על פי הדיווחים, מייסד צלזיוס משך 10 מיליון דולר לפני הגשת פשיטת רגל

על פי הדיווחים, פרטי המשיכה יהיו חלק מההגשות הקרובות לבית המשפט, וייתכן שהמייסד והמנכ"ל לשעבר של פלטפורמת הקריפטו ייאלץ להחזיר אותה.

מייסד ומנכ"ל רשת צלזיוס לשעבר, אלכס משינסקי, משך לכאורה 10 מיליון דולר מפלטפורמת הלוואות הקריפטו שבועות ספורים לפני שהחברה הקפיאה את כספי הלקוחות והכריזה על פשיטת רגל.

המשיכה צוטטה על ידי מקורות מהפייננשל טיימס שאמרו כי משינסקי משך את הכספים "באמצע עד סוף מאי" לפני ההפוגה של 12 ביוני בכל הנסיגות.

צלזיוס הייתה פלטפורמת הלוואות קריפטו פופולרית עם 1.7 מיליון לקוחות ו-25 מיליארד דולר בנכסים מנוהלים, אך תנאי שוק הקריפטו הירודים השוררים הובילו בסופו של דבר את החברה לפער של 2.85 מיליארד דולר במאזן שלה.

מה שהוביל את צלזיוס להשהות את משיכות הלקוחות ביוני לפני שהגישה בקשה לפשיטת רגל של פרק 11 ביולי, כאשר משינסקי ניסתה לבנות מחדש ולהחיות את החברה כך שתתבסס על שירותי משמורת קריפטו.

הנסיגה מעלה שאלות האם משינסקי ידע מראש שהחברה תקפיא את כספי הלקוחות ואת המשיכות.

עם זאת, דובר מטעם צלזיוס אמר ל-FT כי המייסד משך את המטבעות הקריפטוגרפיים באותה עת כדי לשלם מסים מדינתיים ופדרליים.

"בתשעת החודשים שקדמו לאותה משיכה, הוא הפקיד בעקביות מטבעות קריפטוגרפיים בסכומים שהסתכמו במה שהוא פרש במאי", אמר הדובר, והוסיף כי למשינסקי ולמשפחתו עדיין יש קריפטו בשווי 44 מיליון דולר מוקפא בפלטפורמה.

בינתיים, מקורות אמרו ל-FT שהנסיגה תוכננה מראש בהתאם לתכנון העיזבון של משינסקי.

נכסים בשווי של כ-8 מיליון דולר שנמשכו שימשו לתשלום מס הכנסה הנובעים מהתשואה שהנכסים הניבו, ו-2 מיליון הדולר הנותרים הורכבו מהאסימון המקורי של הפלטפורמה Celsius (CEL).

קשור: פאמפ אנד דאמפ: ביטקוין (BTC) מתרסק עם מחזורי מסחר בשיא של 3 חודשים

השאלות צפויות לקבל מענה כאשר העסקאות המדוברות יוצגו על ידי צלזיוס בבית המשפט בימים הקרובים כחלק מגילויים של מלווה הקריפטו בנוגע לכספים שלה.

ישנה גם אפשרות שמשינסקי ייאלץ להחזיר את 10 מיליון הדולר, שכן ב-90 הימים שקדמו להגשת פשיטת רגל, ניתן לבטל תשלומים של חברה לטובת הנושים על פי חוקי ארצות הברית.

משינסקי התפטר מתפקידו כמנכ"ל צלזיוס ב-27 בספטמבר ואמר כי תפקידו "הפך להסחת דעת הולכת וגוברת" אך אמר כי ימשיך להתמקד בסיוע במציאת תוכנית להחזרת כספים לנושים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.