ג'ו ביידן דוחף לרגולציה בינלאומית מחמירה יותר בתחום הקריפטו

בעקבות הכישלון ב-FTX, דווח כי הרגולטורים העולמיים נמצאים בשיחות ליישום תקנות הקריפטו העולמיות.

FTX, ענקית מטבעות קריפטוגרפיים קרסה לקרקע. בשל ניצול לרעה של כספים וגורמים אחרים, האימפריה של מיליארד דולר התפוררה. סם בנקמן-פריד הציג לציבור ייצוג חזק ביותר של FTX. האמת, לעומת זאת, הייתה רחוקה ממה שהעולם החיצון היה עד לו.

בעקבות הכישלון ב-FTX, דווח כי הרגולטורים העולמיים נמצאים בשיחות ליישום תקנות הקריפטו העולמיות. אדוות הנפילה של ה-FTX השפיעו גם על כל שוק הקריפטו מבחינת תמחור ואמון המשקיעים.

כדי למנוע תקרית נוספת דמוית FTX ולהגן על משקיעים וגופים אחרים, הנשיא ביידן התבטא על דעותיו על מגזר המטבעות הקריפטוגרפיים.

ג'ו ביידן הביע את דעתו לאחר הפגישה בבאלי

"זה קריטי לבנות מודעות ציבורית לסיכונים, לחזק את התוצאות הרגולטוריות ולתמוך במגרש משחקים מאוזן תוך רתימת היתרונות של חדשנות", הזכירו ג'ו ביידן ומנהיגי ה-G-20 בהצהרה לאחר הפגישה בבאלי.

המועצה ליציבות פיננסית הציעה מוקדם יותר להטיל כללים נוקשים על מטבעות קריפטוגרפיים בדומה למימון מסורתי. מנהיגי ה-G-20 בירכו על ההצעה ליישם מסגרת בינלאומית מקיפה לתקנות פעילות במטבעות קריפטוגרפיים.

עוד צוין בהודעה כי "… כדי להבטיח שהמערכת האקולוגית של נכסי הקריפטו, כולל מה שמכונה מטבעות יציבים [מסורתיים הנגועים במטבע], מנוטרת באופן הדוק וכפופה לרגולציה, ניהול ופיקוח חזקים כדי למתן סיכונים פוטנציאליים ליציבות הפיננסית".

המנהיגים גם הסכימו לקבל בברכה עקביות בינלאומית בגישות רגולטוריות ופיקוחיות לפעילויות ושווקים הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.