איך הגיע מלך הקריפטו לחובות של 35 מיליון דולר?

'מלך הקריפטו' בן ה-23, בעל הסגנון המנקר עיניים, עומד לכאורה בפני שורה של דרישות בקרב 140 מהמשקיעים שלו.

איידן פלטרסקי בן ה-23, בעל הסגנון המיוחד, עומד בפני שורה של דרישות בקרב 140 מהמשקיעים שלו, כשהם מנסים לגבות סכום כולל של 35 מיליון דולר מהחברה שלו AP Private Equity Limited.

על פי דיווח של CBC מ-20 בספטמבר, הנושים עובדים קשה בניסיון לפענח היכן הלך כל הכסף שהם נתנו לכאורה לקנדי איידן פלטרסקי כדי לבצע השקעות במטבעות קריפטו ומט"ח בשמם.

אחוזה שכורה על שפת האגם ב- 45 אלף דולר לחודש

דו"ח של נאמן לפשיטת רגל, פרוטוקולים של ישיבות נושים, תיקים שהוגשו לבית המשפט ותלונות שהוגשו ל-Investigation Advisor PC חושפים כי פלטרסקי היה הבעלים של 11 כלי רכב, חכר ארבע מכוניות יוקרה אחרות, טס באופן קבוע במטוסים פרטיים, והתגורר באחוזה על שפת האגם שעלותה 45,000 דולר בחודש להשכרה.

עד כה נתפסו נכסים בשווי של כ-2 מיליון דולר, ביניהם שני מקלארנים, שני ב.מ.וו ולמבורגיני.

נורמן גרוט, המייסד של Investigation Advisor PC, משרד עורכי דין לשחזור הונאות, טען כי "זהו בזבוז כסף גדול בסגנון החיים" עדיין לא "לקח בחשבון את כמות הכסף שחסר".

תביעה ראשונית שהוגשה נגד פלטרסקי הביאה להקפאת נכסיו וחשבונות הבנק שלו, אך כעת זה הוחלף בהליכי פשיטת רגל. בשלב זה, זהו הליך ההבראה היחיד למשקיעים מכיוון שהליכי פשיטת רגל מקבלים עדיפות על פני תביעות אזרחיות.

גרוט אמר כי "הדרך הנוספת היחידה העומדת לרשות המשקיעים תהיה לדווח לוועדת ניירות הערך של אונטריו ולמשטרה".

"התהליכים האלה ארוכים" אמר והוסיף: "ככל שזה עובר יותר זמן, כך יש פחות סיכוי לשחזור ראיות ופחות סביר שתהיה התאוששות של כסף".

גרוט אמר כי סימני האזהרה למשקיעים לתשואות גבוהות מדי היו שם לעיני כל.

"ריבית של 5% [בשבוע] אינה זמינה בשוק הפתוח. ילד בן 23 לא צפוי להיות ביל גייטס הבא שידבר עם מישהו שהוא שמרן ויקבל חוות דעת שנייה".

הנושה דיאן מור השקיעה 60 אלף דולר ואמרה שחוזה ההשקעה שלה נתן לה את החלק הארי של פיצול של 70-30 על כל רווחי ההון שהיו מכוונים ל־10%־20% דו־שבועיים.

"כל העניין התבסס על אמון", אמרה, וטענה כי היא בהפסד של 50,000 דולר.

עורך דינו של פלטרסקי, מיכאל סימאן, חלק על ההאשמות ואמר כי מרשו משתף פעולה באופן מלא עם הליך פשיטת הרגל.

לדברי סימאן הלקוח שלו החל להשקיע בקריפטו כנער. הצלחתו במהלך השווקים השוורים הניע אחרים להשקעות מזומנים באופן חופשי בתקווה לעשות אותם עשירים.

קשור: סקר: קריפטו פופולרי יותר בקרב בני דור המילניום מאשר קרנות נאמנות

"באופן מזעזע, נראה שאף אחד לא טרח לשקול מה יקרה אם שוק הקריפטו יצנח או אם איידן, כאיש צעיר מאוד, היה כשיר לטפל בהשקעות מסוג זה".

פלטרסקי טען שחברת ההשקעות שלו נקלעה לצרות בזכות "סדרה של שיחות שוליים ועסקאות גרועות", שאולי הוחרפו על ידי המפולת בשווקים וחורף הקריפטו המתמשך.

לדבריו, כל הכסף שהשקיעו המשקיעים בסוף 2021 ובתחילת 2022 נעלם.

הנאמן ציין כי הם עדיין צריכים לקבל ראיות תומכות לעסקאות לאחר שביקשו הוכחות לעסקאות ותדפיסי בנק.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות - סיקורים, מבזקים וכתבות מהארץ והעולם על קריפטו והכנסה נוספת עקוב אחרינו