קים קרדשיאן תשלם קנס בסך 1.26 מיליון דולר על מעורבותה בקידום תוכנית קריפטו

ה-SEC של ארצות הברית האשימה את הסלבריטאית והמשפיעה האמריקאית בקידום אבטחת נכסי קריפטו מבלי לחשוף תשלומים שהתקבלו לעוקביה.

קים קרדשיאן תשלם קנס בסך 1.26 מיליון דולר על מעורבותה בקידום תוכנית קריפטו בשם EthereumMax (EMAX).

רשות ניירות הערך של ארצות הברית (SEC) הודיעה על האישומים נגד קרדשיאן ב-3 באוקטובר בגין “שימוש במדיה החברתית באבטחת נכסי קריפטו שהוצעה ונמכרה על ידי EthereumMax” מבלי לחשוף את התשלום שהתקבל עבור מעורבותה בקידום מכירות.

קרדשיאן הסכימה ליישב את ההאשמות ולשלם 1.26 מיליון דולר בקנסות, פירוק וריבית, והיא צפויה לשתף פעולה עם חקירות נוספות של ה-SEC בנוגע לפרויקט EthereumMax.

בהודעה צוין כי קרדשיאן לא חשפה תשלום בסך 250,000 דולר שקיבלה כדי לפרסם פוסט בפרופיל האינסטגרם שלה המקדם אסימוני EMAX עם קישור לאתר האינטרנט של הפרויקט.

הצו של ה-SEC מצא כי קרדשיאן הפרה את הסעיף נגד ההצבעה בחוקי ניירות הערך הפדרליים. זה היה המקרה עם הפרות בולטות אחרות של ניירות ערך במטבעות קריפטוגרפיים שבהם הייתה מעורבת ה-SEC בעבר.

קרדשיאן לא הודתה או הכחישה את ממצאי ה-SEC אך הסכימה ליישב את ההאשמות. החוב חולק ל 260,000 דולר וכן לקנס של מיליון דולר. קרדשיאן גם הסכימה לא לקדם נכסי מטבעות קריפטוגרפיים עד 2025.

יו”ר ה-SEC, גארי גנסלר, השתמש גם הוא בצו כדי לייעץ לציבור הרחב לבצע בדיקת נאותות בעת השקעה בנכסי מטבעות קריפטוגרפיים, תוך שהוא מזכיר לסלבריטאים ולמשפיענים את חובתם לחשוף תשלומים הנוגעים לקידום ניירות ערך.

“המקרה הזה הוא תזכורת לכך שכאשר ידוענים או משפיענים תומכים בהזדמנויות השקעה, כולל ניירות ערך של נכסי קריפטו, זה לא אומר שמוצרי ההשקעה האלה מתאימים לכל המשקיעים. אנו מעודדים את המשקיעים לשקול את הסיכונים וההזדמנויות הפוטנציאליים של השקעה לאור המטרות הפיננסיות שלהם”.

הצוות המשפטי של קרדשיאן הגיש גם בקשה לדחיית תביעה ייצוגית נגד אשת העסקים וסלבריטאים אמריקאים אחרים באוגוסט 2022. קרדשיאן וקומץ משפיענים אמריקאים בולטים אחרים ברשתות החברתיות הוגשה בינואר 2022 תביעה ייצוגית בגין טענות שהם הטעו משקיעים באמצעות קידום המדיה החברתית EthereumMax.

קשור: כמה כסף שווה אושיית רשת האינסטגרם קיילי ג’נר

קרדשיאן פרסמה סטוריז באינסטגרם שקידם את הפרויקט ביוני 2021, כאשר גם ענק האיגרוף פלויד מייוות’ר הסתבך בתביעה לאחר שקידם את האסימון המבוסס על את’ריום לקראת קרב איגרוף של סלבריטאים נגד היוטיובר לוגן פול באותה תקופה.

המעריצים יכלו לרכוש כרטיסים בתשלום לפי צפייה עם האסימון, שזינק לאחר הקידום על ידי קרדשיאן ומשפיענים אחרים. הערך של EthereumMax ירד משמעותית לאחר מכן, והשאיר רבים מחוץ לכיס.

התביעה המקורית שהוגשה לבית המשפט, שבה צוינו קרדשיאן, מייוות’ר ושמונה אחרים, טענה כי מנהלי החברה שיתפו פעולה עם מקדמי סלבריטאים כדי להצהיר הצהרות מטעות על האסימון ועל שליטתם ברוב האסימונים. סטיב ג’נטילה וג’ובאני פרון היו רשומים כמייסדים שותפים של הפרויקט.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X