למה אילון מאסק מחק את חשבון הטוויטר של קניה ווסט? זאת הסיבה

קניה ווסט, השמיע הצהרות וציוצים אנטישמיים, ועורר מחלוקות, שבעקבותיהן אילון מאסק מחק את חשבון הטוויטר של יה.

אילון מאסק השעה את חשבון הטוויטר של הראפר האמריקאי יה (שנודע בעבר בשם קניה ווסט). הוא הפר את כלל ההסתה לאלימות של טוויטר. על פי הכללים של טוויטר, אף אחד לא יכול לשים שום דבר שיכול להוביל לשיבוש השלום בקרב הציבור הרחב או לפגוע ברגשות. התמיכה בנאצים הובילה לביקורת חריפה על קניה.

הערות אנטישמיות ש- יה השמיע בטוויטר של מאסק

במהלך שידור של שעה ארוכה עם אלכס ג'ונס, יה הביע את אהבתו ל"נאצים". הוא הביע את הערצתו באומרו שהוא אוהב את היטלר.

הוא הופיע בצורה יוצאת דופן בתוכניתו של ג'ונס וכיסה את פניו במסכה שחורה בזמן שהוא התרעם והתלהב מהחטא, הפורנוגרפיה והשטן. למרות שג'ונס הציג את הנקודות שלו על נאצים, יה המשיך ואמר שיש דברים טובים על היטלר, וציין שהוא בנה כבישים מהירים, הציג את המיקרופון שבו השתמש כזמר, והיטלר הביא ערך לדברים. הוא חזר והדגיש שהוא אוהב את היטלר ואת הנאצים.

הוא גם צייץ תמונה של הלוגו הנאצי, עם ההאשטאג #LOVESPEECH והכיתוב Ye Loves Everyone.

ההשבה, מהלך שגוי?

חשבונו של ווסט הושעה בעבר בטוויטר בגין ציוצים אנטישמיים. מאז, מאסק השתלט על טוויטר הוא החזיר את חשבונו על ידי ציוץ, "אל תהרוג את מה שאתה שונא, שמור את מה שאתה אוהב".

יה הכריז לאחרונה על ההתמודדות לנשיאות 2024 על ידי פרסום הסרטון שלו של לוגו הקמפיין יחד עם Ye 24. הוא גרף 70,000 קולות בלבד בבחירות האחרונות לנשיאות ב-2020.

קשור: כמה כסף שווה הראפר המפיק והיזם קניה ווסט

מחלוקות סביב יה

יה מעורר לאחרונה מחלוקות גדולות שמובילות למותגים שונים להתנתק ממנו. בעת שהשתתף בשבוע האופנה בפריז השנה הוא לבש חולצת טריקו עם הדפסים של "White Lives Matter", ששימשה את תומכי העליונות הלבנה כאשר תנועת Black Lives Matter הייתה בעיצומה.

על פי דיווח של מגזין הרולינג סטונז, יה השתמש בפורנו*, בריונות ומשחקי חשיבה כדי ליצור סביבה רעילה בקרב עובדי אדידס שעבדו עבור מותג נעלי Yeezy שלו.

מותגים פופולריים כמו בלנסיאגה, אדידס וגאפ ניתקו את קשריהם עם יה בגלל ההערות השנוייות במחלוקת.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.