הבנק המרכזי של אירופה יפרסם אזהרה מפני תקנות הקריפטו

ה-ECB יודיע למדינות על הסכנה של רשויות הרגולציה הלאומיות בגין היעדר כללי הקריפטו.

הנציבות האירופית (EC) כבר הראתה את דאגתה מהצורך ברגולציה קפדנית של קריפטו. בהצעה זו, הבנק המרכזי האירופי (ECB) יפרסם אזהרה למדינות גוש האירו על כך.

ה-ECB מדגיש את הלחץ הגובר

על פי דיווח של הפייננשל טיימס, ה-ECB יודיע למדינות על הסכנה של רשויות הרגולציה הלאומיות בגין היעדר כללי הקריפטו המיוחלים של האיחוד האירופי. הוא הזכיר כי הקשיים הגוברים של השקת פיקוח יעיל יודגשו.

ה-ECB יציין את הצורך הדחוף ב"הרמוניזציה" בפגישה בין הוועדה המפקחת השבוע, הוסיף הדו"ח.

הבנק המרכזי הראה דאגה גדולה מהעבודה שנותרה והמבולגנת של התקנות הלאומיות המסדירות. זה חפף את העבודה בין הבנקים לחברות הקריפטו לפני 18 החודשים מהיישום. עם זאת, החבילה אמורה להפוך לחוק עד השנה הבאה.

רגולטור לאומי מאחת ממדינות גוש האירו הזכיר כי זה "מאתגר מאוד".

"עם במרחק של 18 חודשים, האם עדיף לך לומר, 'עד שזה ייכנס, תעשה מה שאתה אוהב, אין רגולציה' או שעדיף לך לנסות לטפל בזה?", הוא הוסיף

קשור: 80,000 מיליונרים של ביטקוין "נמחקו" בהתרסקות הקריפטו הגדולה

מדינות שנוקטות מאמצים יזומים נגד קריפטו

לפי הדו"ח, גרמניה נקטה במאמצים הפרואקטיביים ביותר "לאלף" מטבעות דיגיטליים וירטואליים. המדינה יישמה גם את ההנחיות של האיחוד האירופי לאיסור הלבנת הון לשנת 2020. זה שימש נגד החברות המחזיקות בנכסי קריפטו על שם הלקוחות.

הבנק המרכזי הראה חששות בנוגע לפסיקת רישיונות הקשורים לנכסים דיגיטליים שהבנקים רודפים אחריהם. עם זאת, אין מסגרת כלל אירופית. עניין זה יידון בצורך הרחב יותר ב'הרמוניזציה' של גישות גוש האירו.

בינתיים, מדינות אחרות כמו הולנד מתמקדות ברישום על פני ציות לאיסור הלבנת הון. עם זאת, חלקם מחפשים לשקול צעדים רחבים יותר לאחר פלישת רוסיה לאוקראינה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.