האם USDC של Circle בדרך להפיל את טטר USDT כמטבע היציב ביותר?

יחס שווי השוק של USDT ל-USDC הנמוך ביותר אי פעם ביולי 2022.

הצמיחה של המטבע היציב המקורי של Circle, USD Coin (USDC) בחודשיים האחרונים בהשוואה ליריבתה הענקית (Tether) טטר (USDT) בשווי 66 מיליארד דולר, היא לא פחות ממדהימה.

USDT, יחס שווי השוק של USDC מגיע לנמוך ביותר שנרשם

יש לציין כי שווי השוק של USDC גדל ב-8.27% מאז מאי, והגיע לרמתו הגבוהה ביותר של 55.9 מיליארד דולר ב-2 ביולי. לעומת זאת, USDT סבל מירידה של יותר מ-19% בשווי השוק שלו, וכעת הוא צועד סביב 66.14 מיליארד דולר.

USDT, יחס שווי השוק של USDC מגיע לנמוך ביותר שנרשם

יש לציין כי שווי השוק של USDC גדל ב-8.27% מאז מאי, והגיע לרמתו הגבוהה ביותר של 55.9 מיליארד דולר ב-2 ביולי. לעומת זאת, USDT סבל מירידה של יותר מ-19% בשווי השוק שלו, וכעת הוא צועד סביב 66.14 מיליארד דולר.

האם USDC של Circle בדרך להפיל את טטר USDT כמטבע היציב ביותר

בקצב הנוכחי – ועם פחות מ-10 מיליארד דולר שמפרידים כעת בין שני המטבעות היציבים – USDC יכול לעלות על USDT לפי שווי שוק בעוד כמה חודשים, אם לא שבועות.

באופן מעניין, USDC כבר הפך את USDT לגבי "נפח אמיתי" על גבי הבלוקצ'יין של את'ריום.

USDT מפליג דרך ספקות

משקיעי הקריפטו הפכו זהירים מאז קריסת פרויקט "המטבע היציב האלגוריתמי" של טרה, שעלותו 40 מיליארד דולר, במאי, מחשש שאותו הדבר עלול לקרות ל-USDT. זאת בעיקר בשל ספקולציות כי מטבעות ה-USDT של טטר (Tether) אינם מגובים ב-100% על ידי מזומנים ונכסים מסורתיים אחרים כפי שהיא טוענת.

כתוצאה מכך, מוכרי שורט הגדילו את המסחר שלהם על האפשרות ש-USDT ייפול בקרוב מתחת ליתד של דולר אחד, כאשר הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי הפוזיציות הדוביות הללו עשויות להיות שוות "מאות מיליוני" דולרים.

"ההימור" זה צופה כי טטר לא תוכל לפדות את כל ה-USDT שלה מול הדולר בתרחיש של "ריצה בנקאית". כתוצאה מכך, אנשים מתחילים למכור את המטבע היציב שלהם בהנחה, שוברים את היציבות.

ל-USDT יש היסטוריה של ירידה מתחת או מעל יתד הדולר שלו במהלך תנודתיות קיצונית בשוק, אם כי זה היה בולט יותר בימיו הראשונים.

לדוגמה, באוקטובר 2018, ערך המטבע ירד לרמה של 0.85 דולר (בקראקן) על רקע שמועות שאחת החברות האחיות לו (בורסת הקריפטו ביטפינקס) היא חדלת פירעון.

האם USDC של Circle בדרך להפיל את טטר USDT כמטבע היציב ביותר?

כך קרה גם לאחר קריסת מטבע טרה במאי, כאשר שווי ה-USDT צנח לזמן קצר ל-0.97 דולר. עם זאת, המטבע היציב התאושש בכל פעם מחדש את יתד הדולר שלו.

לעומת זאת, המטבעות הדולריים צנחו מתחת ל-0.99-1 דולר הרגילים רק פעמיים מאז השקתו ב-2018. הוא ירד ל-0.97 דולר במהלך "התרסקות הקורונה" במרץ 2020, רק כדי להתאושש ל-1 דולר ולרדת שוב ל-0.98 דולר באותו חודש.

קשור: עד כמה יציבה טטר? הנתונים מראים כי נזילות USDT נמצאת בחוסר איזון

משקיעי קריפטו חיזקו את האמון שלהם ב-USDC בעיקר בשל תפקודה של Circle כעסק לשירותי כסף, הרשומים ב-FinCEN וב-46 רגולטורים מדינתיים אחרים בארה"ב. כתוצאה מכך, המשרד מדווח על עתודותיו לרשויות בהתאם לחוקי העברת הכספים.

כמו כן, Circle מבוקרת על ידי Grant Thornton, פירמת רואי חשבון גלובלית מובילה.

פאולו ארדינו, המנהל הטכני הראשי של Tether, התחייב ביוני כי הרזרבות שלהם יעברו ביקורת מלאה על ידי אחת מ-12 חברות רואי החשבון המובילות. לעת עתה, חברת הנהלת החשבונות MHA מספקת אישורים רבעוניים של עתודות Tether.

עד שזה יקרה, USDC בדרך לסגור את הפער עם USDT לאירוע פוטנציאלי של היפוך, במיוחד כאשר הביקוש למטבעות יציבים נותר גבוה על רקע המהומה הכלכלית העולמית.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--