בין חוב טוב לחוב רע

חשוב להבין למה אנחנו מתכוונים בחוב ‘טוב’ וחוב ‘רע’.

Good Debt הוא הסוג שמאפשר לצבור נכסים שיעלו בערכם; ריבית ההלוואה ניתנת לרוב לניכוי מס, ואתה יכול להשתמש בהכנסה שמקורה בנכס כדי להחזיר את החוב.

דוגמאות מכילות:

  • תכונה
  • מניות
  • השקעה בקרנות מנוהלות

חוב רע הוא הסוג שקונה סחורות, שירותים או נכסים שאין להם פוטנציאל לייצר הכנסה כלשהי ו/או ירידת ערך. ריבית ההלוואה אינה ניתנת לניכוי מס, ואין הכנסה מהנכס להחזר החוב.

דוגמאות מכילות:

  • חוב בכרטיס אשראי – אם לא נפרע תוך התקופה ללא ריבית
  • הלוואות אישיות לקניית רכבים
  • רוב ההלוואות למשפחה

שימוש בכוחו של חוב טוב

אתה יכול לנקוט במספר צעדים כדי להביא את הכספים האישיים שלך למצב להתחיל להשתמש בחובות טובים כדי ליצור עושר. הנה שבעה מהטובים ביותר:

1. איחוד הלוואות

טיפול בחובות מרובים עולה לך הרבה יותר ממה שאתה צריך לשלם בריבית ועמלות. לעתים קרובות זה יכול להועיל לך, למשל, להגדיל את המשכנתא שלך ולהשתמש בכספים הנוספים כדי לשלם חובות רעים אחרים ולא יעילים כמו יתרות בכרטיס אשראי והלוואות אישיות. החזרי הלוואת הבית שלך עשויים להישאר זהים, אבל אתה תשתמש בריבית הנמוכה יותר שלה כדי לשלם חובות בריבית גבוהה יותר.

2. לגרום לחסכונות שלך לעבוד קשה יותר

אנשים רבים אוהבים להחזיק כסף בחשבון בנק חיסכון במזומן ככספי ‘חירום’ או ‘בטחונות’, מה שגורם להם להרגיש בטוחים יותר. העובדה היא שאפשר לשמור את הכסף הזה בצורה חכמה יותר בחשבון ‘קיזוז’ המקושר למשכנתא שלך. אתה תרוויח החזר גבוה יותר לאחר מס ותפחית את תקופת הלוואת הבית שלך, כל זאת מבלי לנעול את הכספים.

3. ניהול תזרים מזומנים טוב יותר

ניהול תזרים המזומנים הוא המפתח למזעור חובות רעים. הרעיון המרכזי הוא הפחתת תשלומי הריבית – ניתן לעשות זאת על ידי הגדלת תדירות התשלום על המשכנתא, הגדלת הסכום ששולם, תשלום כל המשכורת לחשבון קיזוז או שימוש בתקופה ללא ריבית בכרטיס אשראי לתשלום עבורו. הוצאות יומיות (פינוי כספים אחרים לתשלום הלוואת הבית שלך) מבלי לשלם ריבית כלשהי.

4. הלוואות ליצירת עושר

לאחר שצמצמתם את החוב הרע, הגיע הזמן להתחיל ליצור קצת חוב טוב. זה נקרא “הילוך”. בתנאי שאתה משקיע בחוכמה והנכסים שלך עולים בערכם, הילוך מסייע לך ליצור עושר, שכן ההכנסה (וצמיחת ההון) מההשקעה משלמת את החוב ועולה על העלויות של שירות החוב הזה. נכס או מניות הם לרוב אסטרטגיה טובה כאן. אתה יכול ליצור את הכספים הנוספים על ידי הלוואות כנגד ההון העצמי בביתך, נטילת הלוואת מרווח או השקעה בקרן מניות מנוהלת.

5. שימוש בחוכמה בסכומים חד פעמיים

לפעמים אתה יכול לקבל סכום כסף חד פעמי גדול מבונוסים, ירושה וכו’. נסה להשתמש בזה כדי לשלם חובות אבודים או אולי שקול להזרים תרומות נוספות לפנסיה.

קשור: 7+ אפשרויות איך להשתמש באמנות בינה מלאכותית AI כדי להרוויח כסף

6. מיחזור הלוואות

מיחזור הלוואות הוא המקום שבו, בזמן שאתה משלם את הלוואת הבית שלך, אתה מושך מחדש את ההון העצמי שבנית כדי להשקיע במניות או בנכס אחר; שוב, החוב הרע הופך הלוואה טובה שיכולה להניב לך הכנסה וניתן להשתמש בו כדי להחזיר את החוב, כמו גם לספק הקלות מס. כל הכנסה עודפת יכולה להיות מוזנת בחזרה להלוואת הבית שלך כדי לשלם את זה במהירות ולחסוך ריבית נוספת.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X