FTX קרסה – מה השלב הבא של ביטקוין, אלטים וקריפטו בכלל?

FTX נעלמה, ונראה שפלטפורמות קריפטו מרכזיות רבות ייפלו איתה. אבל האם יש תחתית לכל זה?

2022 הייתה שנה קשה לקריפטו, ונובמבר היה קשה במיוחד למשקיעים ולסוחרים כאחד.

למרות שזה היה כואב מאוד עבור רבים, הנפילה של FTX וההדבקה שבאה בעקבותיו שמאיימת למשוך בורסות קריפטו מרכזיות אחרות למטה עם זה יכול להיות חיובי בטווח הארוך.

מה שאנשים למדו, אם כי בצורה הקשה ביותר האפשרית, הוא שהבורסות ניהלו בנקים דמויי רזרבה חלקית כדי לממן השקעות ספקולטיביות וממונפות משלהן בתמורה למתן תשואה “מובטחת” למשתמשים.

איפשהו מעבר לטוויטר הקריפטו, המשפט “אם אתה לא יודע מאיפה התשואה מגיעה, אתה התשואה!” מרחפת סביב כל הזמן.

זה היה נכון גם לגבי מימון מבוזר (DeFi), וזה הוכח כנכון גם לגבי בורסות ופלטפורמות קריפטו ריכוזיות.

מי היה יודע שכמה ריצות בנקאיות לא מתוזמנות היו מושכות את כל בית הקלפים על ידי הוכחה שבעוד שלבורסות יש הכנסות גבוהות וטונות של אסימונים על הספרים שלהן, רבות מהן אינן מסוגלות לחלוטין להיענות לבקשות משיכה של משתמשים?

הם לקחו את המטבעות שלך וביטחינו אותם כדי לממן הימורים ספקולטיביים מאוד.

הם נעלו את המטבעות שלך בפלטפורמות DeFi מרכזיות כדי להרוויח תשואה, שאת חלקן הם הבטיחו לחלוק איתך.

הם הכניסו את כספי המשתמשים, יחד עם עתודות משלהם, לנכסים נזילים שקשה היה להמיר למטבעות יציבים, ביטקוין ואתריום כאשר לקוחות ומשתמשי פלטפורמה רצו לגשת לכספים שלהם.

לא המפתחות שלך, לא המטבעות שלך.

מעולם לא צלצל הביטוי נכון יותר.

בואו נחקור כמה דברים שקורים בשוק הקריפטו השבוע.

המשקיעים משכו מספר שיא של מטבעות מהבורסות למשמורת עצמית

כפי שדווח מוקדם יותר השבוע, משקיעי קריפטו משכו בפאניקה כמויות שיא של ביטקוין, אתריום ומטבעות יציבים מהבורסות.

דיווח נפרד הצביע על עלייה חדה במכירות ארנק חומרה כאשר המשקיעים הבינו את החשיבות של משמורת עצמית על תיקי ההשקעות שלהם.

אם מספר חדלות הפירעון והודעות “השהיה זמנית של הפקדות ומשיכות” ימשיכו לצוץ בשבועות הקרובים, נראה סביר כי מגמה זו של מטבעות עוזבים בורסות וקופצים לארנקי חומרה תימשך.

DEXs ו-DeFi ראו עלייה בהכנסות, אולי סימן לבאות

ד’ווח כי גם על העלייה בפעילות החליפין המבוזרת (DEX) והזרימה ל-DeFi המתרחשת במקביל לתזרימי השיא מהבורסות. לאחר אירועי השבועיים האחרונים, האמון בבורסות מרכזיות ובחברות קריפטו עלול להישבר, והגל הנוכחי והבא של משקיעי קריפטו יכול לאמץ את פרוטוקולי DEX ו-DeFi הממוקדים יותר ב-Web3.

כמובן, מה ש-DeFi ו-DEXs צריכים הם מסגרת ותהליכים שקופים יותר שמבטיחים שכספי המשתמשים בטוחים ומשמשים “כראוי”.

זרימה קבועה של חדשות רעות יכולה להוות הזדמנות נחמדה

נכון לעכשיו, המחיר של אתריום נראה מעט רך מבחינת ניתוח טכני, והחדשות האחרונות על גנב FTX שמחזיק בעמדת הספוט ה-31 בגודלה באתר, בתוספת חששות מפני צנזורה, ריכוזיות, אכיפת משרד הפיקוח על נכסים זרים של ארצות הברית על “לווייתן” זה ופרוטוקולים אחרים מבוססי את’ריום שיש להם קרבה לחשיפה או פשיטת רגל ל-FTX ולאלמדה יכולים לעורר קצת FUD שמשפיע על פעולת המחיר של האלטים.

חוסר הוודאות לגבי מועד השדרוג בשנחאי וחששות המשקיעים לגבי המועד שבו ניתן יהיה למשוך מטבעות גנוזים הם גם שיחות מעניינות שעלולות להפוך את הסנטימנט לטווח קצר נגד אתריום.

קשור: מדוע 53 אלף ביטקוין נסוגו מ- בינאנס היום?

התזה היא די פשוטה. ETH החזיקה תמיכה סביב 1,200-1,300 דולר די טוב במהלך כל החודשים הקודמים של התפתחויות שוק דוביות, אך האם האתגרים הפוטנציאליים שהוזכרו לעיל יובילו למבחן הרמה שוב?

סטאקרים הם למעשה ספוט לונג ומרוויחים תשואה, כך שבנקודה זו, פתיחת פוזיציית שורט ברמה נמוכה עם לקיחת הזמנות רווחים ב-700-600 דולר עשויה להיות מתגמלת.

ניוזלטר זה נכתב על ידי ביג סמוקי, מחבר הספר “תת-סטאק האפיפיור הצנוע” ומחבר ניוזלטר הקריפטו. בכל יום שישי, ביג סמוקי יכתוב תובנות שוק, מגמות כיצד לבצע, ניתוחים ומחקרים מוקדמים על מגמות פוטנציאליות מתפתחות בשוק הקריפטו.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X