עובד אפל לשעבר הודה באשמה בכך שגנב סודות של אפל קאר

עובד אפל לשעבר הודה ביום שני באשמה בגניבת סודות מסחריים מחברת הטכנולוגיה.

החומר שנגנב על ידי שיאולאנג ג'אנג נקשר לעבודתה של אפל על המכונית הראשונה שלה אי פעם, פרויקט שנכנס ויוצא מהכותרות כבר שנים, אך מעולם לא אושר רשמית על ידי החברה.

ג'אנג הודה באישום בבית משפט בסן חוזה, קליפורניה, ביום שני, ובגין גנבה ועומד בפני עד 10 שנות מאסר וקנסות בסך של עד 250,000 דולר, על פי CNBC.

סיפור מעורבותו של ג'אנג באפל חוזר שנים אחורה. הוא נשכר לראשונה על ידי ענקית הטכנולוגיה לקראת סוף 2015 כדי לעבוד על פרויקט הרכב של אפל – המכונה Project Titan – כחלק מצוות בניית תוכנה וחומרה לרכב האוטונומי.

שלוש שנים לאחר שהצטרף, ג'אנג, תושב ארה"ב הקבוע, עזב את אפל לטובת XMotors, סטארט-אפ סיני מעמק הסיליקון שהתמקד ביצירת טכנולוגיית מכוניות אוטונומיות.

בערך בזמן עזיבתו את אפל, על פי הדיווחים, החברה הבחינה בג'אנג מתנהג בצורה יוצאת דופן, התנהלות שגרמה לה לפתוח בחקירה פנימית נגד העובד שלה לשעבר כדי לבדוק אם משהו לא בסדר. לאחר שבדק את המקבוק של ג'אנג ואת מכשירי האייפון שהונפקו על ידי העבודה שהוא התבקש להסגיר, צוות החקירה הגיע למסקנה שג'אנג ככל הנראה הלך עם נתונים חסויים המקושרים לפרויקט טיטאן.

עובד אפל לשעבר הואשם בהורדת מגוון חומרים שכללו מסמך בן 25 עמודים שהכיל סכמות הנדסיות של לוח מעגלים לרכב אוטונומי, ונתונים הקשורים לאבות טיפוס של מכוניתה של אפל.

קשור: מחשב אב טיפוס של אפל נמכר תמורת סכום עצום

ג'אנג נעצר בסופו של דבר ביולי 2018 כאשר סוכנים פדרליים האשימו אותו בגניבת סודות מסחריים השייכים לאפל. לאחר שהודה שלא באשמתו ב-2018, ג'אנג שינה השבוע את דעתו והודה באישום במסגרת הסדר טיעון שנמצא כעת תחת חותם.

גזר דינו אמור להינתן ב-14 בנובמבר.

בעוד פשע חמור, עובדים מושחתים המעבירים סודות מסחריים אינם דבר חדש. עם זאת, הפרופיל הגבוה של אפל, האופי החשאי המפורסם שלה, וחוסר הרצון המתמשך שלה לאשר רשמית את קיומו של הפרויקט השאפתני ביותר שלה עד כה, הפכו את סיפור מעשיו חסרי המצפון של ג'אנג למסקרן עוד יותר, וללא ספק גרם לאפל לבחון את התהליכים שלה בניסיון למנוע מפשעים דומים להתרחש בעתיד.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.