אזהרתו של סם בנקמן פריד מפני הסיכון הגדול הבא לכלכלה

השאלה הגדולה ביותר העומדת בפני הכלכלה העולמית היא כיצד אנו מתמודדים עם המגיפה הבאה.

מנכ"ל FTX, סם בנקמן פריד, תיאר בפירוט את מה שהוא מאמין שהוא הסיכון הגדול הבא. לפי SBF, השאלה הגדולה ביותר העומדת בפני הכלכלה העולמית היא כיצד אנו מתמודדים עם המגיפה הבאה.

SBF מאמין כי מגיפת הקורונה אינה מראה את התרחיש הגרוע ביותר של מגיפה אפשרית. הוא הצביע על חוסר ההכנה כבעיה גדולה, וחשף כי מגפה דומה אך עם שיעור תמותה גבוה יותר יכולה להיות גרועה בהרבה.

המיתון העולמי בעקבות פרוץ מגפת הקורונה היה ההאטה הכלכלית הקשה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. קרן המטבע הבינלאומית העריכה כי התמ"ג העולמי החציוני ירד ב-3.9% בין 2019 ל-2020.

SBF מתאר את המגיפה הבאה

SBF ניתח בדיעבד כי די ברור שהעולם לא היה מוכן למגפת קוביד-19. מבחינתו, לעומת זאת, מה שמדאיג יותר הוא שלא נראה שלמדנו ממנו לקח כלשהו. הוא מזהיר מפני היעדר כל שיח או מומנטום בנוגע למגפה הבאה.

SBF מדגיש שתי השלכות כלכליות עיקריות של המגפה: משבר שרשרת האספקה והגידול בהיצע המוניטרי. הוא מאמין שעם היפוך אמצעי הנגד הכלכליים, אנו יכולים לדמיין בבירור את השפעת המגפה על החזית הכלכלית.

הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה חשפה כי נתוני מדד המחירים לצרכן על האינפלציה עומדים על 9.1%, הגבוה ביותר מזה ארבעה עשורים. באופן דומה, הפדרל ריזרב העלה את הריבית בשלושת רבעי האחוז, ההעלאה הגדולה ביותר מאז 1991

קשור: מנכ"ל FTX סם בנקמן-פריד במסע קניות נכסי קריפטו, הקהילה בתגובות מעורבות

דיווחים חשפו כי SBF הוציאה ומוכנה להוציא יותר כסף על קמפיינים פוליטיים. לאחרונה הוא חשף כי הוא מוכן להוציא יותר מ-100 מיליון דולר ב-2024, כשאחד מסדרי העדיפויות הוא ההתמודדות עם המגפה.

אזהרות מומחים

אבי כהן, פרופסור בבית הספר לעסקים בקולומביה, האמין שהסיכון הגדול הבא שעומד בפני ארה"ב הוא היחלשות כוח העבודה והיעדר השקעות בעתיד כאחוז מהתמ"ג.

קן מוליס, מנכ"ל Moelis &Co. מזהיר מפני סכנות הגלובליזציה והאדון הממשמש ובא למדינות כמו גרמניה התלויות יתר על המידה באחרות עבור שירותים בסיסיים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.