כורה ביטקוין מסתורי הציג את החתימה העתיקה ביותר מינואר 2009.

בתשובה לשאלה 'מי הכורה הוותיק ביותר?' חבר אנונימי שיתף חתימה שראשיתה בינואר 2009, שבוע בלבד לאחר שהביטקוין נוצר.

פורומים מקוונים הם חלק בלתי נפרד מסיפור המקור של ביטקוין, שבו סאטושי נקמוטו ותורמים מוקדמים שיתפו פעולה כדי לדון וליצור מערכת פיננסית משבשת מאפס. אחד הפורומים הוותיקים ביותר של ביטקוין – bitcointalk.org – עדיין משמר דיונים היסטוריים סביב יצירת הביטקוין לוגו ומערכת התשלומים.

חבר סקרן בפורום bitcointalk.org ביקש לאחרונה לזהות כורי ביטקוין מהימים הראשונים. להפתעתם, חבר אנונימי שיתף חתימה שראשיתה בינואר 2009, שבוע בלבד לאחר שהביטקוין נוצר.

"אולי OP מזמינה את סאטושי?" חקר חבר אחר לאחר שאישר את הלגיטימיות של "החתימה העתיקה ביותר" שנמצאה עד כה. בנוסף לתעלומה, החתימה פורסמה על ידי חשבון חדש שנוצר ב-26 בנובמבר 2022, תחת שם העט OneSignature.

היסטוריית החשבונות של OneSign אינה מראה מעורבות אחרת בפורום, ובכך מאשרת כי הכוונה ליצירתו הייתה רק להשוויץ בהודעה החתומה הוותיקה ביותר. חפירה עמוקה יותר לתוך שם המשתמש מציגה חשבון טוויטר מוגן, שנוצר עוד באוקטובר 2009.

קשור: 179 אלף ביטקוין עזבו את הבורסות ב-30 הימים האחרונים; האם הגיע הזמן לקנות את הנמוך?

אתר החדשות הבינלאומי קוינטלגרף אישר כי הכתובת ששימשה את הכרזה המסתורית אינה מאוזנת. חשיפת החתימה שראשיתה בתקופת ראשית הביטקוין מאשרת שהאנשים המעורבים בבניית מורשת הביטקוין עוקבים מקרוב אחר המערכת האקולוגית תוך הזנת סקרנותו של הציבור הרחב מעת לעת.

למרות המכשולים הרגולטוריים שנמשכו עשור והשווקים הדוביים הממושכים, הביטקוין הצליח תמיד לעלות על העליונה. עם זאת, ירידת מחירי הביטקוין הוסיפה לחץ למערכת האקולוגית של הכרייה.

ההכנסות מכריית ביטקוין במונחי דולר ארה"ב נמצאות כעת בשפל של שנתיים, עד ל-11.67 מיליון דולר, מספר שנראה לאחרונה ב-2 בנובמבר 2020.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.