מדד הביטקוין: 'פחד קיצוני' אוחז בשוק כאשר BTC סביב ה-16,000 דולר

הפעם האחרונה ש"מדד הפחד (Fear) ותאוות הבצע (greed)" הגיע לפחד קיצוני היה ביוני, כאשר הביטקוין צנח מ-30 אלף דולר ל-19 אלף דולר.

"מדד הפחד ותאוות הבצע" של הביטקוין הגיע ל"פחד קיצוני" ביום חמישי, חג ההודיה, לאחר ש-BTC צנח מתחת לקו ה-16,000 דולר. מדד הפחד הגיע לשווי של 22 ועשוי לצנוח עוד יותר בימים הקרובים.

המצוין הצביע על כך שגם המשקיעים הקמעונאיים וגם המשקיעים המוסדיים מתרחקים מהשווקים מחשש להתרסקות נוספת. הפעם האחרונה ש"מדד הפחד ותאוות הבצע" הגיע לפחד קיצוני הייתה ביוני, כאשר הביטקוין צנח מ-30 אלף דולר ל-19 אלף דולר תוך פחות משבועיים במהלך ההתרסקות.

הביטקוין נמצא רק בסחרור כלפי מטה והגיע לאותן רמות חמישה חודשים מאוחר יותר בנובמבר. השווקים התאוששו מעט באוגוסט אך צנחו שוב בשל גורמים מקרו-כלכליים גלובליים.

משבר פשיטת הרגל של FTX ואלמדה דחף את BTC אל מתחת לרמות של 16,000 דולר החודש והגיע למדד של "פחד קיצוני". סאגת FTX עדיין לא הסתיימה והבורסה פושטת הרגל עלולה לזרוק עוד הפתעות שיכולות לדחוף את BTC עוד יותר.

מדד הפחד (Fear) הקיצוני של ביטקוין: הזדמנות קנייה נכונה?

משקיע אייס וורן באפט אמר פעם באופן מפורסם "היו מפחדים כשאחרים חמדנים וחמדניים כשאחרים מפחדים". נכון שהזדמנות הקנייה הטובה ביותר היא כאשר אחרים חוששים ומתרחקים מהשווקים. עם זאת, נראה כי העיתוי לכך אינו מתאים מכיוון שהשווקים עדיין לא ירדו לטמיון.

קשור: מי זאת המחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין?

ביטקוין במחיר של 16,000 דולר נחשב ליקר במהלך השווקים הדוביים למרות שמחירו היה רווחי בשפל של נובמבר 2020. השווקים צפויים לעמוד בפני תיקונים נוספים והחברות המובילות מצטמצמות מחשש למיתון.

עכשיו זה לא הזמן הנכון להישאר 'חמדן' מכיוון שהביטקוין עדיין לא ירד לטמיון. מומלץ להתרחק מכיוון שהשווקים נמצאים כעת במדרון חלקלק שעלול לפנות דרומה.

בזמן הכתיבה, הביטקוין נסחר במחיר של 16,691 דולר והוא עולה קצת יותר מ-1% במסחר היומי של 24 שעות. BTC יורדת ב-75.8% משיא כל הזמנים של 69,044 דולר, אליו הגיעה בנובמבר אשתקד.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.