סם בנקמן-פריד עדיין נואם באירועים והקהילה זועמת

מנכ”ל FTX לשעבר אמר שהוא ידבר בכנס של הניו יורק טיימס.

מנכ”ל FTX לשעבר, סם בנקמן-פריד, שוב משך את זעמה של קהילת הקריפטו – הפעם על הופעתו המתוכננת בכנס הקרוב בניו יורק ב-30 בנובמבר.

חברים קולניים בטוויטר קריפטו תהו מדוע המנכ”ל לשעבר שלהבורסה שפשטה את הרגל ממשיך להסתובב חופשי בהתחשב באירועים בחודש האחרון.

בפוסט שפרסם בטוויטר ב-23 בנובמבר, הודיע בנקמן-פריד כי ישוחח עם עיתונאי הניו יורק טיימס אנדרו סורקין בפסגת DealBook “ביום רביעי הבא”.

הידיעה אושרה בפומבי על ידי סורקין, שאמר: “יש הרבה שאלות חשובות שצריך לשאול ולענות עליהן. שום דבר אינו מחוץ לתחום”.

בעקבות קריסת ה-FTX, היו בקהילה שתהו אם בנקמן-פריד יכבד את ההתקשרויות שלו בכנס, כולל זו שלו בפסגת DealBook.

דובר מטעם הניו יורק טיימס אמר כי בנקמן-פריד הוזמן לפסגת DealBook לפני מספר חודשים – הרבה לפני התרסקות ה-FTX – וכי הוא ככל הנראה ישתתף בראיון באופן וירטואלי מאיי הבהאמה, וציין:

“הזמנו את מר בנקמן-פריד להתראיין בפסגה לפני מספר חודשים. בשלב זה, אנו מצפים שמר בנקמן-פריד ישתתף בראיון מאיי הבהאמה”.

על פי דו”ח של Gawker מ-11 בנובמבר, בנקמן-פריד היה רשום בעבר בדף הדובר כ-“C.E.O, FTX”. עם זאת, דף הדובר מראה כעת שהכותרת שלו עודכנה מאז ל”מייסד, FTX”, – מה שמשקף את התפטרותו מהתפקיד מאז הגשת פשיטת הרגל של FTX.

קהילת טוויטר קריפטו מגיבה

חלק מחברי קהילת הקריפטו לא התייחסו יפה לחדשות, עם הערות כי בנקמן-פריד צריך להיות במעצר במקום לדבר בחופשיות בכנסים.

התובע הכללי של ארה”ב, ג’ון דיטון, ומייסד Crypto Law, העירו בפני 229,300 עוקביו בטוויטר כי אם רשויות אכיפת החוק בארה”ב לא יעצרו ויעמידו לדין את בנקמן-פריד – שנמצא כיום באיי הבהאמה – בעבירות הונאה וגניבה אם ייכנס לארה”ב בשבוע הבא, אזי מערכת המשפט “נפגעה”.

אשת התקשורת הבריטית ותומכת הביטקוין לאיה היילפרן אמרה ל-328,200 עוקביה בטוויטר כי “זה מגעיל” שבנקמן-פריד תדבר על הבמה ובמקום זאת לא מוחזקת במעצר.

ריאן אדמס, מייסד חברת ההשקעות Mythos Capital and Bankless, לקח את הדברים צעד אחד קדימה והשווה ביןמעצרו ומעצרו בן שלושת החודשים של אלכסיי פרצב – מפתח הליבה מאחורי טורנדו קאש שכעת מוטל עליו סנקציות אמריקאיות – לבין התנהלותו הבלתי נתפסת של בנקמן-פריד, שעדיין לא נחקרה.

בינתיים, יו”ר Real Bedford FC ותומך הביטקוין פיטר מקורמק התבדחו כי בנקמן-פריד יקבל “פרס נובל בקצב הזה”.

קשור: FTX קרסה – מה השלב הבא של ביטקוין, אלטים וקריפטו בכלל?

הניו יורק טיימס ספג לאחרונה ביקורת מקהילת הקריפטו על כך שכתב “מאמר נפוח על SBF”, שנראה כאילו הוא רק מצחצח את ההונאה והפשעים לכאורה של בנקמן-פריד, ובמקום זאת התמקד בשאלה אם הוא ישן מספיק.

באשר למקום הימצאו הנוכחי של בנקמן-פריד, קריפטו עריסה פרסמה תמונות ל-66,900 עוקביה בטוויטר ב-23 בנובמבר של מה שנראה כבנקמן-פריד אוכל ארוחה עם אמו וכמה אחרים בפנטהאוז שלו באיי הבהאמה.

ב-23 בנובמבר, התובע הכללי של ארצות הברית מריק גרלנד, עוזרו של מריק קנת’ פוליט והסנאטורים אליזבת וורן ושלדון וייטהאוס ביקשו ממשרד המשפטים האמריקאי לפתוח בחקירה מקיפה בנוגע לתפקידם של בנקמן-פריד ובכירים אחרים ב-FTX בקריסת FTX.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X