סוחרים מוסדיים עושים שורט על הביטקוין בקצב שיא, הנה הסיבה

העניין הגובר בשורט ביטקוין מגיע לאחר שהמטבע צנח בכ-60% ברבעון השני.

ההתעניינות בשורט ביטקוין עלתה לרמות שיא בקרב משקיעים מוסדיים לאחר השקת תעודת הסל הראשונה בארצות הברית על ביטקוין שורט.

הדו"ח השבועי של קרן הנכסים הדיגיטליים CoinShares חושף כי מוצרי השקעה בביטקוין שורט רשמו תזרימים בשווי 51 מיליון דולר בשבוע האחרון.

מוצרים אחרים המקושרים לביטקוין רשמו תזרים קטן בשווי 0.6 מיליון דולר. בסך הכל, מוצרי ההשקעה בנכסים דיגיטליים רשמו תזרימים בשווי 64 מיליון דולר.

סוחרים בארה"ב מברכים על החשיפה לשורט על ביטקוין

תעודת הסל ProShares Short Bitcoin Strategy הושקה ב-21 ביוני 2022. הקרן עוקבת אחר מסחר מול מחירי הביטקוין, ועוברת באופן הפוך למטבע. מבין כל ספקיות מוצרי ההשקעה, ProShares לבדה קיבלה תזרימים בשווי 43 מיליון דולר בשבוע האחרון. ה-21Shares של אירופה נמצאת במקום השני הרחוק עם תזרימים בשווי 7.7 מיליון דולר.

העניין הגובר בשורט על ביטקוין מגיע לאחר שהמטבע צנח בכ-60% ברבעון השני – הביצועים הגרועים ביותר שלו מאז 2011. החששות מפני מיתון בארה"ב, יחד עם מפל של פשיטות רגל בתחום הקריפטו, פגעו במחירי הביטקוין בחודשים האחרונים.

בניתוח נתוני CoinShares לפי אזורים, ארה"ב ראתה תזרימים שבועיים של 46.2 מיליון דולר, אם כי היא כללה בעיקר תזרימי ביטקוין שורט. תזרימים בפוזיציות לונג על ביטקוין נצפו באזורים שאינם ארה"ב. ברזיל, קנדה, גרמניה ושווייץ התאחדו לתזרימים בשווי 20 מיליון דולר.

אירופה עשויה לראות התעניינות מחודשת בקריפטו לאחר שהגוש השיק רשמית רגולציה מקיפה על קריפטו, הקוראת ל-KYC ולנוהלי גילוי מבורסות באזור.

קשור: הרבעון הגרוע ביותר של הביטקוין (BTC) מזה 11 שנים

גיוון נכסים

את'ריום ראתה תזרים שבועי של 5 מיליון דולר, מה שהופך אותה פעמיים ברציפות כאשר מטבע הקריפטו השני בגודלו חווה סנטימנטים חיוביים.

מוצרי השקעה מרובי נכסים נותרו פחות מושפעים מהסנטימנטים השליליים של חורף הקריפטו. מוצרים מרובי נכסים רשמו תזרימים של 4.4 מיליון דולר. מוצרים אלה חוו יציאות קלות רק פעמיים במהלך השנה כולה.

גם סולאנה, פולקדו וקרדנו חוו זרימות. זה מפגין את אמון המשקיעים במוצרים אלה למרות השוק הדובי והחשש מהשעיית שירותים על ידי בורסות ריכוזיות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.