מה קובע את מחיר הביטקוין (BTC) ומה יקרה אם המטבע ירד לאפס?

כוחות שוק הנקראים היצע וביקוש משפיעים על מחיר הביטקוין. המחיר בדרך כלל יורד כאשר יש יותר מוכרים או להיפך.

כיצד מוערך ביטקוין?

כוחות שוק הנקראים היצע וביקוש משפיעים על מחיר הביטקוין. המחיר בדרך כלל יורד כאשר יש יותר מוכרים או להיפך.

ביטקוין (BTC) הוא מטבע דיגיטלי, שאינו מונפק על ידי שום גוף ממשלתי או משפטי, בניגוד למטבעות פיאט כמו הדולר, הפאונד, האירו והין. כדי ליצור, לאחסן ולהעביר BTC, נדרשת רשת מפוזרת של משתמשים ופרוטוקולים קריפטוגרפיים.

המשקיעים, מבצעים את העסקאות המסחריות שלהם ישירות בניגוד לשימוש במתווך. רשת העמית לעמית מסירה את מגבלות המסחר ומייעלת את המסחר. סאטושי נקמוטו הציע לראשונה את מטבע הקריפטו הראשון בעולם בשנת 2008, שהושק בינואר 2009.

מספר העסקים המקבלים ביטקוין גדל מדי יום, ומעניק לו ערך שוק אמיתי. עם זאת, מטבע וירטואלי זה נפגע קשות על ידי בעיות אבטחה ותנודתיות. גם בשיא הפופולריות שלו, היה מאתגר למצוא תשובות מדויקות לשאלות נפוצות כמו מה קובע את שווי הביטקוין, מי קובע את מחיר הביטקוין והאם לביטקוין יש ערך פנימי?

אותה דינמיקת שוק, כלומר היצע וביקוש, המשפיעים על מחירם של מוצרים ושירותים אחרים, קובעת גם את ערכו של הביטקוין. המחירים כנראה יעלו אם יהיו יותר קונים מאשר מוכרים או להיפך. יתר על כן, חיוני לציין כי מחיר הביטקוין אינו נקבע על ידי ישות אחת וגם לא ניתן לסחור בו במיקום אחד. בהתבסס על היצע וביקוש, כל שוק או בורסה קובעים את מחירם.

אילו גורמים עשויים להשפיע על מחיר הביטקוין?

גורמים שונים המשפיעים על מחיר הביטקוין כוללים את ההיצע והביקוש של BTC, תחרות ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים וחדשות, עלות הייצור והרגולציה.

היצע וביקוש

בעלי רקע בכלכלה מודעים לחוק ההיצע והביקוש. עם זאת, אם אתה לא מכיר את המושג הזה, בואו נעזור לך להבין. על פי חוק זה, כוחות שוק ההיצע והביקוש פועלים יחד כדי לקבוע את מחיר השוק ואת הכמות של סחורה מסוימת. לדוגמה, הביקוש לטובה כלכלית יורד ככל שהמחיר עולה, והמוכרים ייצרו יותר ממנו או להיפך.

אירוע שנקרא חציית ביטקוין משפיע על מחיר הביטקוין כמו המצב שבו ההיצע של BTC יורד בעוד שהביקוש ל-BTC עולה. כתוצאה מהביקוש הגבוה, מחיר ה-BTC ינוע כלפי מעלה.

יתר על כן, ביטקוין נוצר על ידי סאטושי נקמוטו עם מכסה מוגבלת של 21 מיליון מטבעות BTC. עם זאת, הכורים לא יקבלו עוד ביטקוין חדש לאישור עסקאות ברגע שתקרה זו תושג. ייתכן שהחצייה בת ארבע השנים של תגמולי הבלוקים לא תשפיע על מחיר ה-BTC בשלב זה. הדברים שיקבעו את ערכו של הביטקוין יהיו במקום זאת היישומים האמיתיים שלו.

תחרות וחדשות

BTC מתמודד עם תחרות מצד מטבעות אלטים כמו את'ריום (ETH) ומטבעות ממים כמו דוג'קוין (DOGE), מה שהופך את גיוון תיק ההשקעות להרבה יותר מושך עבור ה

משקיעים. כל שדרוג של מטבעות הקריפטו הקיימים עשוי להוריד את מחירה של BTC בניגוד לתרחיש שונה לחלוטין שבו הביטקוין היה המטבע הדיגיטלי היחיד הקיים. בשל הסיקור התקשורתי, ייתכן שתרצה לקנות נכסי קריפטו עם תחזית חיובית ולהתעלם מאלה עם עתיד מפוקפק.

עלות הייצור

עלויות הייצור של ביטקוין כוללות הוצאות תשתית, חיובי חשמל לכרייה ורמת הקושי של האלגוריתם המתמטי (עלות עקיפה). רמות הקושי השונות באלגוריתמים של ביטקוין (BTC) יכולות להאט או להאיץ את קצב הייצור של המטבע, ולהשפיע על היצע הביטקוין, מה שבתורו משפיע על מחירו.

תקנה

תקנות מטבעות הקריפטו משתנות ללא הרף, ממדינות כמו אל סלבדור המקבלות זאת כהילך חוקי ועד לסין האוסרת רשמית על עסקאות קריפטו. מחיר BTC עשוי לרדת אם קיים חשש מהחלטת ממשלה ספציפית נגד מטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף, אי הוודאות הרגולטורית תיצור פחד בקרב המשקיעים, ותוריד את ערך הביטקוין עוד יותר.

מדוע מחיר הביטקוין כל כך תנודתי?

אי הוודאות לגבי הערך הפנימי של הערך העתידי של ביטקוין ו-BTC הופכת אותו לנכס תנודתי מאוד.

כמות הולכת ופוחתת של BTC חדש נוצרת בכל יום מכיוון שקיימת כמות מוגבלת של ביטקוין. כדי לשמור על מחיר יציב, הביקוש חייב להתאים לשיעור האינפלציה הזה. שוק הביטקוין קטן למדי בהשוואה לענפים אחרים, והסיקור התקשורתי לבדו יכול להניע את מחירו למעלה או למטה. לדוגמה, חדשות על נכונותה של טסלה לקבל BTC יניעו את ערכה כלפי מעלה או להיפך, ויהפכו את מחיר הביטקוין לתנודתי מאוד.

באופן דומה, ציוץ שלפיו הבלוקצ'יין של הביטקוין הופסק יוריד את ערכו, ואחריו נפח המסחר בביטקוין. אז, בהתחשב בתנודתיות גבוהה, האם מחיר הביטקוין יכול לרדת לאפס? מבחינה טכנית, זה אפשרי. לדוגמה, המחיר של BTC אינו צמוד לשום מטבע פיאט כמו הדולר האמריקאי או כל נכס אחר בעולם האמיתי; הוא רגיש לקריסות ערך. עם זאת, ראינו שמטבעות יציבים אלגוריתמיים כמו טרה דולר יכולים ליצור גם הם מערבולות בשוק.

עם זאת, כדי שאירוע קטסטרופלי כזה יקרה במקרה של BTC, דגלים אדומים רבים, כגון שוק שורי מורחב, יופיעו מראש כדי לאפשר למשקיעים להגן על כספם. כמו כן, לא קל להרוס את ארכיטקטורת הביטקוין המורכבת; עם זאת, בעיות המדרגיות שלה עלולות לסכן את עתידה. אבל, זה לא אומר שהמחיר של BTC יירד פתאום לאפס.

קשור: הסיפור המקורי של BTC: מי עיצב את הלוגו של ביטקוין?

מה יקרה אם מחיר הביטקוין ירד לאפס?

אם המחיר של BTC יירד לאפס, זה ישפיע על הסוחרים, המשקיעים המוסדיים, המחיר של מטבעות דיגיטליים אחרים, כורי הקריפטו וכל המערכת הפיננסית.

כעת, בהנחה שהמחיר של BTC יירד לאפס, זה ישפיע על מחירם של מטבעות קריפטו אחרים. כתוצאה מכך, משקיעים רבים יכולים פשוט למשוך (באופן מלא או משמעותי) כדי להפחית את ההפסדים, בהתאם לסוג ההשקעה שלהם.

משקיעים מוסדיים גדולים עשויים להיות בסיכון מיוחד מכיוון שיותר ויותר ביצעו השקעות גדולות יותר כדי לגוון את תיקי ההשקעות שלהם. החשופים ביותר יהיו אלה שהשקיעו לאחרונה במחירים גבוהים או בנגזרות קריפטו, והם יצטרכו לחסל נכסים אחרים כדי למלא קריאות שוליים.

לקוחות עלולים לאבד אמון במערכת שנראית כאילו היא מתפוררת, ומשפיעה על ארגוני מטבעות הקריפטו כמו קוינבייס, בינאנס וכו', התלויים בלקוחות לצורך תזרים העסקאות כדי לייצר הכנסות ומימון/השקעות כדי לצמוח. גם ההשקעות בחברות אלה עשויות להיפסק לחלוטין או לרדת משמעותית. בנוסף, ארגונים כאלה עשויים שלא להיות מסוגלים עוד לשכור, לשלם או למשוך את כוח האדם הדרוש להפעלתם ולהרחבתם.

יתר על כן, ההדבקה עשויה, לפחות באופן זמני, להשפיע על שאר המערכת הפיננסית בשל:

  • לחץ כלפי מטה על נכסים אחרים כמו אלה שנמכרו במכירת אש כדי לגייס כסף כדי לעמוד בהתחייבויות, כגון תשלום שכר, קריאות שוליים, אחזקת חצרים וכו', וכן
  • הצטברות של חוב רע או הלוואות שאינן מתפקדות עקב מחדלי תשלום על רקע אובדן הכנסות והון.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--