הטענה החדשה והביזארית של ה-SEC לגבי את'ריום עלולה ליצור תקדים מסוכן

הרשות לניירות ערך מנסה בימים אלה לבסס את סמכותה על תעשיית הקריפטו.

המלחמה בין את'ריום ל-SEC אינה חדלה מלהתקיים. הרשות לניירות ערך מנסה בימים אלה לבסס את סמכותה על תעשיית הקריפטו. ה-SEC טוענת שכמעט כל המטבעות הקריפטוגרפיים הם ניירות ערך. לכן, היא טוענת לסמכות שיפוט על מטבעות קריפטו ובורסות.

לאחרונה, יו"ר ה-SEC, גארי גנסלר, חשף כי את'ריום יכול להיחשב גם כבטוחה לאחר המיזוג. כעת, ה-SEC סופגת חום מקהילת הקריפטו כשהיא טוענת שלארה"ב יש סמכות שיפוט על כל אתריום. זה רומז של-SEC יש סמכות על כל עסקת את'ריום.

לארק דייוויס, משפיען קריפטו גדול, מאמין שטענה זו יוצרת תקדים מסוכן.

הקרב בין ה-SEC לאת'ריום

ה-SEC מנסה זה זמן רב לתבוע את סמכות השיפוט שלה על המטבע הקריפטוגרפי השני בגודלו. מוקדם יותר, יו"ר ה-SEC גארי גנסלר חשף כי הוא רואה בביטקוין את המטבע הקריפטוגרפי היחיד שהוא סחורה. ל-SEC אין סמכות רגולטורית על סחורות. הם נופלים תחת סמכות השיפוט של ועדת המסחר בחוזים עתידיים על סחורות או CFTC.

לאחרונה שינה גנסלר את עמדתו לגבי את'ריום וקרא לה גם סחורה. עם זאת, לאחר המיזוג, ה-SEC מאמינה כי יש לה סמכות שיפוט על את'ריום. המיזוג העביר את מנגנון הקונצנזוס של את'ריום מהוכחת עבודה להוכחת החזקה. גנסלר חשף כי מטבעות קריפטוגרפיים התלויים במודל הוכחת ההחזקה יכולים לעבור את מבחן האווי של בית המשפט העליון.

כעת, ה-SEC טוענת כי כל אתריום ועסקאותיה יהיו תחת חוקי ארה"ב. ה-SEC הגישה תלונה אזרחית נגד איאן בלינה על כך שלא רשם מטבע קריפטוגרפי כנייר ערך לפני שחרור ה-ICO. בתלונה טוענת הוועדה כי מאחר שצמתי האימות של את'ריום ממוקמים בעיקר בארצות הברית, יש לה סמכות שיפוט על כל אתריום.

בארצות הברית יש כיום מעל 45% מהצמתים בארצות הברית.

קשור: סקירה: גרף אתריום מציג תחזית אפלה יותר עם תיקון נוסף של 25%

SEC מקבל תגובת נגד

SEC ממשיכה למשוך תגובת נגד מקהילת הקריפטו. הוועדה כבר סופגת הרבה חום מהקהילה בגלל התביעה שלה מול XRP והחלטתה על תעודת סל ביטקוין.

לארק דייוויס, משפיען קריפטו גדול, מאמין שהטענות של ה-SEC מוזרות. היא גם מאמינה שהיא קובעת תקדים מסוכן. לביטקוין יש גם הכי הרבה כורים בארה"ב.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.