הסבר מלא: תיקון שוק לעומת שוק דובי בקריפטו

שוק דובי היא תקופה ממושכת של ירידת מחירים, המלווה בדרך כלל בפסימיות נרחבת.

מהו תיקון שוק בקריפטו?

תיקון שוק היא נסיגת מחירים לטווח קצר לאחר שהמחיר עלה מהר מדי.

תיקון שוק היא ירידת מחירים חדה אך קצרת מועד בתגובה לשוק של קניית יתר או הערכת יתר. במילים אחרות, "נסיגה" מהשיאים האחרונים מאפשרת לשוק לעכל את הרווחים ולהתאפס לעוד רגל גבוהה יותר.

באופן כללי, כאשר השוק יורד ב-10% או יותר לאחר שהגיע מהשיא האחרון, זה נחשב לתיקון שוק. עם זאת, הנתון של 10% אינו כלל קשיח ומהיר. חלק מהתיקונים הם ירידה של 3%; אחרים יכולים לרדת עד 20%. תיקוני שוק של 5% עד 10% נפוצים יותר במטבעות קריפטו.

תיקונים מתרחשים כמעט תמיד כאשר הכלכלה מתרחבת, כאשר המשקיעים הופכים לבעלי ביטחון עצמי מופרז ודוחפים את מחירי הנכסים גבוה מדי, מה שמכין את הקרקע ל"היפוך לממוצע" כאשר תיקונים מחזירים את המחירים לרמות ריאליות יותר.

באיזו תדירות מתרחשים תיקוני שוק?

תיקונים בשוק המניות מתרחשים בדרך כלל כל שנתיים, אך מכיוון ששוק הקריפטו תנודתי יותר, תיקוני מחירים נוטים להתרחש בתדירות גבוהה יותר.

אין לוח זמנים מוגדר לתיקונים בשוק הקריפטו. ככזה, תיקוני מחירים יכולים להתרחש בימים, שבועות או חודשים. מדי פעם, תיקונים בשוק הקריפטו יכולים לקרות תוך שעות ספורות.

מחירי הקריפטו מונעים על ידי מספר גורמים – כולם תורמים לתנודתיות הכוללת בשוק. לפיכך, זה יכול להיות מאתגר להצביע על מסגרת הזמן המדויקת של תיקון שוק.

מה גורם לתיקוני שוק במטבעות הקריפטו?

מספר סיבות יכולות לגרום לתיקון שוק במטבעות קריפטוגרפיים, כגון משקיעים נלהבים יתר על המידה, אי ודאות רגולטורית או מכירות ברחבי השוק.

כמה מהטריגרים הנפוצים ביותר כוללים:

  • ספקולציות מוגזמות והתלהבות משקיעים: כאשר משקיעים מתרגשים יותר מדי מנכס מסוים, הם נוטים לדחוף מחירים גבוהים מדי, מהר מדי, מה שעלול ליצור בועה לא בת קיימא שבסופו של דבר קופצת, מה שמוביל לתיקון שוק.
  • FOMO (פחד מהחמצה): כאשר המשקיעים רואים את המחירים עולים במהירות, הם עשויים לקפוץ לשוק ללא מחקר מעמיק, ובכך ליצור נבואה שמגשימה את עצמה שבה המחירים ממשיכים לעלות פשוט כי יותר אנשים קונים.
  • בורסות נפרצות: אם בורסה גדולה נפרצת ומאבדת כמות משמעותית מכספי המשקיעים, זה יכול לגרום למכירה ותיקון בכל השוק.
  • אי ודאות רגולטורית: בכל פעם שיש אי ודאות רגולטורית סביב מטבעות הקריפטו, מה שיכול להוביל למכירה ותיקונים. לדוגמה, המחירים ירדו בחדות כשסין הודיעה שהיא נגד את מטבעות הקריפטו ב-2017.

מהי נסיגה בקריפטו?

שונה במקצת מתיקונים, נסיגות הן הפסקות זמניות או היפוכים במגמת הערך הכוללת של נכס.

בקריפטו, נסיגות הן שכיחות יחסית ויכולות לקרות מספר פעמים במהלך מגמת עלייה או מגמת ירידה. נסיגות נחשבות בדרך כלל לחלק בריא ממחזור השוק מכיוון שהן מאפשרות לשוק לעכל רווחים (או הפסדים) ולהתאפס לפני שהוא נע גבוה יותר (או נמוך יותר).

נסיגות במטבעות קריפטוגרפיים פירושן שההיפוך הזמני יעצור, יעלה או יירד בערכו רק לתקופה קצרה, ולאחר מכן ערך הנכס יחזור להתנהגותו המקורית.

מהו שוק דובי בקריפטו?

שוק דובי הוא תקופה ממושכת של ירידת מחירים, המלווה בדרך כלל בפסימיות נרחבת.

במילים אחרות, זה דומה מאוד לתיקון שוק, אבל כזה שנמשך תקופה ממושכת. כדי ששוק ייחשב לשוק דובי, המחירים חייבים לרדת ב-20% או יותר מהשיאים האחרונים. בדיוק כמו תיקוני שוק, נתון זה אינו חקוק בסלע ויכול להשתנות, בהתאם לתנאי השוק.

בניגוד לתיקונים בשווקים המתרחשים בתקופות של צמיחה כלכלית, שווקים דוביים מתרחשים בדרך כלל כאשר יש מיתון כלכלי או התרסקות בשוק המניות. שוק דובי בקריפטו יכול להיגרם על ידי כל אחד מאותם גורמים שגורמים לתיקון שוק. עם זאת, הם יכולים להיגרם גם על ידי גורמים אחרים, כגון מהומה פוליטית או אסון טבע.

כמה זמן יכול שוק דובי להחזיק מעמד?

משך הזמן של שוק דובי יכול להשתנות מאוד. חלק מהשווקים הדוביים מחזיקים מעמד רק כמה חודשים, בעוד שאחרים יכולים להימשך שנים.

בארה"ב היו 14 שווקים דוביים בין השנים 1947 ל-2022. באופן כללי, האורך הממוצע של שוק דובי יכול לנוע בין חודש אחד ל -1.7 שנים, על פי Investopedia.

ברחבי העולם, שווקים דוביים נוטים להחזיק מעמד בממוצע עשרה חודשים, עם זאת, היו כמה מקרים שבהם השווקים הדוביים החזיקו מעמד הרבה יותר זמן. לדוגמה, התרסקות "חורף הקריפטו" של 2013 עד 2015 נמשך 415 ימים או קצת יותר משנה.

כיצד להרוויח בשוק דובי קריפטו?

האם אתה יכול להרוויח בשוק דובי? התשובה היא כן. כשם שיש אסטרטגיות להשקעה בשוק שורי (תקופה של עליית מחירים), יש אסטרטגיות להשקעה גם בשוק דובי.

כמה אסטרטגיות נפוצות כוללות:

  • מכירה בחסר: זה כאשר משקיעים מוכרים נכס שאינו בבעלותם ומקווים לקנות אותו בחזרה במחיר נמוך יותר כדי שיוכלו להרוויח מההפרש. עם זאת, מכירה בחסר עלולה להיות מסוכנת, שכן אין ערובה לכך שמחיר הנכס יירד כצפוי.
  • קניית אופציות פוט put: סוג זה של ביטוח מאפשר למשקיעים למכור נכס במחיר מסוים בתוך מסגרת זמן מסוימת. אם מחיר הנכס יורד מתחת למחיר המימוש, המשקיע יכול להרוויח מההפרש.
  • קניית נכסים בהנחה: השקעה, באופן כללי, היא משחק לטווח ארוך. ובעוד שיהיו עליות ומורדות לאורך הדרך, השווקים הדוביים מספקים הזדמנות לקנות נכסים בהנחה.
  • ביצוע המחקר שלך: כאשר המחירים יורדים, חשוב יותר מתמיד לבצע את בדיקת הנאותות שלך ולחקור נכס ביסודיות לפני ההשקעה. כשהמחירים יורדים, יהיו הרבה הזדמנויות לקנות נכסים בהנחה. אבל, כמו תמיד, חשוב לזכור שלא כל הנכסים נוצרו שווים. חלקם מסוכנים הרבה יותר מאחרים.
  • גיוון תיק ההשקעות שלך: אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם שוק דובי היא על ידי גיוון תיק ההשקעות שלך על פני סוגי נכסים שונים. בדרך זו, אם סוג נכס אחד סופג מכה, זה לא ישפיע קשות על תיק ההשקעות שלך בכללותו.

קשור: יסודות המסחר בקריפטו: מדריך למתחילים לסוגי הזמנות קריפטו

כיצד לנווט בתיקונים ובשווקים דוביים?

שווקים דוביים ותיקוני שוק הם חלק נורמלי מתהליך ההשקעה, ואין צורך להיכנס לפאניקה כשהם קורים. ברגע שתבינו את ההבדלים בין שניהם, יהיה קל יותר לנווט בהם כשהם יעלו.

באופן כללי, הדרך הטובה ביותר לנווט בשוק דובי היא על ידי פרספקטיבה ארוכת טווח ושמירה על משמעת עם אסטרטגיית ההשקעה שלך. ואם אתם מרגישים זהירים במיוחד, יש אסטרטגיות כמו מכירה בחסר וקניית אופציות פוט שיכולות לעזור לכם להרוויח משוק נופל.

במהלך ההתרחבות הכלכלית, לרוב כל ירידות המחירים יהיו נסיגות זמניות או תיקונים. החוכמה היא להישאר מושקעים במטבעות קריפטוגרפיים במהלך תיקונים כאלה. מכיוון שהמגמות העיקריות צפויות להיות שוריות כאשר הכלכלה מתרחבת, המחירים נוטים ללכת בעקבותיהם ובסופו של דבר יטפסו לשיאים חדשים. כמו במניות, מחירי הקריפטו לעיתים רחוקות נעים למעלה או למטה בקו ישר רציף. עצרות צפויות להתקיים על ידי תקופות קונסולידציה, שבהן המחירים נעים באיטיות משני הכיוונים או באמצעות תיקונים בשוק.

מבין השניים, לשווקים הדוביים יש סיכון גבוה יותר להרוס את תיק ההשקעות שלך, ולכן חיוני ללמוד כיצד לזהות שוק דובי לפני שהוא קורה. הצעד הראשון הוא תמיד לקבוע היכן הכלכלה נמצאת – כך תדעו איך להגיב כשהמחירים יתחילו לרדת.

אם אתה לא בטוח אם אנחנו בשוק דובי, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להישאר מגוונים ולהמשיך לעקוב אחר אסטרטגיית ההשקעה שלך. אם תישארו מגוונים, יהיה לכם פחות סיכוי לאבד הכל גם אם השוק יקרוס. ועל ידי ביצוע אסטרטגיית ההשקעה שלך, תדע מתי לקנות ולמכור ללא קשר לתנאי השוק.

בעוד שתיקונים ושווקים דוביים יכולים להיות מרתיעים, זכרו שמדובר בהתרחשויות נורמליות בתוך כלכלה בריאה. ללמוד להבדיל בין השניים יאפשר לך לנווט בהם טוב יותר.

במונחים של זמן התאוששות, השווקים נוטים להתאושש מתיקונים מהר יותר – בדרך כלל תוך מספר חודשים. השווקים הדוביים, לעומת זאת, גובים מחיר כבד יותר מהשווקים בשל משך הזמן הארוך יותר שלהם והגודל הגדול יותר של ירידת המחירים. ככזה, התאוששות משוק דובי לאחרונה יכולה לקחת מספר חודשים עד כמה שנים.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--