זה השם הראשון שסאטושי נקמוטו רצה להעניק לביטקוין

מציאת שם טוב לדומיין היא לעתים קרובות אחת ההחלטות המאתגרות ביותר שאדם צריך לקבל בעת השקת שירות או עסק חדש באינטרנט.

רכישות דומיין תחת AnonymousSpeech סביב צירי זמן דומים חשפו את יצירת דומיין בשן Netcoin.org ב-17 באוגוסט 2008 – יום אחד בלבד לפני יצירת Bitcoin.org.

מציאת שם דומיין טוב היא לעתים קרובות אחת ההחלטות המאתגרות ביותר שאדם צריך לקבל בעת השקת שירות או עסק חדש. נתונים היסטוריים של רכישות שמות דומיין מצביעים על כך שלסאטושי נקמוטו, יוצר הביטקוין (BTC), הייתה אפשרות חלופית למתן שמות שלא הגיעה לסקירה הטכנית.

Bitcoin.org, דומיין האתר המקושר לביטקוין המקורי, נוצר ב-18 באוגוסט 2008, תחת AnonymousSpeech, שירות ביפן שאיפשר למשתמשים לקנות שמות דומיין באופן אנונימי. רכישות דומיין תחת AnonymousSpeech סביב צירי זמן דומים חשפו את יצירת Netcoin.org ב-17 באוגוסט 2008 – יום אחד בלבד לפני יצירת Bitcoin.org.

לאחר מחקר נוסף, אושיית הקריפטו אור ויינברגר אישר כי מעולם לא היה קיים תוכן בתחום Netcoin.org "אלא רק לאחר שהוא נרכש מחדש על ידי אדם אחר בהמשך".

ייתכן שההחלטה להישאר עם ביטקוין הייתה קריטית להצלחתו בשל העובדה שחברים רבים בקהילת הקריפטו הדגישו את סלידתם מהשם נטקוין – Netcoin, כפי שאמר אחד מהם:

"זה מעניין. אני שמח שהם נתקעו עם ביטקוין, נשמע הרבה יותר טוב".

קשור: האם המדינה יכולה לעקוב אחר עסקאות הביטקוין (BTC)?

הממצא מסייע עוד יותר לביטקוין להרחיק את עצמו מהאנשים שטענו בעבר שהם סאטושי נקמוטו. הדומיין Netcoin.org נמחק מאוחר יותר ונרשם מחדש לחברת בת של Web.com בשנת 2010.

למרות המסתורין שמאחורי יצירת הביטקוין, הנכס ממשיך לשלוט בשווקים הפיננסיים. BitPay מאשרת את הרעיון הזה מכיוון שהנתונים שלה הראו שביטקוין הוא כלי תשלום מרכזי למרות תנודתיות המחירים העצומה.

סמנכ"ל השיווק של BitPay, מריק תיאובלד, הצהיר כי היקפי המכירות של תשלומים מבוססי ביטקוין ב-BitPay היוו עד 52% ברבעון הראשון של 2022.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.