אילון מאסק עומד בפני תביעה ייצוגית בגין פיטורי עובדי טוויטר

טוויטר מתמודדת עם תביעה ייצוגית בגין החלטת הפיטורים ההמוניים של אילון מאסק ואי מתן ימי הודעה מוקדמת מספיקים.

תביעה ייצוגית הוגשה נגד טוויטר בעקבות החלטתו של אילון מאסק לפטר 3,700 עובדים. על פי התביעה שהוגשה בבית משפט פדרלי בסן פרנסיסקו, עובדי טוויטר לא קיבלו הודעה מוקדמת וקיבלו הודעה על הפיטורים במייל אתמול. העובדים טוענים שטוויטר הפרה את החוק הפדרלי ואת החוק בקליפורניה.

טוויטר תבעה פיטורים המוניים ללא הודעה מוקדמת

תוכניתו של אילון מאסק לפטר מחצית מעובדי טוויטר נפגעה מתביעה ייצוגית, כך דיווחה בלומברג ב-4 בנובמבר. התביעה טוענת כי טוויטר הפרה את חוק ההתראה על התאמה והסבה של עובדים (WARN). על פי חוק ההודעה על התאמה והסבה של עובדים, חברות גדולות מוגבלות מלבצע פיטורים המוניים ללא מתן הודעה מוקדמת של 60 יום לפחות.

חוק WARN חל על כל החברות עם לפחות 75 עובדים. זה דורש מחברות לתת הודעה מוקדמת של 60 יום לעובדים במקרה של פיטורים המוניים. מעסיקים המפרים את החוק צפויים לשלם קנסות, פיצויים לעובדים, אובדן הטבות רפואיות ואחרות והוצאות אחרות.

“טוויטר עוסקת כעת בפיטורים המוניים מבלי לספק את ההודעה הנדרשת על פי חוק האזהרה הפדרלי”.

קשור: תמונות המטוס הפרטי החדש של המיליארדר אילון מאסק בשווי 78,000,000 דולר

התביעה שהוגשה על ידי העובדים מיוצגת על ידי עורכת הדין שאנון ליס-ריורדן. היא הגישה תביעה דומה נגד טסלה כאשר אילון מאסק פיטר כ-10% מכוח העבודה שלה.

יתר על כן, התביעה מבקשת מבית המשפט להוציא צו המחייב את טוויטר לעקוב אחר חוק ההודעה על התאמה והסבה מקצועית. היא גם מבקשת מבית המשפט להגביל את החברה מלדרוש או לגרום לעובדים לחתום על מסמכים כדי לסגת מהשתתפות בהתדיינות משפטית.

אלה השוהים בטוויטר יקבלו הודעה היום בדוא”ל העבודה שלהם. ואילו, אלה שנמצאים ברשימת הפיטורים יקבלו דוא”ל לכתובת האישית שלהם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X