למה כל כך חשוב להשקיע בנושא כמו פיתוח מנהלים?

אתם מנהלים עסק שיש בו לא מעט מחלקות שונות? בראש כל מחלקה עומד מנהל שאתם סומכים עליו ושצריך לנהל את כל העובדים במחלקה שלו?

אתם מנהלים עסק שיש בו לא מעט מחלקות שונות? בראש כל מחלקה עומד מנהל שאתם סומכים עליו ושצריך לנהל את כל העובדים במחלקה שלו? אם כך, ברור מדוע אתם רוצים שאותו מנהל יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. כדי להיות מנהל טוב אומנם צריך להיות אדם כריזמטי ורציני, אך זה לא מספיק. לכן פיתוח מנהלים זה מסוג אותם הדברים שלא כדאי שתוותרו עליהם. במילים אחרות, אפילו מנהלים טובים ומנוסים מאוד צריכים לעבור מידי פעם סדנאות פיתוח שונות למנהלים. במסגרת סדנאות כאלה המנהלים יכולים להתמודד עם מצבים שונים שיכולים לקרות במציאות. הם יכולים לקבל הרבה מאוד כלים שיהפכו אותם למנהלים טובים וקשובים יותר, וזה בדיוק מה שאתם, בתור מנהלי העסק, רוצים. ככל שמנהלי המחלקות שלכם יעשו את עבודתם טוב יותר, כך הסיכוי שהעסק שלכם יפרח יגדל.

איך לבחור סדנאות טובות של פיתוח מנהלים?

האמת היא, שיש היום לא מעט סדנאות שעוסקות בפיתוח של מנהלים. אפשר גם להבין מדוע זה קורה, שכן בפועל, מדובר על סדנאות מאוד נדרשות ומועילות. עם זאת, זה ברור שלא כל אחת מאותן סדנאות של פיתוח מנהלים יכולות להיות ברמה גבוהה. לכן טבעי שתשאלו את עצמכם: איזו סדנה יכולה להיות מוצלחת יותר? ואיך בוחרים אותה? יש כמה דברים שכדאי לברר לגבי סדנה כזאת שאליה תיקחו את מנהלי המחלקות שלכם. למשל: האם מדובר על סדנאות שכולם ממליצים עליהן? האם הן עוסקות, בין היתר, בנושאים כמו בניית הרצאות? כמה זמן נמשכות הסדנאות הללו? והאם הנושאים בהן מעניינים? הרעיון הוא לא רק לשלוח את מנהלי המחלקות שלכם לסדנא כלשהי שעוסקת בפיתוח של מנהלים, אלא גם באמת להרגיש ולראות בהמשך את התוצאות בשטח. לכן בהחלט כדאי לבדוק את כל הפרטים החשובים לעומק כי כך תוכלו לבחור בקלות את הסדנה הכי טובה שיש.

האם מדובר על השקעה כלכלית מאוד גדולה עבור העסק?

בין אם אתם חושבים על סדנאות כמו פיתוח מנהלים ובין אם תרצו לקחת את המנהלים לימי גיבוש שונים, זה ברור שתצטרכו להשקיע כסף. יחד עם זאת, היום זה גם ברור שיש אפשרויות שונות, ולכל אופציה כזאת יש מחיר אחר. לכן בהחלט יש מקום להתייחס גם לעלויות, כי מי אמר שאתם צריכים להכניס את העסק לצרות כלכליות רק כי אתם רוצים מנהלים טובים יותר? מובן שזה לא כך. לכן, רגע לפני שאתם בוחרים איפה ואיך לפתח את המנהלים שלכם, כדאי שתבדקו גם כמה זה עולה. איפה תקבלו את התמורה הכי טובה שיש ואיפה תשלמו על סדנה מהסוג הזה מחיר הוגן. ששווה להשקיע בכל הנושא הזה, כי כאמור, מנהלי המחלקות שלכם הם בעלי תפקיד מרכזי שישפיע על המשך העסק שלכם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.