מנכ"ל ג'יי.פי מורגן מכנה את הקריפטו אלטים "הונאות פונזי מבוזרות"

למרות דעותיו של דימון על תחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ג'יי.פי מורגן דוחף למרחב טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

בעודו מעיד בפני מחוקקים בארצות הברית (ארה"ב), מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דימון, כינה את עצמו "ספקן גדול" בנוגע ל"מטבעות קריפטו המכנים עצמם – מטבעות כמו ביטקוין", ותייג אותם כ"הונאות פונזי מבוזרות".

דימון נשאל מה מונע ממנו להיות פעיל יותר בתחום הקריפטו במהלך שימוע פיקוח שנערך על ידי ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים ב-21 בספטמבר.

דימון הדגיש כי הוא רואה ערך בבלוקצ'יין, פיננסים מבוזרים דיפיי (DeFi), ספרי חשבונות, חוזים חכמים ו"מטבעות שעושים משהו", אך לאחר מכן המשיך לנגח את מטבעות הקריפטו המזדהים כמטבעות.

כשנשאל על מחשבותיו לגבי טיוטת הצעת החוק האמריקנית למטבעות יציבים, אמר דימון כי הוא מאמין שאין שום דבר רע במטבעות יציבים המפוקחים כראוי וכי הרגולציה צריכה להיות דומה למה שקרנות שוק ההון כפופות לו.

דימון תיאר בעבר את הביטקוין כ"הונאה" וחזר והדגיש בעבר שאין לו עניין לתמוך בענף ברמה האישית. הוא ריכך את עמדתו לגבי קריפטו מדי פעם, ופעם הדגיש שהוא יכול לשרת מקרי שימוש חשובים בזמנים כמו תשלומים חוצי גבולות.

למרות דעותיו של דימון על תחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ג'יי.פי מורגן דוחף למרחב טכנולוגיית הבלוקצ'יין. ענקית הפיננסים השיקה באוקטובר 2020 מטבע יציב פנימי משלה – JPM Coin – המטבע הקריפטוגרפי הראשון המגובה על ידי בנק אמריקאי, שמטרתו הייתה להגביר את יעילות הסליקה.

שבוע לאחר השקת המטבע, השיק הבנק חטיבה עסקית חדשה המוקדשת לטכנולוגיית בלוקצ'יין בשם Onyx. מאז, פלטפורמת Onyx מיועדת ללקוחות מוסדיים גדולים לתשלומים גלובליים מסביב לשעון.

קשור: ג'י פי מורגן: עדיף השקעות ביטקוין וקריפטו על פני נדל'ן

ג'יי.פי מורגן גם הפך לבנק הגדול הראשון במטאוורס בעקבות פתיחת הטרקלין הווירטואלי שלו בעולם מבוסס הבלוקצ'יין Decentraland בפברואר. המהלך בא בעקבות דו"ח שפורסם על ידי החברה שהתייחס למטאוורס כהזדמנות של טריליון דולר.

ג'יי.פי מורגן מגייסת עובדים חדשים כדי לדחוף למרחב הבלוקצ'יין והמטבעות הקריפטוגרפיים, ולאחרונה הודיעה ב-9 בספטמבר כי שכרה את שירותיו של בכיר במיקרוסופט, טהרים קמפטום, להיות מנהל התשלומים הבכיר שלה. קמפטום צפוי לעזור לג'יי.פי מורגן לחקור את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לאור העובדה שהביוגרפיה שלו בלינקדאין מראה שהוא עבד על שיטות תשלום הקשורות לקריפטו.

במהלך השימוע, המחוקקים שאלו גם מנכ"לים בכירים אחרים של בנקים בארה"ב אם יש להם תוכניות לממן כריית קריפטו. מנכ"ל סיטיגרופ ג'יין פרייזר, מנכ"ל בנק אוף אמריקה בריאן מויניהאן ומנכ"ל וולס פארגו צ'ארלס שרף טענו כולם כי לבנקים שלהם אין כל כוונה לעשות זאת.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות - סיקורים, מבזקים וכתבות מהארץ והעולם על קריפטו והכנסה נוספת עקוב אחרינו