ביטקוין לעומת את'ריום: מה כדאי להשקיע ב-2022-23?

בעוד חורף הקריפטו בעיצומו, המשקיעים צריכים להסתכל קדימה לעתיד ולפוטנציאל של BTC ו-ETH ולהשקיע בחוכמה.

איזו השקעה טובה יותר, ביטקוין או את'ריום?: הדיון הזה נמשך כבר הרבה מאוד זמן. אבל יש דברים מסוימים שאתה צריך לזכור לפני הערכה של כל אחד מהם.

ההבחנה העיקרית בין ביטקוין לאת'ריום היא מקרי השימוש שלהם בהתאמה. במילים פשוטות, ביטקוין נחשב כמאגר של ערך, אך את'ריום מאפשר חוזים חכמים ועסקאות פיננסיות מאובטחות.

למרות שאת'ריום היה אמור להיות השלמה לביטקוין, הוא הפך במקום זאת למתחרה. ביטקוין סימן את הופעתו של סוג חדש של מטבע דיגיטלי הפועל באופן עצמאי מכל ממשלה או ארגון.

חשוב לציין כי ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי, ואילו את'ריום הוא פלטפורמה.

העתיד של אתריום וביטקוין

ההבדל האחרון בין ביטקוין לאת'ריום הגיע עם השלמת "המיזוג" של את'ריום באמצע ספטמבר. שני המטבעות הקריפטוגרפיים השתמשו בעבר בתהליך הוכחת העבודה (PoW) כדי לאמת עסקאות ולהגן על הבלוקצ'יין. למרות שביטקוין עדיין נמצא ב- PoW, המיזוג המיוחל של את'ריום העביר את הרשת לתהליך הוכחת החזקה (PoS).

צריכת האנרגיה של רשת את'ריום צפויה להתכווץ ביותר מ-99% כתוצאה ממעבר ה-PoS. אחת הביקורות החמורות ביותר שהופנו נגד מטבעות קריפטוגרפיים באופן כללי הייתה טביעת הרגל הפחמנית העצומה ודרישת האנרגיה הגבוהה שלו, ש-ETH התייחסה אליה כעת ישירות אך ביטקוין לא.

המשקיעים צריכים לזכור שהמעבר ממערכת מורשת אחת לאחרת הוא תהליך מאתגר, ועליהם לצפות לכמה מהמורות בדרך.

לדברי מומחים, שלושה דברים יקרו כתוצאה מהמעבר: המיזוג יוריד את כמות האתר החדש שנוצר מדי שנה בכ-70% עד 75%, יפחית את פליטות הפחמן של את'ריום ב-99% או יותר, ויהפוך את המטבע הקריפטוגרפי למושך יותר למשקיעים שמודאגים מהיבטים סביבתיים, חברתיים וממשלתיים, או ESG. זה עלול להוביל לזרימה של כסף מוסדי לאקוסיסטם של את'ריום.

מצד שני, מומחים ממשיכים לחזות שהביטקוין יגיע ל-100 אלף דולר – וזה עניין של מתי, לא אם. בראש ובראשונה, הוא מוגבל בכמות, ולכן ערכו יעלה עם הזמן. סביר להניח שהביטקוין יראה תנודתיות בטווח הקצר וצמיחה ארוכת טווח.

זה שימושי כי זה מטפל בשני חששות עיקריים עם המערכת האקולוגית הפיננסית הקיימת: חוסר אמון וחוסר נגישות. זוהי רשת מבוזרת המאפשרת לאנשים לסחור בערך ברחבי העולם ללא צורך ברשות רגולטורית או מתווך פיננסי. כל מה שאתה צריך זה קישוריות לאינטרנט ומחשב או טלפון חכם.

קשור: 9 שנים לאחר כספומט הביטקוין הראשון, ישנם כעת 38,804 ברחבי העולם

מסקנה:

הביטקוין ואת'ריום צנחו ביותר ממחצית מאז שיאי כל הזמנים שלהם בסוף 2021. בעוד החורף של הקריפטו בעיצומו, זה עשוי להיות זמן מצוין להשקיע בחוכמה בסוג הנכסים הזה.

מבחינה מעשית, המשקיעים צריכים לבנות תיק השקעות מגוון היטב. ביטקוין ואת'ריום צריכים להיות חלק מתיק כזה.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.