הביטקוין (BTC) מגיע לשפל חדש ב-2022 על רקע חיסולים חזקים

על רקע קריסת ה-FTX, נתונים ברשת מראים כי מספר רב של ביטקוין נע מחוץ לבורסות. האלטים מתמודדים עם התרסקות מחירים קשה.

קריסת בורסת הקריפטו FTX שימשה מכה אדירה לכל מרחב הקריפטו. שוק הקריפטו הרחב יותר שוב מוכר לחץ כאשר הביטקוין מטביע ביותר מ-5% ומחליק מתחת ל-16,000 דולר לראשונה מזה שנתיים.

כתוצאה מכך, ה-BTC נגע בשפל חדש של 2022 ונסחר הבוקר במחיר של 15,970 דולר עם שווי שוק של 306 מיליארד דולר. במהלך השבוע האחרון, שוק הקריפטו הרחב יותר איבד יותר מ-200 מיליארד דולר. נתונים בשרשרת של Coinglass מראים כי נזילות השוק התייבשה די מהר לאחרונה, מה שעלול להיות עניין של דאגה בהמשך.

על רקע הקריסה האחרונה של בורסת הקריפטו FTX, אמון המשתמשים בפלטפורמות מרכזיות ירד מאוד. יתרת ה-BTC הכוללת בבורסות ירדה לרמה הנמוכה ביותר מאז 2018 אל מתחת ל-2.3 מיליון. מצטט נתונים מ-Glassnode, מדווחת המכללה ברשת:

80.8k BTC עזבו את הבורסות במהלך 4 הימים האחרונים. אנשים בבירור מורידים את ה- BTC שלהם מהבורסות כדי למזער את הסיכון של צד נגדי. נתוני חליפין לטווח קצר יכולים להשתנות. אני מתאר לעצמי שמגמה זו תימשך ככל שיותר אנשים ייקחו משמורת על הנכס ויימנעו מאמון בצד שלישי.

סולנה סובלת הכי הרבה עם קריסת FTX

קונצרן האחות של FTX, Alameda Research, מוכרת את אחזקותיה בסולנה (SOL) בכמויות אדירות מאז פרוץ המשבר. כתוצאה מכך, המתחרה של את’ריום תיקן הכי הרבה מבין כל האלטים שקרסו ביותר מ-60% בשבוע אחד.

נכון לזמן הכתיבה, SOL נסחרת בירידה נוספת של 13% ונסחרת במחיר של 12.59 דולר עם שווי שוק של 4.5 מיליארד דולר. דו”ח של בלומברג מציין:

קשור: מי זאת המחזיקה השנייה בגודלה בביטקוין?

“אסימונים שהונפקו על ידי Serum, מרכז תשתית נזילות שנבנה על ידי FTX ומשמש את עושי השוק ופרוטוקולי ההלוואות בסולנה, צנחו ביותר מ-23% ביום ראשון לבדו. מפתחים שהוצמדו לסרום פיצלו את הקוד של הפרויקט במה שמכונה מזלג על רקע חשש שמפתח שדרוג השולט בתוכנית עלול להיפגע”, אמר דובר מטעם סולנה.

נכון לזמן הכתיבת, האלטים עומדים בפני תיקון עמוק יותר. דוג’קוין (DOGE) זינק ב-10% ופוליגון (MATIC) זינק בכמעט 13%. אתריום (ETH) יורד ב-7% וחוזר אל מתחת ל-1,200 דולר.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X