עסקים למכירה ותיווך עסקים

מדובר בתהליך שחשוב להכיר בו יכולות של משא ומתן, חוזים עסקיים, ובניית תכנית
מסודרת, בין אם אתם המוכרים ובין אם אתם הרוכשים.

בין אם אתם מחפשים עסקים למכירה לצורך השקעה, או לצורך קניה לתפעול. או אולי אתם מחפשים למכור את העסק שלכם, חשוב שתהיו מלווים באנשי מקצוע ומהטובים ביותר. לא מדובר בתהליך מורכב מדי, אבל כן מדובר בתהליך שחשוב להכיר בו יכולות של משא ומתן, חוזים עסקיים, ובניית תכנית מסודרת, בין אם אתם המוכרים ובין אם אתם הרוכשים.

מכירת עסקים – מאיפה מתחילים?

סיטואציה שבה אנשים מוכרים את העסק שלהם היא לא סיטואציה נדירה. זהו הליך שאינו מורכב על העברת בעלות של עסק מסוים, לאדם אחר שרכש אותו תוך הסכמה על תנאים ומחיר.

המטרה ברורה, בעל העסק מבקש למכור את העסק ובעל ההון העצמי מבקש לרכוש אותו. ועדיין, זוהי עסקה פורמלית לכל דבר ועניין וחשוב לנהל את העסקה באופן המקצועי הטוב ביותר. אחת הדרכים היא תיווך עסקים למכירה המאפשר פרמטרים איכותיים לביצוע העסקה על הצד הטוב ביותר.

כל מתווך עסקים מקצועי יודע שכאשר מדובר בעסקה מסוג זה, לא מדובר רק במשא ומתן על מחיר אלא על תנאים נוספים שחשוב לתת עליהם את הדגש. כאשר מבצעים הליך עסקים למכירה הפעולה צריכה להיות פשוטה, ללא חיכוכים, ועם תנאים מוסכמים מראש.

מתווך עסקים הוא למעשה צד חיצוני לחלוטין בעסקה והוא מביא שירות תיווך שמסייע גם לצד שמוכר, וגם לצד שקונה. המתווך מביא ניסיון רב בעסקאות אלו, וגם שירותים נוספים הכלולים בתהליך:

  • תזכיר חברה

כל מי שמבקש למכור את העסק שלו חייב להציג את המידע לרוכשים. תזכיר זה הוא מסמך המתאר את העסק באופן מלא החל מהפרטים הבסיסיים ביותר ועד לפרטים הרלוונטיים למתעניינים. מתווך עסקים בתהליך עסקים למכירה יסייע בהכנת התזכיר.

  • הערכת שווי חברה

כשאתם מציעים עסקים למכירה חשוב לדעת מה שווי החברה שלכם על מנת שבאמת תוכלו לא רק לתת מחיר ריאלי. אלא גם לקבל תמורה ריאלית. הערכת שווי העסק הוא לא תהליך קצר ויש צורך בסבלנות רבה.

  • חיפוש רוכשים

כבעלי העסק חייבים להמשיך ולנהל את החברה בזמן שאתם גם מחפשים רוכשים. לכן אנשי המקצוע שתשכרו למשימה יחפשו את הרוכשים הפוטנציאליים עבורכם. ואתם תהיו נוכחים רק בשלב האחרון של העסקה. או אם תרצו גם לפני כן כמובן.

  • סינון הרוכשים

למצוא רוכשים זה לא מספיק. כדאי גם לבדוק האם הם מתאימים, האם יוכלו לנהל את החברה כראוי. האם הם מכירים את התחום בו אתם עוסקים, או לפחות יוכלו לשכור את אנשי המקצוע המתאימים. ובכלל, האם יש להם את ההון העצמי לרכישה. את כל אלו יבצע מתווך עסקים מקצועי שמכיר את התחום ויודע בדיוק כיצד לסנן את הרוכשים הרלוונטיים.

  • חיפוש משקיעים

עסקים למכירה לא נמכרים תמיד על מנת שיהיו פעילים, אלא כי הבעלים זקוקים לכסף. אפשר גם לחפש משקיעים ולא רוכשים. גם חיפוש משקיעים הוא תהליך כמו חיפוש רוכשים, המצריך סינון רלוונטי.

איך מכינים את העסק למכירה?

הכנת עסקים למכירה מחייבת מספר צעדים מרכזיים:

  • הכינו תכנית מסודרת

תכנית שיווקית מסודרת למכירת העסק חייבת להיעשות בקפידה ועל ידי אנשי מקצוע מיומנים שמכירים היטב את עולם העסקים. משא ומתן ייחודי, ניהול חוזים ותנאי מכירה.

  • עבדו בשקט

אל תגלו לאף אחד. כאשר אתם מגלים שאתם מוכרים את העסק מתחילות לעלות ספקולציות לא רלוונטיות שעלולות גם לגרום לפיצוץ עסקאות.

  • הערכת שווי חברה

הערכת שווי העסק תביא למחיר דרישה מקסימלי וריאלי, וגם להבנה כללית של המקום בו אתם נמצאים בשוק.

איך בוחרים את האנשים הנכונים?

ממש כמו שאתם בוחרים רופא, טכנאי, או כל שירות או מוצר אחרים גם כאן חשוב לבדוק ולבצע סקר שוק נרחב. התמקדות במקצועיות ברמה גבוהה, בשירות אדיב מכיל וסבלני ובליווי אישי.

כשמדובר על תיווך עסקים למכירה אפשר תמיד לשוחח עם לקוחות קודמים. לבדוק את כל הפרמטרים הרלוונטיים ולחפש בפלטפורמות וקבוצות מקצועיות לחוות דעת וביקורות.

חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום מכירת העסקים ותיווך לעסקים תדע להעניק לכם ליווי אישי, מקצועי ושירות אדיב וסבלני מהרגע הראשון, ועד לרגע בו אתם כבר תהיו אחרי העסקה הגדולה בחייכם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X