אל סלבדור נרכוש ביטקוין אחד כל יום החל ממחר

ההחלטה של אל סלבדור לקנות ביטקוין אחד מדי יום מגיעה בתקופה שבה המדינה עוברת אי ודאות פיננסית.

בהתפתחות האחרונה, אל סלבדור נאיב בוקלה הודיע כי הם יחדשו את רכישות הביטקוין שלהם שוב. בציוץ האחרון שלו כתב הנשיא נאיב בוקלה: "אנחנו קונים ביטקוין אחד כל יום החל ממחר". עם זאת, הוא לא הציע כמה זמן הם ימשיכו עם תוכנית הקנייה הזו.

חוק הביטקוין של אל סלבדור נכנס לתוקף בשנה שעברה ב-7 בספטמבר 2021. עם זאת, המדינה רכשה ביטקוין בשווי של כמעט 375 מיליון דולר, ועמדה על יותר מ-60 מיליון דולר בהפסדי נייר לא ממומשים.

הנשיא נאיב בוקלה היה התומך הגדול ביותר בביטקוין ומאמין שהקריפטו יהיה טוב לבריאות הפיננסית של המדינה. יתר על כן, הוא הלך נגד כל הסיכויים להימור הביטקוין שלהם למרות אזהרות חוזרות ונשנות של קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי לסגת מהימור הביטקוין שלהם.

ירידת מחירי ה-BTC בשנה שעברה הייתה ללא ספק מכה קטלנית עבור אל סלבדור. גם התגלגלות פרשת ה-FTX בשבוע האחרון הכניסה את BTC ללחץ מכירות עצום. אבל נראה שהנשיא נאיב בוקלה צבר מספיק ביטחון כדי לקחת הימור ארוך טווח על רכישות ביטקוין טריות.

אל סלבדור וציר סין

בנוסף לרכישת ביטקוין, הנשיא נאיב בוקלה עובד על יצירת תשתית שלמה של כלכלת ביטקוין. הוא גם שיתף בתוכניות של אג"ח הר געש ביטקוין צף והקמת עיר ביטקוין שעדיין לא התממשה.

בעוד הנשיא בוקלה הסתמך על אג"ח הר געש הנקובות בביטקוין כדי לשלם את החוב הלאומי שלהן, הדברים לא התהפכו לטובתו עד כה. לואיס ממברניו, כלכלן מסלבדור אמר:

קשור: מי זאת המחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין?

"אם בוקלה חלם שהוא יכול ליצור כלכלה פוליטית אחרת וחדשנית, בניגוד לעצת קרן המטבע הבינלאומית, החלום הזה נכשל. אין חלופות קלות, אין קיצורי דרך".

בשל תוכניות הביטקוין השאפתניות שלה, כל סוכנות דירוג בכירה הורידה את קו האשראי של אל סלבדור. סוכנות הדירוג פיץ' צופה כי המדינה עלולה לפרוע את החוב שלה בינואר הקרוב. מצד שני, מיתון מתקרב, אינפלציה גואה והמצב הפיסקלי המחריף צפויים לפגוע עוד יותר בכלכלת המדינה.

הכלכלן ממברניו אמר כי אל סלבדור עלולה ליפול לציר הפיננסי של סין ולבקש ממנה מימון חוב. "זה ייצג שינוי מוחלט של מדיניות החוץ של אל סלבדור",אמר.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.