מה זה סוברין וכיצד הוא יעזור לכם להרוויח כסף

בעולם שעשיר באפיקי השקעה פיננסית יש מי שבוחרים להשקיע במטבע סוברין אנגלי, מטבע בריטי קלאסי הטומן בחובו היסטוריה ענפה.

בעולם שעשיר באפיקי השקעה פיננסית יש מי שבוחרים להשקיע במטבע סוברין אנגלי, מטבע בריטי קלאסי הטומן בחובו היסטוריה ענפה.
המטבע יוצר על ידי המטבעה המלכותית מאז שנת 1817 אם כי הוא מעין אבולוציה שהחלה כבר קודם, בתקופת שלטונו של הנרי ה-7 כסמל של האימפריה הבריטית ובמרוצת השנים הוא עבר גלגולים שונים בסחר החליפין חובק עולם.
כיום הוא נחשב למטבע אספנות פופולארי בעולם. (ליתר בדיוק, מטבע הזהב החצי-נומיסמטי הנסחר ביותר כיום בעולם).
גם בישראל ניתן להשיג מטבעות סוברין (ריבון, שליט) אנגלי. לישראל עשה עלייה המטבע כאשר יהודים מבריטניה עלו לארץ והביא עמם מטבעות מסוג זה.
מטבע סוברין אנגלי מעוצב בצורה כזו שמצד אחד ישנו דיוקן של מלכות ומלכי אנגליה ומהעבר השני סנט גורג' עם חרב ביד כאשר הוא רוכב על סוס ולצדו דרקון. מדובר בשילוב מנצח בין היסטוריה ליופי במטבע אחד. המטבעות נחשבים גם כאופציה נהדרת ומוערכת כמתנה למישהו באירוע חגיגי כהשקעה ראשונה לתחילת הדרך, למשל, עם נישואיהם של זוג טרי או עם לידתו של תינוק.

מקור – pixabay

מדוע מטבע סוברין נחשב להשקעה טובה?

המטבע נחשב לאפיק השקעה פופולארי בשל ממספר תנאים שחלו בעולם כמו ירידה בכריית הזהב ועצם זה שניתן לרכוש ולמכור אותו בכל העולם והוא מוצר השקעה בעל ערך מוחשי פיזי ויכול לשמש כתעודת ביטוח. במיוחד בעת טלטלות בשווקים, בתקופות של אינפלציה וכאשר חלה ירידה בערכם של הדולר, האירו והפאונד.
מטבעות זהב שומרים על ערכם ואף מעלים את ערכם. מדובר גם בהשקעה סולידית יחסית וגם באפשרות לגוון את תיק ההשקעות שלכם.
המטבע קל לאחסון ואינו דורש ניקוי מיוחד כך שאפשר לשמור עליו לאורך זמן ואף לאחסנו בכספת ביתית או בנקאית או במתחם כספות פרטי.
המטבע הוא מטבע זהב בדרגת 22K. השווי של מטבע הריבון נקבע על פי מספר קריטריונים, ביניהם על פי גודלו הוותק שלו והערך ההיסטורי שלו (היום קשה למצוא מטבעות שיוצרו בימיו של הנרי ה-7 כי הם לא השתמרו במצב סביר), מספר המטבעות שיוצרו באותה שנה (הערך עולה ככל שהמטבע יותר נדיר) וכן סניף המטבעה המלכותית שהפיקה את המטבע וכן מצבו הפיזי של המטבע..

איך מתחילים להשקיע במטבע סוברין?

כדי להשקיע במטבע סוברין אנגלי, חשוב להתייעץ עם המבינים בתחום ובעיקר לרכוש את המטבעות ממקום אמין ובטוח בעל חוות דעת והמלצות המוביל בתחומו עם מומחים גם בתחום השקעה במטבע סוברין.
שימו לב שיש מטבעות שונים שמוצעים למכירה ממטבע סוברין המלך אדוארד, דרך המלכה אליזבת, המלכה ויקטוריה, המלך ג'ורג'. ישנם מטבעות זהב עתיקים וישנם מודרניים יותר וכדאי להיוועץ במומחים על מנת להבין מה משתלם לקנות ובאיזה תעריף.
אם יש בידיכם כבר מטבעות ריבוניים חשוב גם במקרה זה להגיע לחברה המתמחה בסחר בזהב, זאת על מנת לבצע הערכת שווי מדויקת ולמכור את המטבע ולקבל עבורו את השווי הטוב ביותר.
כדאי לבחון ממי וכיצד ניתן לקבל מחיר אטרקטיבי בעת קניית המטבעות. כך למשל, רכישה גדולה יכולה להוזיל את העלות הכוללת ואת המחיר פר מטבע.
מטבע סוברין הוא מטבע אייקוני שמשתלם להשקיע בו וכדאי לבחור מקום בטוח לבצע בו את הרכישה או את הקנייה בהתאם גם לתנאי השוק הבינלאומיים המשתנים.
למדו יותר על ההשקעה במטבע סוברין אנגלי והחליטו על פי יכולתכם הכלכלית, כמה מטבעות לרכוש וכיצד לאחסן אותם ומתי ולמי למכור אותם על מנת להפיק את מקסימום הרווחים הכספיים שניתן להפיק מאפיק השקעה זה.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה כרוכים בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.