סם בנקמן-פריד מועבר לארה"ב, חותם על מסמכים משפטיים

על פי הדיווחים, מייסד FTX חתם על מסמכי הסגרה, מה שמקרב אותו צעד נוסף לחזרה לאדמת ארה"ב.

סם בנקמן-פריד, המייסד של בורסת המטבעות הקריפטו פושטת הרגל FTX, חתם על מסמכים ב-20 בדצמבר שיימסרו בקרוב לסוכני הבולשת הפדרלית (FBI) וטס לארצות הברית כדי לעמוד לדין פלילי.

המהלך שהיה צפוי, שכן דווח שבנקמן-פריד הסכים באופן עקרוני ב-19 בדצמבר להסגרה לארה"ב, למרות דיווחים קודמים שהצביעו על כך שהוא רוצה לראות קודם את כתב האישום נגדו.

חדשות ABC  דיווחו  שבנקמן-פריד חתם על מסמכי הסגרה ב-20 בדצמבר, תוך ציטוט של נציב התיקונים בפועל של איי בהאמה, דואן קליר.

דו"ח מ -20 בדצמבר מבלומברג צוטט את קליר שאמר כי מייסד הבורסה חתם על מסמכי כניעה ב-20 בדצמבר, והיה אמור ב-21 בדצמבר לחתום על סט מסמכים נוסף שמוותר על זכויותיו להילחם בהסגרה, מה שעלול לראות אותו ב-21 בדצמבר. טיסה לכיוון ארה"ב באותו יום. 

לאחר החתימה על המסמך הסופי, בנקמן-פריד צפוי להיות מורחק על ידי סוכני ה-FBI לנמל תעופה פרטי ולעבור לארה"ב בטיסה פרטית, שם הוא עומד בפני שמונה סעיפי אישום בכתב אישום של התובע האמריקאי למחוז הדרום של ניו יורק.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח  ב-20 בדצמבר כי הצוות המשפטי של בנקמן-פריד נמצא כעת בדיון עם התובעים הפדרליים כדי לאפשר לו להשתחרר בערבות כאשר הוא יוסגר לארצות הברית. 

ההסכם ידרוש אישור מהשופט הפדרלי המפקח על התיק של SBF, ויכול לכלול "תנאים מגבילים ביותר" כגון מעצר בית וניטור אלקטרוני, על פי אנשים בעלי ידע בנושא.

הוא עומד בפני אישומים ממשרד המשפטים הנוגעים להונאת רשתות, קשירת קשר לביצוע הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע העברה, הונאת סחורות וניירות ערך והפרות מימון קמפיינים.

ההאשמות גורמות לעונש מרבי של 115 שנות מאסר אם יורשע בכל הסעיפים.

מייסד FTX עומד בפני אישומים נוספים מהוועדה למסחר בחוזים עתידיים על סחורות ומרשות ניירות ערך בגין הפרת חוקי סחורות  והונאת  משקיעים לכאורה .

קשור: משפחתו של סם בנמן-פריד מבקשת עבורו ארוחות טבעוניות בכלא בהאמה

לא בבית חולים 

בינתיים, בפוסט באינסטגרם ב-20 בדצמבר מאת כלי התקשורת המקומיים Bahamas Press, שטען שבנקמן-פריד "הובהל" לבית החולים מהכלא.

הכתב הפיננסי של הניו יורק טיימס, רוב קופלנד, צייץ בטוויטר שדיבר עם מנהל הכלא, שאמר שמייסד הבורסה אכל ארוחת צהריים במפרץ הרפואי ושהשמועה שקרית.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.