איך ליצור סביבת עבודה מעוררת מוטיבציה: טיפים למעסיקים ולעובדים

אווירה וסביבת עבודה מעוררת מוטיבציה עשויות להפוך למניע מספר אחת עבור העובדים שלך.

מה הכי סביר שיניע את העובדים שלך ביום יום? האם זה המשכורת בסוף החודש? או, האם זה חלוקת רווחים או בונוסים אפשריים? האם זה פרסים מדי פעם או ימי כיף בחברה?

אמנם כל הגורמים הללו עשויים להניע את העובד לביצועים יוצאי דופן לאורך פרק זמן מסוים, אבל הם לא בהכרח מספקים מספיק מוטיבציה למאמץ ה"יום-יום". לדוגמה, עובד עשוי להגיע ביום שני בבוקר ולהתמודד עם משימה מכריעה. מה יניע אותם לעבוד קשה למרות שהם עדיין במצב "סוף שבוע"? בעוד שהשכר והבונוסים החודשיים עשויים לעזור, אווירה וסביבת עבודה מעוררת מוטיבציה עשויות להפוך למניע מספר אחת עבור העובדים שלך.

זה פשוט: עובד בעל מוטיבציה יבצע את אחריותו בעבודה טוב יותר. מחקרים הראו שבעוד שרוב העובדים חווים מוטיבציה במהלך ששת החודשים הראשונים שלהם לעבודה חדשה, ההתלהבות וההתרגשות הראשונית שלהם מתפוגגת אט אט. אז, כמעסיק, איך יוצרים סביבת עבודה השומרת על התלהבות בכל יום לטווח ארוך?

1) צור משימות שמועילות לחברה.

כל עובד רוצה להרגיש שהתפקיד שלו עושה את ההבדל. אם עובד מרגיש שהעבודה שלו/ה לא אומרת כלום או לא תורמת בפועל, סביר להניח שהוא/היא לא תהיה מוטיבציה אפילו לבצע את המשימה. כמעסיק, ודא שלרוב, אם לא לכל, המשימות של העובדים שלך יש תועלת או תרומה ישירה להצלחתה הכוללת של החברה שלך. משימות שנוצרו באופן אסטרטגי ומשפיעות ישירות על החברה ימריצו ויניעו את העובד לבצע את המיטב.

דוגמה: עובד אחד עשוי להרגיש שהוא פשוט עונה לטלפונים ומעביר שיחות. הם עשויים להרגיש שהתפקיד שלהם לא בהכרח משפיע על הצלחת החברה. במקום זאת, יידעו את העובד שהעברת שיחה למחלקה הנכונה יכולה להוביל לשיפור שביעות רצון הלקוחות. כעת הם יודעים כמה חשוב להעביר שיחות בצורה נכונה. זה, בתורו, יניע אותם לבצע את העבודה בצורה יעילה ויעילה.

2) לשכור שחקנים מובילים.

מחקר שבוצע על ידי Leadership IQ ביוני 2006 הראה כי 93% מהעובדים חשו שעבודה עם ביצועים נמוכים מפחיתה את הפרודוקטיביות שלהם. לשחקנים מובילים צריכה להיות מידה מסוימת של מוטיבציה עצמית מלכתחילה.

דוגמה: שניים או שלושה חברי צוות הם מתלוננים עקביים ונעדרים בדרך כלל. הם מביעים מעט רצון לראות בעבודתם תרומה ישירה להצלחת החברה. העמדות וחוסר המוטיבציה שלהם מתחילים להתחכך בעובדים אחרים. העובדים יזינו מהעמדות, המוטיבציה והביצועים של חבריהם לעבודה. שכור ביצועים מובילים כדי ליצור אווירה מגרה בין כל העובדים שלך.

3) הפגינו הערכה.

הערכה יכולה להיות פשוט "עבודה טובה" או "עבודה יפה". זה ייקח רק כמה רגעים מהיום שלך כדי להראות לעובדים שלך שאתה מבחין בעבודה יוצאת הדופן שלהם.

דוגמה: עובד עבד שבועות על פרויקט שבתורו הגדיל את הרווחים לחברה שלך. עם זאת, לאחרונה שמתם לב שעובד לוקח הפסקות ארוכות יותר ומזניח את עבודתו. רוב הסיכויים שחוסר השבחים שלך גרם לעובד להרגיש לא מוערך. במקום זאת, מתן דברי שבח והערכה פשוטים יניעו את העובד לשמור ואף להגביר את מיומנותו.

4) הגדר מטרות.

מטרה היא תוצאה שמישהו מצפה להשיג בהצלחה בפרק זמן מוגדר. צור רשימה של יעדים שעובד או החברה הכללית יכולים להשיג באופן סביר. בחר מקום להציג את המטרות.

דוגמה: למרות שיישמת רשימה של יעדים, אתה שם לב שהעובדים לא בדיוק מתמודדים איתם. למרות שאתה עשוי לחשוב שיצירה ותלייה של הרשימה מספיקים, ייתכן שהחמצת אלמנט אחד מכריע: ציר זמן. כאשר העובד יודע מתי בדיוק אתה מצפה שהמטרה תושג, הוא יקבל מוטיבציה לעמוד במועד מסוים.

קשור: איך למצוא את התשוקה שלך ולהשתמש בה כדי לשמור על מוטיבציה

5) הצג ביטחון עצמי.

הראה שאתה סומך על העובדים שלך כדי לקבל את ההחלטות הנכונות לרווחה הכללית של החברה. במידה מסוימת, אפשרו לעובד להיות יצירתי במשימות העבודה שלו.

דוגמה: אתה יוצר רשימה של משימות עבודה ספציפיות שעובד יבצע. עם זאת, אתה שם לב שהעובד אינו מתפקד כמיטב יכולתו. להשרות אמון בעובד על ידי מתן גמישות ויצירתיות מסוימת במשימות. במקום פשוט להשלים את המשימה, הם ינסו ללכת מעל ומעבר.

אמנם ישנן דרכים רבות להניע את העובדים שלך, אך חמשת העצות הפשוטות הללו יכולות ליצור אווירת עבודה מעוררת מוטיבציה מבלי לדרוש ממך הרבה זמן או כסף.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.