אנליסטים: אלו הם 3 הפגמים שפגעו בשוק ה- דיפיי – DeFi

ניהול סיכונים לקוי, הכנסות לא מספיקות ושימוש יתר במינוף הם הסיבות העיקריות לכך ש-DeFi מתפורר.

שוק הקריפטו עבר השנה מהלך קשה וקריסתם של מספר פרויקטים וקרנות הציתה אפקט הדבקה שהשפיע כמעט על כל מי שנמצא במרחב.

האבק טרם שקע, אך זרימה קבועה של פרטים מאפשרת למשקיעים להרכיב תמונה המדגישה את הסיכונים המערכתיים של מימון מבוזר וניהול סיכונים לקוי.

הנה מבט על מה שכמה מומחים אומרים על הסיבות מאחורי התרסקות ה- דיפיי (DeFi) ועל נקודות המבט שלהם על מה שצריך לעשות כדי שהמגזר יעשה קאמבק.

כישלון לייצר הכנסות בנות קיימא

אחת הסיבות המצוטטות ביותר לכך שפרוטוקולי DeFi מתקשים היא חוסר היכולת שלהם לייצר הכנסה בת קיימא שמוסיפה ערך משמעותי למערכת האקולוגית של הפלטפורמה.

בניסיונם למשוך משתמשים, הוצעו תשואות גבוהות בשיעור שאינו בר קיימא, בעוד שלא הייתה תזרים מספיק כדי לקזז תשלומים ולספק ערך בסיסי למטבע המקורי של הפלטפורמה.

מה שבעצם אומר שלא היה ערך אמיתי לגיבוי המטבע, ששימש לתשלום התשואות הגבוהות שהוצעו למשתמשים.

כשהמשתמשים התחילו להבין שהנכסים שלהם לא באמת מרוויחים את התשואות שהובטחו להם, הם מסירים את הנזילות שלהם ומוכרים את מטבעות התגמול. זה, בתורו, מה שגורם לירידה במחיר המטבע, יחד עם ירידה בערך הכולל הנעול (TVL), מה שמסית עוד יותר לפאניקה עבור משתמשי הפרוטוקול שגם ימשכו את הנזילות שלהם וינעלו את הערך של כל התגמולים שיתקבלו.

טוקנומיקה או פונזינומיקה?

פגם שני שהודגש על ידי מומחים רבים הוא המבנה הטוקנומי המתוכנן בצורה גרועה של פרוטוקולי DeFi רבים שלעתים קרובות יש להם שיעור אינפלציה גבוה במיוחד ששימש לפיתוי נזילות.

תגמולים גבוהים זה נחמד, אבל אם הערך של המטבע שמשולם כפרס לא באמת שם, אז המשתמשים בעצם לוקחים הרבה סיכון על ידי ויתור על השליטה בכספים שלהם תמורת מעט מאוד תגמול.

זה מתקשר במידה רבה לסוגיית ייצור ההכנסות של דיפיי (DeFi), ולחוסר היכולת לבנות אוצרות בני קיימא. אינפלציה גבוהה מגדילה את היצע המטבעות, ואם ערך המטבע אינו נשמר, הנזילות עוזבת את המערכת האקולוגית.

קשור: הסבר מלא: יצירת הכנסה פסיבית דרך דיפיי (DeFi)

שימוש מוגזם

השימוש המוגזם במינוף הוא בעיה אנדמית נוספת של דיפיי (DeFi) והפגם הזה נעשה ברור כשמש כאשר צלזיוס, 3AC ופלטפורמות אחרות שהושקעו ב-DeFi החלו ליפול בחודש שעבר.

חיסולים אלה רק הרגיזו את מגמת הירידה שמטבעות רבים כבר חוו, מה שגרם לספירלת מוות שהתפשטה לפלטפורמות CeFi ו-DeFi ולכמה בורסות קריפטו מרכזיות.

במובן זה, הנטל באמת נופל על המשתמשים על כך שהם ממונפים יתר על המידה ללא תוכנית משחק מוצקה על מה לעשות במקרה של ירידה בשוק. למרות שזה יכול להיות אתגר לחשוב על הדברים האלה בשיאו של שוק שורי, זה תמיד צריך להיות משהו בחלק האחורי של מוחו של סוחר מכיוון שהאקוסיסטם של המטבעות הקריפטו ידוע בתנודתיות שלו.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--